Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

200l filtracja

Autor slawekkos
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Paź 2006 14:32 
witam! mam problem z dobraniem filtracji w moim akwarium (200l). troszke czytalem na ten temat ale sie jednak boje bo sprzet kosztuje...wiec prosze o rade kolegow profesjonalistow
filtr wewnetrzny mam z wkladem porcelanowym i gabkami o wydajnosci 1000l/h jaki kubelek do tego? i czy cos jeszcze?
jeszcze jedno sa jakies preparaty ktore zalecacie do startu akwarium?
dziekuje za pomoc
Sławek

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Paź 2006 15:08 
Nic nie napisales o rybach ktore tam beda plywac lub plywaja. To bardzo wazna sprawa przy doborze filtracji.

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Paź 2006 15:30 
odpowiedz na pytanie kóre zadał rufus1... i poczytaj sobie ten tekst http://www.tropheus.com.pl/popups/articleswindow.p hp?id=57 może już uzyskasz odpowiedzi na niekóre z twoich pytań...

Marek

Autor slawekkos
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Paź 2006 16:28 
mialem lelupi naskalniki i calvusy...chcialbym teraz jesli juz musze zaczynac od poczatku sprobowac z trofciami.tylko niechcialbym popelnic znow jakiegos bledu bo to moje 3 podejscie do tanganiki.
dziekuje za odp.

Sławek

Autor slawekkos
Użytkownik
#5 - Posted: 29 Paź 2006 16:36 
przeczytalem ten artykul juz na poczatku mojej przygody z tanganika i jezeli chodzi o chemie to niemialem nigdy problemu...
wiec moje pytanie raczej bedzie dotyczylo f.mechanicznej...
wiem ze jedna laczy sie z druga, mysle ze zawsze mialem problem z obiegiem wody (osadzanie sie resztek pokarmu i odchodow na dnie)

Autor aahaja
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Paź 2006 16:55 
>slawekkos
Witam. Przeczytaj ten wątek: http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php? t=18334&start=0 . Tam opisałem swój system, który działa i sprawdza się wyśmienicie od kilkunastu już lat. Jak będziesz miał jakieś dodatkowe pytania mogę pomóc.
Pozdrawiam

Autor Komar
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Paź 2006 17:01 
Resztek z dna mozna sie pozbyc poprzez zastosowanie pompy o duzej wydajnosci, ktora bedzie przewalala wode na calej dlugosci akwarium. U mnie rozwiazalem ten problem ustawiajac wyloty filtrow i pompy tak, ze w sumie przepychaja one wode na dlugosc calego akwarium. Maksymalna suma ich wydajnosci to:
Aqua Medic PH-2000 - 2000 l/h
Aquael Fan3 - 700 l/h
Fluval 204 - 680 l/h

Ich wyloty sa umieszczone blisko siebie i blizej przedniej szyby. Po drugiej stronie akwarium znajduje sie wlot Fluvala 404, ktory zasysa to co tam zostaje "przepchniete". Zbiornik ma 200 cm dlugosci i w zasadzie ciezko w nim znalesc jakie zanieczyszczenia - leinad moze potwierdzic :)

pzdr
Komar

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Paź 2006 17:41 
Ja chcialem zwrocic uwage jezeli mozna : mowa jest o 200 litrowym akwarium.

Autor Komar
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Paź 2006 17:49 
Ja chcialem zwrocic uwage jezeli mozna : mowa jest o 200 litrowym akwarium.


Chodzi Ci o to, ze slawekkos chce w tym trzymac tropheusy? To faktycznie kolejna sprawa do dyskusji.

pzdr
Komar

Autor trzcinka
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Paź 2006 18:10 
Slawekkos-panowie Ci nie napisali-ale nie możesz w tym akwarium trzymaćbezproblemowo trofeusów.Nawet jeśli zapewnisz im nadfiltrację.
Akwa za male;

Ja tam jestem jeszcze w odcieiu zielonym-ale mam obecnie kontakt z kilkoma osobami którzy mają trofeusy w akwa 240l-i u wszystkich mniej więcej po roku zaczynają się problemy o trudnym do uchwycenia punkcie.Wszyscy dochodzą do wniosku że nawet ta standartowa 240 to za malo.W pewnym momncie-przy zachowaniu takiej samej techniki pielęgnacji akwa-zaczynają skakac parametry-trofcie zaczynają chorować lub się wybijać.Potem jest larum z oddawaniem ukochanych wypielęgnowanych ryb i ze zmianą akwa na większe.

