Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

kwarantanna

Autor ad7
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Lut 2007 18:37 
witam
łaczę ryby w jednym zbiorniku z różnych źródeł (hodowle)
róznica między wpuszczaniem ryb wynosi około 15 dni
dzisiaj wpuściłem trzecią partię,, za około 10 dni zamierzam wpuścić finałową dostawę trofeusów nkonde bright yellow
kwarantanna trwa już 2 miesiące
podczas której stosuję sól niejodowaną oraz octopur (po przejściach z ospą rybią)
jaki okres kwarantanny powinienem zastosować po wpuszczeniu ostatniej partii ryb
ja zakładam 2 tygodnie po ostatnim wpuszczaniu ryb
zbiornik 500l
wodę podmieniam co dwa dni około 10 %

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Lut 2007 19:11 
Witam.
Możesz opisac jak ty przeprowadzasz ta kwarantannę???
Z Twojego postu zrozumiałem,że dopuszczasz poprostu nowe ryby do baniaka co jakis czas????
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Lut 2007 19:17 
Ja stosowałem 2 dwudniową głodówkę + witaminy +sól niejodowana + obniżenie temperatury do 23 stopni i baczna obserwacja ryb [niestety nie miałem wolnego zbiornika]. Co prawda w czasie tej głodówki Tropheusy pasły się - to dobre stwierdzenie - pasły się na liściach anubiasa i na glonach w zbiorniku. Ponadto wiem, że ryby przed przysłaniem ich do mnie również miały dwudniową głodówkę.

Pozdrawiam

Marek

Autor ad7
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Lut 2007 20:28 
przed wpuszczeniem nowych ryb obniżam temperature z 27 do 25 stopni
nie podaję pokarmu
dodaję do zbiornika sól niejodowaną
profilaktycznie dolewam octopur sery przeciw pasożytom
wiem że w ten sposób pozbywam sie bakterii nitrifikacyjnych
ale po wpuszczeniu pełnej obsady do zbiornika zaaplikuję nitrivec
parametry kontrolowane są systematycznie
ph- 9, gh - 17, nh3 - 0, no2 - 0, no3 - 20

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Lut 2007 20:47 
Czyli nie stosujesz kwarantanny.!!!
Poprostu dopuszczasz nowe ryby do ogólnego baniaczka i tyle.
Kwarantanna powinna być przeprowadzona w oddzielnym akwa w którym nowe ryby powinny byc obserwowane około 4-6 tyugodni i dopiero powinny być wpuszczone do akwarium ogólnego.
Przy twoim postępowaniu nie może być mowy o kwarantannie.Wiem że bardzo często tak robimy(ja też tak postępowałem przy tanganice) ale to juz jest nasze własne ryzyko:) Wszystko pięknie dopóki nic się nie dzieje.Jednak w ten sposób dużo sie ryzykuje niestety.
Andrzej.

Autor ad7
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Lut 2007 21:04 
chyba mnie nie zrozumiałeś
to jest nowy zbiornik
do którego stopniowo wpuszczam ryby (dostawcy w róznych terminach przysyłają mi ryby)
chętnie zakupiłbym bym wszystkie od razu i nie było by problemu
ale niestety życie pokazało że jest inaczej
od stycznia od dzisiaj uzupełniam stado
ale zbiornik jeszcze na dobre nie ruszył

Autor duch
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Lut 2007 21:11 
Zrozumiałem doskonale.
Ty nie robisz kwarantanny.Mozlwe jest przeprowadzenie kwarantanny w akwa ogólnym,ale tylko jak zostało specjalne przygotowane dla ryb(w tym przypadku trofci).W Twoim przypadku można mówić ,że kwarantannie była poddana pierwsza grupa wpuszczonych do tego akwa ryb!!!Następne już nie!!!Następne dopuszczane ryby powinny być w kwarantannie w oddzielnym akwa i tam obserwowane!!!
To Ty mnie nie zrozumiałes!!!
Andrzej.

Autor ad7
Użytkownik
#8 - Posted: 4 Lut 2007 21:16 
masz rację

Autor duch
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Lut 2007 21:20 
Wiem.Bardzo pilnie przygotowuję się do rozpoczęcia przygody z nowymi rybami.Teoria na maksa:),ale jeszcze dużo nauki mnie czeka:)
Andrzej.

Autor ad7
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Lut 2007 21:24 
powodzenia życzę :)

Autor winiar
Użytkownik
#11 - Posted: 4 Lut 2007 21:26 
Duchu!
Zastanawiałem sie jakie to nowe rybki z Tanganiki będa??? i nagle mnie oświeciło :-))))

Marek

Autor duch
Użytkownik
#12 - Posted: 4 Lut 2007 21:29 
I co wymysliłes?????
A napisałem,że z tanganiki?? :)
Andrzej.

Autor winiar
Użytkownik
#13 - Posted: 4 Lut 2007 22:24 
Nie, nie pisałeś, że z tanganiki. Kiedyś rozmawialiśmy poza foum na ten temat -> przy okazji zbiornika ;-) Chodzi o takie duże okrągłe rybki -> jak Paletka do ping-ponga :-)))

Hm... To nie ten biotop i pewnie inni będą mieć za złe ze to nie na temat, ale daj znać jak uruchomisz baniak.

Pozdrawiam

Marek

Autor krasa
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Lut 2007 06:39 
Kwarantanna powinna trwac dłużej od większości okresów wylęgania się różnych chorób. Po polskiemu co najmniej 40 dni. A to czy się do tego stosujemy czy nie to już inna bajka.

Radek

Autor duch
Użytkownik
#15 - Posted: 5 Lut 2007 07:24 
Witam.
Sorki Marku.A już sie łudziłem,że nie mam sklerozy :)
Teraz sobie przypomniałem.Napewno dam znac,ale narazie nie wiem ile to potrwa.Narazie nauka,zbieranie informacji itd :)
Pozdrawiam-Andrzej.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / kwarantanna Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®