Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

pytanko odnosnie wzrostu trofci

Autor koko47
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Gru 2006 11:15 
witam mam problem moje trofcie hoduje od kwietnia i one nie chcą mi rosnąć mam akwa 450 litrów karmie spirulina osi spiruliną z tropicala dodaje czasem fisztamin i nie wiem co się dzieje chodzą u mnie dwa filtry podmieniam wodę a one nie chcą rosnąć pomocy

Autor jacekkudla
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Gru 2006 11:18 
Jakie trofcie? Ile sztuk? Jakie parametry wody? Jakie inne rybki są w akwarium??
Pierwsze co się rzuca w oczy to że zbyt mało urozmaicona dieta... Ja daje moim trofciom około 20 różnych pokarmów...

Jacek

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 18 Gru 2006 11:20 
I jeszcze jedno - jak były hodowane wcześniej te ryby - czy widziałeś rodziców, warunki hodowli, czy znasz sposób karmienia ryb u hodowcy ?

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Gru 2006 11:43 
Jeszcze jedno - co znaczy nie chca rosnac? Jakiej wielkosci byly rybki jak je kupiles? a jakiej wiekosci sa teraz?


Pozdrawiam

Marek

Autor koko47
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Gru 2006 13:33 
rybki mają jakieś 5 cm tzn dubois ikole są mniejsze mam jeszcze kazumby kupiłem od hodowcy z warszawy troche te urosły były malutkie te wcześniejsze tzn dubois i ikola maja około 2 lat jak na ten wiek są chyba małe karmione są 2 razy dziennie są w dobrej kondycji 8 duboisów 10 ikoli i 20 kazumb i dwa glonojadki ryby nigdy nie podchodziły do tarła nie wiem ale chyba coś jest nie tak mam filtr kubełkowytetratec 1200 w środku żwir koralowy kamienie przywiozłem z angli wapień muszlowy doradzcie coś proszę

Autor koko47
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Gru 2006 13:34 
kazumki są u mnie od kwietnia maja teraz jakieś 2 cm

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 18 Gru 2006 13:38 
To chyba miałeś super hodowcę-:((((

Skad wiesz, że ikola i duboisi maja około 2 lat?

Masz skarlałe ryby, nie ma mozłiwości aby przez kilka miesięcy nie urosły. 2 cm - to jakie Ty je kupowałeś?

Marta

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 18 Gru 2006 13:38 
I jeszcze jedno pytanie

Widziałeś rodziców, zbiorniki hodowcy?

Marta

Autor koko47
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Gru 2006 15:30 
niewidziałem rodziców to chyba miałem pecha

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 18 Gru 2006 15:45 
Czyli kupowałeś na odłegłość, tak?

Napisz mi jakie masz parametry wody w zbiorniku: pH, N03, No2.

Ja często karmisz ryby? Jak często podmieniasz wodę. Czy od samego początku masz je w 450l? Im więcej informacji tym lepiej

Marta

Autor koko47
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Gru 2006 16:11 
ph u mnie jest miedzy 7 a 7.5 no3 nie wiemno2 tez nie wiem jutro kupie testy i napisze na forum a rybki kupowałem na odległośc

Autor koko47
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Gru 2006 16:16 
rybki od samego początku mam w 450 litrów nie bylo mnie jakis czas i moja żona podmieniała wode raz na miesiąc karmione były 3 razy dziennie małymi porcjami raz spirulina osi raz spirulina tropical czasem dawałem malawi firmy tropical i tabletki spiru tabin ale zauważyłem że niekture trofy są chude choć wszystkie chętnie jedza i są ruchliwe nie wiem co jest grane

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 18 Gru 2006 16:25 
Myśłe, zę przyczyn nikłego wzrostu może być wiele:

1. niskie pH.
2. zbyt rzadkie podmiany wody.
Koniecznie trzeba podnieść pH, zadbać o parametry wody i zmianę jedzenia.

Może być tego jeszcze jeden powód - mogą mieć nicienie.

Marta

Autor koko47
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Gru 2006 16:44 
proszę powiedzieć jak podnieść ph wody
mam żwir koralowy w filtrze i wapienie muszlowe w baniaczku nie wiem czemu ph jest takie niskie morze dodać trochę soli niejodowanej?

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 18 Gru 2006 16:54 
PH moze spadać z powodu zbyt rzadkich podmian i złych parametrów cyklu azotowego.

Moża podnieś wieloma metodami, sodąoczyszczona, solą morską.

Ale aby to robić trzeba najpierw znaćparametry wody w kranie:pH, TwO, TwW i w zbiorniku prz podmianąwody.

Marta

Autor koko47
Użytkownik
#16 - Posted: 18 Gru 2006 17:07 
dziękuje bardzo za pomoc pomierzę jutro parametry i podam na forum dzięki

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / pytanko odnosnie wzrostu trofci Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®