Zrób to od razu.albo zrezygnuj na razie z trofeusów.

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Paź 2006 18:46 
Chodzi mi o ryby (trofeusy, akwarium za male), ale rowniez o filtracje, jej rozwiazanie w tym zbiorniku. Moim zdaniem proponowane rozwiazania podawane przez Was stosowane sa raczej do wiekszych zbiornikow (sump, panel obok akwarium). w tym przypadku jest to akwarium 200 litrow, gdzie na pewno bedzie troche kamieni i podloza czyli wody bedzie jeszcze mniej.
Jezeli podajecie takie rozwiazania to od razu podajcie Sławkowi np. moc pomp ktore powiennien zastosowac, bo on w sumie o to pyta.

Slawku z filtracja mechaniczna nie ma problemu. Jezeli bedziesz tam hodowal spokojniejsze i mniejsze ryby to na pewno wytarczy jedna duza gabka w akwarium. Ja jednak skupilbym sie rowniez na filtracji bilogicznej. Wklady taskie umiescilbym w filtrze zwenetznym (kubel). Moc kubla zastosowalbym ok. 2 razy wieksza niz jest akwarium, ale nie wiecej. Podloze bilogiczne powinno byc powoli oplywane przez wode. Najlepiej jakbys mial mozliwosc tlumienia tego przeplywu. Pamietaj o prefiltrze na wlacie od filtra bio.
Daje ci przyklad filtracji mojego zbiornika 200 litrowego z Xenotilapiami: 1x filtr biologiczny Ferplast 7, 1x AquaClear 200 (wklad gabka+koral). W zbiorniku sa rowniez rosliny.
Na pewno nie jest to przyklad filtracji do akwarium z trofeusami, ale moim zdaniem masz za maly zbiornik na te ryby.

Autor slawekkos
Użytkownik
#12 - Posted: 29 Paź 2006 19:51 
dziekuje za odpowiedzi i chce was troszke pomeczyc jeszcze :)
wiec trofcie odpadaja (narazie brak miejsca na wiekszy baniak) co byscie mi polecili na obsade?

>rufus1
dzieki za przyklad...
czy eheim 2213 z odpowiednim wkladem wystarczy? czy raczej wybrac inny model

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 29 Paź 2006 21:58 
Nie znam parametrow Eheima 2213 ,ale na pewno firma godna polecenia.

Co do obsady Twojego zbiornika. To Ty musisz zdecydowac. poczytaj na forum jest kilka podobnych tematow o obsadzie do takich zbiornikow. moze znajdziesz cos dla siebie, jezeli nie to pytaj.
Tak na goraco masz do wyboru:
-muszlowce (bardzo ciekawe zachowania w akwarium, to rowniez piekne rybki)
-altolamprologusy (mi szczegolnie podobaja sie te mniejsze gatunki)
-Xenami moim nie sugeryj sie bo jest to zbiornik przejsciowy, cos na wzor kwarantanny, ale moze mala grupa Xen ochrogenys tez by sie sprawdzila (to zalezy od powierzchni dna)
-naskalniki (ale widze ze te ryby juz milaes)

Autor drwie
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Paź 2006 23:31 
Witam,
moze ksiezniczki?
Jest kilka odmian,
sa to bardzo ladne rybki, ktore sa latwe w hodowli a za razem ciekawe, tworzal piekne rybie rodziny. w takim zbiorniku napewno fajnie by to wygladało.
Pozdrawiam
Przemek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / 200l filtracja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®