Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

shrimp mix

Autor ad7
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Sty 2007 09:27 
Co sądzicie o naturalnych produktach mrożonych?
Jak wygląda sytuacja w waszych zbiornikach podczas karmienia shrimp`em?
Czy ryby z chęcią pobierają ten pokarm?
Z jaką częstotliwością karmicie tym pokarmem swoje ryby?

Ja stosuję szpinak mielony wraz z krewetkami oraz czosnkiem.
Rybki jedzą chętnie, pokarm nie zalega, fakt faktem daję go w małych ilościach, wcześniej rozmrożony i skropiony witaminami firmy Sera.
Podaję go raz w tygodniu.
W przyszłości planuję zrobić shrimp mix`a na bazie zielonego mrożonego groszku oraz krewetek. Zobaczę z jaką ochotą będzie konsumowany.

Autor robertk40
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Sty 2007 09:34 
Witam ja karmie mixem z groszku i krewetek , jedzą chętnie podaje raz w tygodniu , jak będziesz go robił trzeba uważać żeby skurki się dobże zmieliły bo rybcie skórek nie strawiom a jeszcze połknom i się udławiom

Autor ad7
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Sty 2007 09:59 
zblenduję go maksymalnie

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Sty 2007 10:16 
Witam,
To nie jest tak do konca dobre - bo maksymalne rozdrobnienie spowoduje, ze z wody zrobi Ci sie mleko, a ryby nie beda mialy zadnego kaska do zlapania - tu trzeba byc ostroznym.
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Sty 2007 10:30 
Fazi ma rację - stworzy się zawiesina. Ja swego czassy karmiłem moje pielęgnice [nie z jeziora Tanganika] mielonymi brokułami i krewetkami + zółtko + witaminki. Najlepszy efekt był jak mieszanka nie była zmielona całkowicie na papkę. Wówczass ryby chętniej go przyjmowały.

Marek

Autor ad7
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Sty 2007 10:55 
no fakt, muszę zrobić opymalnie

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / shrimp mix Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®