Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Filtracja w akwarium z Xenkami ;)

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Lis 2006 12:21 - Edytowany przez: timus 
Mam taki pomysł na filtracje w akwarium z Xenkami.

akwarium bedzie miało około 300L więc chcem tam podłączyć filtr karnistrowy JBL Cristal Profi 250 i następny biologiczno mechaniczny DIY

DIY wygladał by podobnie do tego z artykułu Leszka. Chodzi mi o pudełko zraszane nad akwarium. Z tym że zasilany głowicą ze zbiornika i jako pre filtr będzie na samym wierzchu "pudełko" z gąbki na zanieczyszczenia mechaniczne.

Nie wiem czy pamietacie jakie efekty przynosiła niegdys taka filtracja w czasach gdy nikt o kubełkach nie słyszał?

Myśle że woda bedzie super natleniona. I zbędna będzie głowica w akwarium a dzięki temu spokojna filtracja. Oczywiście na wyjściu z JBL-a deszczownica skierowana tak by robiła fale.

Nie wiem tylko jak duże musi byc złoże zraszane dla 300L akwarium z nieprzerybiona odsadą???

Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Lis 2006 15:47 
WITAM
Pytasz jak duże złoże?
Myślę, że im większe (w granicach rozsądku oczywiście) tym lepiej. Wiadomo, że nazwijmy to "pewnymi wyznacznikami" będą: obsada, wydatek pompy zasilającej to złoże oraz pozostała filtracja. Jeśli nawet zrobisz "za duże" to i tak będzie to z korzyścią dla rybek, a one będą bardziej zadowolone niż w "odwrotnej" sytuacji.
pzdr
Artur
ps. Widzę Marcinie, że jedziemy na tym samym wózku. Też aktualnie "buduję piaskarnię".

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Lis 2006 15:52 
Tak tylko że Ty Artur budujesz prawdziwą (wiem od Leszka) a ja namiastke ;)

A powiedz co sądzisz o wykluczeniu głowicy z gabką w zamian której będzie ten zraszany machaniczno-biologiczny.

Wydaje mi sie że taka filtracja dla delikatnych Xenek jest słuszna.

Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Lis 2006 16:02 
Uspokuj się z tą PRAWDZIWĄ - norma i tyle.
Pomimo tego, że Xenki to delikatne rybcie to jakiś ruch wody (jej obieg - bez tzw. martwych stref) w baniaku musi być. Z tego co napisałeś rolę tą ma spełniać kubeł JBL-a. Myślę, że powinno być OK. Ale tak naprawdę to sam dojdziesz do pewnych wniosków po odpaleniu akwarium:
- jak przebiega cyrkulacja;
- natlenienie wody;
- itd.
i wtedy dokonasz odpowiednich korekt.
Xenki to reguły ryby denne (przydenne). Z poczynionych (jak do tej pory niewielkich) obserwacji wywnioskowałem, że nie lubią zbyt silnej cyrkulacji - co np. tropheusom w niczym nie przeszkadza.
pzdr
Artur

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Filtracja w akwarium z Xenkami ;) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®