Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Potrzebuję pomocy z Tropheusami Lufubu !!! <----------

Autor _Largo_
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Sty 2007 17:31 
Od prawie trzech tygodni moje tropheusy pływają przy szybie góra-dół. Parametry wody mam w normie. Wcześniej było wszystko ok. Ryby są młode - mają około 3 miesęcy. Pokarm pobierają normalnie, choć przez ostatnie dwa dni już słabiej. Odchody normalne. Nie ocierają się o skałki.
Po zastosowaniu kuracji metronidazolem (1 tabletka/25 litrów wody) i Serą Fishtamin rybom trochę przeszło, ale tylko na jeden dzień.
Przed chwilą kilka przestało i pływa sobie spokojnie po akwarium (216L)
Obsada mojego zbiornika to: 14 T.moorii sp. Lufubu, 5 P.polit lion's cove, 5 Labeotropheus trevavasae i kilka glonojadów. Wszystkie ryby są młode i nie ma między nimi żadnych kłótni.
Proszę o pomoc.

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Sty 2007 17:40 
EEEEEEE a biotopy to Ci sie nie pomyliły? Labeotropheus trevavasae

Autor worton
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Sty 2007 17:45 
Hej,

ok to jest jakis wysyp czy co? Czemu nagle wszystkim zaczely chorowac trofcie?

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Sty 2007 17:54 
Czemu zaczely chorować trofcie? dobre pytanie, ale i odpowedz jest bardzo prosta.
Proponuje poczytac w tych tematach posty.

Takie plywanie po szybie to min. stres.
Pomieszklaes biotopy i wszysko co jest z tym zwiazane.
Mimo ze Twoje Malawii jest z grupy Mbuna proponuje zmienic obsade na jednobiotopowa. Kilka glonojadow jak na taka obsade to chyba za duzo.
Dlaczego podawales lekarstwo?
Moim zdaniem masz za maly zbiornik.
Nic nie napisales o wystroju akwarium, filtracji, wkladach itd.

Podawaj witaminy, podmieniaj wode i nie karm ryb to bardzo wazne.
Proponuje przemyslec obsade w twoim zbiorniku. Na trofeusy jest nieco za male, a juz nie mowie o wiekszej ilosci ryb w takim zbiornikum a u ciebie tak jest.

Autor JGr
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Sty 2007 20:15 
Czemu nagle wszystkim zaczely chorowac trofcie?

Głównie temu, że trafiają w ręce coraz mniej doświadczonych akwarystów - nieźle radzących sobie na internetowych forach, gorzej przy rybach.

Parametry wody mam w normie.

_Largo_ Norma dla Ciebie nie musi oznaczać normy dla nas wszystkich, różnie bywa, nie przypadkowo na początku tego działu znajduje się tabelka - wypełnij i wklej... nie dawniej jak wczoraj mówiłem to komuś innemu... ile można? Dlaczego ludzie czytają tylko własne posty? Trudno poszerzyć wiedzę w ten sposób.
Też nie wiem dlaczego leczyłeś ryby metronidazolem? Bo pływały wzdłuż szyby i nieco słabiej jadły?

Jarek

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Sty 2007 21:30 
Witam.Hmmmmmmm!!!Też jestem ciekaw czemu jest taki wysyp chorób?Jednak wystarczy przeważnie przeczytać pierwszy post w takim przypadku i sprawa momentalnie staje się jasna!Ktoś komus powiedział ,że tak da się trzymać ,ktoś nie doczytał,ktoś myślał że się uda,a potem RATUJCIE!!!Aż się dziwię ,że co niektórym ryby w Wigilię nie naubliżały!Oj !Należałoby się!!Pozdrawiam-Andrzej.

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Sty 2007 22:13 
Witam,
Pozwole sobie na mala uszczypliwosc - najpierw cytat z postu _Largo_ na www.akwarystyka.com.pl na moja uwage o mieszaniu biotopow: Widać można. Ja trzymam i wszystko jest ok. [...] Facet warunków z jeziora i tak im nie stworzysz, chociaż byś się nie wiem jak starał. Możesz najwyżej próbować być jak najbliżej. Nie wszyscy musza próbować.
[...] Zresztą, jeżeli hodujesz ryby od ponad 20 lat to możemy pogadać o mojej obsadzie. W innym wypadku zajmij się swoją. [...]


Dr Jekyll and Mr Hyde??

Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 3 Sty 2007 22:15 
Do Largo :
Ignorancja ma swoje granice. Dla mnie przynajmniej. Udało Ci się je przekroczyć z nawiązką.

Temat zostaje zablokowany. Piszący na tym forum wykazali i tak daleko idącą tolerancję.

Koniec absurdu.
Robert

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Potrzebuję pomocy z Tropheusami Lufubu !!! <---------- Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®