Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Pobity trofek POMOCY

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 28 Lis 2006 17:51 
do krzychu :
mamy adres mailowy :-))

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#32 - Posted: 28 Lis 2006 17:53 
Nie pytałem o cenę , a zapytam mailem ;-)

Autor krzychu
Użytkownik
#33 - Posted: 30 Lis 2006 22:06 
Po zastosowaniu rad rybka szybko dochodzi do zdrowia . Usunięcie marmurów zaowocowało uspokojeniem stada . Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc .

Autor miecio77
Użytkownik
#34 - Posted: 1 Gru 2006 19:38 - Edytowany przez: miecio77 
mam podobny problem i podobne rany u trofcia jednak u mnie musiałem go wyłowić ponieważ stał pionowo schowany za filtrem zupełnie bez sił, wcześniej zauważyłem intesywne walki z innymi osobnikami, chyba samce chwytały się pyskami i trzymając okręcały nawet 30 sek, mam w akwarium 27 szt w czterech gatunkach, ryby mają 5 lat, u mnie w domu 7 dni nie jestem doświadczony w hodowli trofci ale boję sie że coś jest nie tak ponieważ około 6 szt siedzi w rogu i się nie rusza do pokarmu podchodzą normalnie i jak są atakowane to uciekają, mam obawy że spotka je taki sam los co wspomnianego wcześniej osobnika, więc prosze o pomoc, w szczególności ( jak można oczywiście )od marty ryby pochodzą z jej hodowli.

Autor krzychu
Użytkownik
#35 - Posted: 1 Gru 2006 20:04 
Czekaj na odpowiedzi bardziej doświadczonych jednak najpierw skorzystaj z formularza z pierwszego posta działu o chorobach i podaj te parametry .

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 1 Gru 2006 20:44 
Jak ryby maja ok 5 lat, jak moga byc z mojejn hodowli jak ryby sprowadzamy 3,5 roku?

Napisz coś więcej o podmianach, zbiorniku?

Marta

Autor miecio77
Użytkownik
#37 - Posted: 1 Gru 2006 21:54 - Edytowany przez: miecio77 
taką informację uzyskałem od sprzedającego z Wadowic, " z hodowli marty z krakowa " może mają mniej niż 5 ja tego nie wiem na 100 %. Wodę przewiozłem z zbiornika w którym żyły dolałem jakieś 20 % , dzisiaj mierzyłem ph jest około 8, mają tą samą obsadę tzn same wapienie piasek kwarcowy i nic więcej nic nie zmieniałem z pierwotnego zbiornika tyle co inne ułożenie kamieni. filtr kubeł kaskakowy i wewnętrzny fun 4 . temperatura około 28 cały czas. karmione spirulina forte dostałem ją od sprzedawcy.

Autor krzychu
Użytkownik
#38 - Posted: 1 Gru 2006 21:58 
Jaki duży zbiornik ? Jakie parametry wody ?

Autor miecio77
Użytkownik
#39 - Posted: 1 Gru 2006 22:00 
gatunki to red ndoie, red fiourescent, dubois, maswa - najbardziej agresywne są niebieskie nie wiem który to gatunek i właśnie taki niebieski został zlikwidowany przez innego

Autor miecio77
Użytkownik
#40 - Posted: 1 Gru 2006 22:01 
zbiornik 200 l ph około 8

Autor timus
Użytkownik
#41 - Posted: 1 Gru 2006 22:01 
Czy karmisz tylko jednym pokarmem ?
Dla czego masz tak wysoka temperature?

Wydaje mi sie ze nie jestes przygotowany na hodowle tych ryb ;(

Marcin.T <')))><

Autor miecio77
Użytkownik
#42 - Posted: 1 Gru 2006 22:03 
tak pokarmem jednym temperaturę taką zalecił mi sprzedawca

Autor timus
Użytkownik
#43 - Posted: 1 Gru 2006 22:04 
Masz za mały zbiornik nawet na jedna odmiane chłopie!

Ktos wykozystał Twoja niewiedze i wepchnal Ci ryby z kłopotem włącznie.

Masz w nim 3 odmiany??? Co to znaczy niebieski????

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#44 - Posted: 1 Gru 2006 22:07 
1. tropheus to ryba stadna (stado to minimum kilkanaście osobników) co za tym idzie duży zbiornik!

2.Tropheus to ryba o specyficznych potrzebach pokarmowych. Nie mozna jej karmic jednym tylko pokarmem!

3.Temperatura w jeziorze nie przekracza 26 stopni!

Najpierw poczytaj czego te ryby potrzebuja a potem wróc do przygody z nimi odpowiednio przygotowany.

