Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Glony w środowisku naturalnym

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor timus
Użytkownik
#31 - Posted: 4 Lut 2007 21:04 
Ja się zastanawiam czy nwet żerujące ryby na jednym glonie (czysto teoretycznie) maja urozmaicone źródło pokarmu. Choć i tak pewnie młode pędy mają inne właściwości odżywcze od tych starszych.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 4 Lut 2007 21:13 
Marcin, ale w Tanganice nie ma jednego gatunku glonu, tak jak w każdym innym ekosystemie wodnym jest ich ogromna ilość. Wiec pytanie jest czysto teoretyczne.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#33 - Posted: 4 Lut 2007 21:16 
Tak Marto czysto teorytyczne. Wiem że one żeruja na wielu gatunkach glonów. Ale nawet żerując na jednym nie była by to monotonna dieta jeśli chodzi o składniki odżywcze a nie gatunek glonu ;)

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#34 - Posted: 4 Lut 2007 21:22 - Edytowany przez: tooold 
zgadzam się z Martą - z obiema wypowiedziami.

Ta o różnych barwnikach jest słuszna, ale dopuśćmy jakiś zakres występowania jednego gatunku - np. 5-15 metrów.

Marcin Twoje pytania moim zdaniem są rozdzielaniem włosa na czworo. Całkiem zbyteczne w naszej pasji. Chyba że za tym idzie chęć analizy cyklu odżywczo-rocznego konkretnego gatunku, jego spektrum pokarmowego i ilości zjadanego pokarmu. Ale przecież to nie to forum, nie te osoby.... bez urazy do tego nie służy forum ,ale żmudna codzienna praca naukowa, ściśle naukowa.I jej efekty mogą nie ujrzeć przestworzy Internetu.

i jeszcze jedno - czy znasz rybę która odżywia się glonami, ale tylko i wyłącznie same czyste glony........ ?

Autor timus
Użytkownik
#35 - Posted: 4 Lut 2007 21:29 
Nie Tooold nie znam takich ryb które wytrzepią najpierw skorupiaki i przecedza tylko glon ;)

Taka naszła mnie myśl i chciałem sie dopytać czy słusznie myśle.

Moje pytanie służyło do mzrozumienia jak odmienna (nie monotonna ) jest dieta tropheusów. Nawet czysto teoretycznie bazując na jednym gatunku glonów co jest całkowitą apstrakcją ;)

Dziękuje za wypowiedzi

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#36 - Posted: 4 Lut 2007 21:30 
Nie Tooold nie znam takich ryb które wytrzepią najpierw skorupiaki i przecedza tylko glon ;)

Taka naszła mnie myśl i chciałem sie dopytać czy słusznie myśle.

Moje pytanie służyło do mzrozumienia jak odmienna (nie monotonna ) jest dieta tropheusów. Nawet czysto teoretycznie bazując na jednym gatunku glonów co jest całkowitą apstrakcją ;)

Dziękuje za wypowiedzi

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#37 - Posted: 5 Lut 2007 14:15 
Witam,
Jakby kogos to interesowalo - sluze opracowaniem (.pdf): Seasonal dynamics of periphyton in a large tropical lake. 9 stron swietnie nawiazujacych do tematu rozpoczetego przez Marcina.
Dla zaostrzenia apetytu zalaczam skrot opracoawania:
Abstract
Tropical aquatic systems are generally assumed to have little seasonality in productivity patterns. However,
this study indicated that there was substantial seasonal variation in epilithic productivity and biomass in
tropical Lake Tanganyika, due primarily to seasonal patterns in lake hydrodynamics that influence nutrient
availability. Although they support much of the lake’s biological diversity, epilithic algae made a minor
contribution to the total energy budget in Lake Tanganyika. A comparison among large, oligotrophic lakes
revealed no significant latitudinal trends in periphyton productivity or biomass. However, Lake Tanganyika
has relatively low benthic algal biomass and is therefore more efficient at photosynthesis than the
temperate lakes. The influence of wave action and consumer density and diversity may be important in
moderating productivity of the epilithic community.

Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 5 Lut 2007 14:21 
Tak mam to już od jakiegoś czasu i polecam.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#39 - Posted: 5 Lut 2007 15:02 
Chętnie bym się zapoznał. A powiedzcie czy za pomoca jakiegos programu komputerowego nie mozna tego przetłumaczyc i rozesłac zainteresowanym. PLISSSSSSS ;)

Marcin.T <')))><

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#40 - Posted: 5 Lut 2007 19:16 
Fazi, ja bardzo chętnie, bo temat jest bardzo ciekawy.

katarzyna_rapa@krasnystaw.biz

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Katarzyna

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Glony w środowisku naturalnym Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®