Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Sera Flora

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Gru 2006 11:38 
Kupował ktoś ostatnio pokarm Sera flora? Ja kupiłam z mocno ciemniejszymi zielonymi płatkami. Różni się kolorystyką od tego który kupowałam wcześniej.
Czy wszystko z tym pokarmem w porządku?

Autor drwie
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Gru 2006 12:51 
Witam,
Tez to ostatnio zauwazylem, upewnilem sie czy termin nie uplynal i jest jeszcze dlugi.
Nie wiem, dodatkowo zauwazylem wieksza ilosc pokarmu kolorowego(czerwony, zołty) do tego co ostatnio mialem, ale to chyba nie jest problem.
Pzdr
Przemek

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Gru 2006 15:53 
A z ilu kolorów twój pokarm się składa? Z dwóch czy trzech?

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor drwie
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Gru 2006 16:06 
Witam,
z "trzech"
z mocno zielonego, slabiej zielonego, delikatnie czerwonego i jasno zoltego.
wczesniej jakos inaczej to wygladało
Pzdr
Przemek

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Gru 2006 07:06 - Edytowany przez: KatarzynaR 
A u mnie są tylko dwa kolory: ciemnozielony (przypominający odcieniem barwy spirulinę osi) oraz czerwony. Najwięcej jest właśnie tego cimno-zielonego, czerwony występuje w bardzo małych ilościach. Dziwna ta moja sera flora.


Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź,
Katarzyna

Autor jacekkudla
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Gru 2006 08:08 
Kasiu ja też zauważyłem różnicę i w moim nowym pokarmie (który kupiłem jako uzupełnienie) też są płatki jak Twoje tyle tylko że zieleń nie jest aż tak intensywna jak płatki OSI tylko o tonację jaśniejsze...
JAcek

Autor Krzych
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Sier 2007 20:18 
Mam pytanie dotyczące pokarmu Sera Flora.Do tej pory moich Tropheusów nie karmiłem tym specyfikiem i dopiero niedawno kupiłem go po raz pierwszy.Zdziwiłem się troszkę konsystencją pokarmu.Płatki są miękkie i bardzo trudne do pokruszenia i sprawiają wrażenie mokrych , a nie są.Stosowane do tej pory przeze mnie pokarmy jak np. Spirulina czy Spirulina Forte , są kruche i łamliwe , czyli zupełnie inne od Sery Flora.Czy z moim pokarmem wszystko jest ok?

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Sier 2007 21:56 
Płatki są miękkie i bardzo trudne do pokruszenia i sprawiają wrażenie mokrych

hymmm, ja tym pokarmem karmie ryby od zawsze. To ze sa miekkie, cieniutkie to sie zgadza, ale to ze sa trudne do pokruszenia to dla mnie dziwne.
Sa to bardzo dobre platki,chetnie zjadane przez wszystkie ryby. Bardzo szybko nasiakaja woda, a to ze sa cieniutkie to na pewno na "+" bo nie beda tak peczniec w jelitach.
Ja mysle ze wszystko jest w porzadku jezeli pokarm ma odpowiednia date waznosci i nie byl przechowywany w zbyt cieplym srodowisku.
W palcach daja sie spokojnie kruszyc. Fakt, na pewno to "kruszenie" inaczej wyglada jak np. w przypadku spirulina Forte.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Sier 2007 22:08 - Edytowany przez: rambowskixx 
Zdziwiłem się troszkę konsystencją pokarmu.Płatki są miękkie i bardzo trudne do pokruszenia i sprawiają wrażenie mokrych , a nie są

Ja kupiłem jakiś czas temu wiadro 10 litrowe sery flory i płatki kruszą sie w placach na pył. Może kupiłaś jakieś rozsypywane na wagę i wiadomo jak to jest przy pakowaniu takiego pokarmu. W pomieszczeniu może być wilgoć a wystarczy ze takie wiaderko jest otwarte na kilka godzin i to wystarczy żeby pokarm przejął nieco wody z powietrza zmieniając w ten sposób swoją konsystencję.

Łukasz

Autor Krzych
Użytkownik
#10 - Posted: 10 Sier 2007 12:22 
Może kupiłaś jakieś rozsypywane na wagę i wiadomo jak to jest przy pakowaniu takiego pokarmu.

Kupiłem małe oryginalne i nieprzeterminowane opakowanie.Być może pomimo tego pokarm w jakiś sposób złapał odrobinę wilgoci.Spróbuję troszkę podsuszyć jedzonko i zobaczę , co z tego wyniknie.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Sera Flora Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®