Marcin.T <')))><

Autor miecio77
Użytkownik
#45 - Posted: 1 Gru 2006 22:11 
napisałem wcześniej jakie mam gatunki jedna z nich to ubarwienie ciemne z niebieską głową i błekitnymi płetwami są czterygatunki facet je hodował kilka lat z powodzeniem wg mojej oceny też jest ich za dużo może masz rację że sprzedał mi nie tylko ładne akwarium ale i niezły kłopot

Autor JGr
Użytkownik
#46 - Posted: 1 Gru 2006 22:13 
Piszesz:
27 szt w czterech gatunkach

A następnie:
red ndoie, red fiourescent, dubois, maswa

Ja widzę tu 2 warianty trofeusów:
1. T. Ndole red fuorescent
2. T. duboisi maswa
A gdzie pozostałe 2?

Jarek

Autor miecio77
Użytkownik
#47 - Posted: 1 Gru 2006 22:15 
masz rację jak możesz wskaż jakieś czasopisma książki itp tylko że ja te ryby mam w domu i muszę jakoś sobie poradzić słyszałem od znajomego że to prosta w hodowli ryba ja traktuje to wszystko jako ozdoba salonu i tym samym wielka przjemność co do temp idę obniżyć zaraz

Autor timus
Użytkownik
#48 - Posted: 1 Gru 2006 22:18 
Tropheus Sp.Ndole red Fluorescent to jedna ryba!
Tropheus Sp.Duboisi to następna! Gdzie masz jeszcze dwie?

Odwies mu te ryby żądaj zwrotu pieniędzy i proponuje poczytac to forum jak i dział artykuły i recenzje a wszystkiego sie dowiesz. W sumie od tego powinienes zacząć.

To nie Twoja wina zostałes poprostu nabity w butelke!

Marcin.T <')))><

Autor miecio77
Użytkownik
#49 - Posted: 1 Gru 2006 22:18 
nie wiem jarku są cztery różne rodzaje ryb w akw te 2
nazwy mam napisane reszta ? sprzedawca też do końca nie wiedział co mam ja w trofeusach jeestem zupełnym laikiem

Autor krzychu
Użytkownik
#50 - Posted: 1 Gru 2006 22:19 
Prosta ryba jest tu paru którzy tak mogą powiedzieć - większość nie . Nieraz bardzo doświadczeni akwaryści się na niej poddali .

Autor timus
Użytkownik
#51 - Posted: 1 Gru 2006 22:19 
widze Jarku że pisze to samo ;)

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#52 - Posted: 1 Gru 2006 22:21 
JArek ja zmykam juz do domu. Pomuzcie temu człowiekowi bo ktoś go poprostu oszukał i beszczelnie wykożystał.

Marcin.T <')))><

Autor JGr
Użytkownik
#53 - Posted: 1 Gru 2006 22:51 
ja zmykam juz do domu.

Już??? Powiedziałbym - dopiero :-)

A z tym wykorzystaniem - myślę, że to nie do końca jest tak. Nikt za kolegę nie podjął decyzji o zakupie ryb, o których nie ma bladego pojęcia... Jako ozdobę salonu proponuję obraz (może być portret ryby) - może nieco mniejsza przyjemność, ale bezproblemowo i nikomu/niczemu nie dzieje się krzywda.

Miecio77, nie jest tak, że jedna wskazana przez kogoś książka nauczy Cię opieki nad trofeusami. Na razie temp. na 25 st. i umiarkowane oświetlenie (lub wcale). Jak wspomniał Marcin - poza forum są na tym serwisie inne działy, m.in. "Artykuły i recenzje". Do rana sporo czasu - czytaj i nie bój się zadawać pytania, postaramy się pomóc... ale czy to będzie możliwe... naprawdę nie wiem, 200 litrów to nie zbiornik dla trofeusów. Właśnie, jakie ma wymiary?

Aha, obce są Ci trofeusy czy w ogóle akwarystyka?

Jarek

Autor JGr
Użytkownik
#54 - Posted: 1 Gru 2006 23:18 
Tak jeszcze na szybko:

Na forum jest wyszukiwarka. Przejrzyj info pod hasłami "agresja", "terytorializm", może też inne hasła związane z tematem przyjdą Ci na myśl.

Ponawiam słuszną prośbę Krzycha o wypełnienie i wklejenie formularza. Będzie łatwiej rozmawiać.

Jarek

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 2 Gru 2006 06:51 - Edytowany przez: admin 
taką informację uzyskałem od sprzedającego z Wadowic, " z hodowli marty z krakowa
gatunki to red ndoie, red fiourescent, dubois, maswa -


Pięć lat temu to ja miałam tylko prywatne ryby. Ndole sprowadzamy może od 2 lat - a masz jakiś certyfikat? Od kilku lat wystawiamy na wszystkie ryby certyfikaty.

A do 200l nie sprzedaję trofeusów.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#56 - Posted: 2 Gru 2006 08:29 
Miecio zniknął - szkoda , a mój rybek prawie się zagoił . Po wyjęciu dekoracji inne ryby .

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Pobity trofek POMOCY Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®