Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Sortownik pokarmu zywego i mrozonego

Autor rufus1
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Paź 2006 13:56 
Witam!
Jakis czas temu w jednym z tematów pojawił sie teamt sortowania pokarmow pod wzgledem wielkosci. Przykladowy sortownik pokarmu zrobiony z 3 pudeleczek pokazal na swoich fotkach Fazi. Sortowniki tego typu byly kiedys do kupienia w sklepach zoologicznych, ale teraz z tego co wiem sa niedostepne i sprzedawcy robia wielkie oczy jak ktos o "takie cudo" zapyta.
Mysle ze taki sortownik mozna wykonac samemu z kilku palstikowych pudeleczek ew. pojemniczki te mozna pokleic z plexi. Problemem dla mnie bylo dostanie odpowiedniej siatki, chodzi o wielkosc oczek. Jakis czas temu szukalem na allegro cos w materialach modelarskich (czasami bawie sie rowniez w modelarstwo) i znalazlem siatke ktora moim zdaniem nadawalaby sie na taki sortownik.
Jest to siatka mosiężna (mam nadzieje ze nie bedzie szkodzila rybom poprzez karme sortowana na niej, chociaz armatura tez jest mosiezna ), jest dosc sztywna. Ja posiadam ja w rozmiarach oczek: 2mm; 1,5 mm oraz 0,25 mm. Sa to moim zdaniem idealne oczka na sortownik.
Polecam wszyskim akwarytom co hoduja Tanganike mięsożerna zaintrersowanie takim sortownikiem ktory jest do wykonania samodzielnie. Fotki Faziego sa dostepne na forum.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Paź 2006 14:03 
Witam,
Dopne je tu ponownie, zeby nie robic klopotu zainteresowanym:

Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Paź 2006 14:08 
No i teraz wszystko widac :-), jak na sitku;-).

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Paź 2006 14:11 
Witam,
I jeszcze link do aukcji Allegro z siatka (bez kryptoreklamy-nie mam nic z Bolkiem wspolnego ;b):
http://szort.pl/ed17f
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Paź 2006 14:12 
Fazi czy twoj sortownik ma tylko 2 sitka?
Bo ja mam dwie wersje ;-) takiego sortownika (chodzi o rodzaj siatki w jednym sa miedziane lub cos podobnego: w drugim mieszane miedz-jakias drobna wloknina), ale sitek jest 3 sztuki.

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Paź 2006 14:13 
Ja tez nie mam nic wspolnego z Bolkiem, ale wlasnie u niego kupowalem i dzisiaj przyszly te siatki. Dlatego napisalem to i owo.

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Paź 2006 14:15 
Witam,

ok to ja mam durne pytanie ;).

Jak potem z takiej siatki sciagacie pokarm? Pamietam, ze sstraszliwie sie meczylem, zeby larwy solowca zdjac z drobnej siateczki.

Pozdrawiam.

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Paź 2006 14:18 
Ja to robie za pomaca plastikowej lyzeczki z paska krawedzia lub poprostu splukuje pokarm z sitka trzymanego pod katem strzykawaka z woda.

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Paź 2006 15:03 
Jak potem z takiej siatki sciagacie pokarm?
Witam,
Lopatka po lodach lub po prostu palcem....
rufus1
Sitka sa trzy, ale jedno wyladowalo w biurze, gdzie "obsluguje" moja miesozerna Tange.
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Paź 2006 15:07 
sprzedawcy robia wielkie oczy jak ktos o "takie cudo" zapyta
Witam,
Wychodzi na to, ze w dzisiejszych mocno zaawansowanych technologicznie czasach i "przezytki" z czasow realsoc sie do czegos przydaja ;))
(a potem powiecie drogie dziatki, ze chomikowanie staroci to paranoja)
;)))
Pzdr.
Fazi64

Autor worton
Użytkownik
#11 - Posted: 19 Paź 2006 07:24 
:D

hehe ja mam jeszcze pare fajnych staroci z czasow mojego dziadka :) - lezy gdzies na strychu taaaaka gigantyczna, przesliczna pompka, kilka akwariow ramowych ale nie mam takiego sortownika cholercia :/

No tak ale palcem np. zabijalem wiekszosc z tych stworkow, chyba, ze nie obcinacie paznokci!

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Sortownik pokarmu zywego i mrozonego Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®