Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Coś mnie niepokoi

Strona  Strona 1 of 6:  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor sebas
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Lut 2007 23:46 - Edytowany przez: sebas 
WIEDZA PODSTAWOWA
=========================================
Rozmiary zbiornika: 160x50x40
Wiek zbiornika: dokladnie nie pamietam ale prawie rok , podmiana co tydzien ok.10%

Obsada: 8 bemb (od5-do7cm.) 2 bocje(ok7cm.) 1plecostomus (ok 20cm.)ale co do niego to raczej oddam go do sklepu. zaznaczam ze wszystkie ryby sa od poczatku razem

Jakie pokarmy: spirulina, spirulina 36%, tetra phyl, tropical biovit, 1-2 razy w tygodniu cyklop, raz w tygodniu glodówka.

Niepokojace objawy u ryb: blade kolory ale nie u wszystkich i jakies dziwne odchody dość cienkie ale nie biale tylko zielone i dosyc dlugie ok. 2cm. Przed wczoraj zmienialem podloze w akwa ze zwirku na piasek , wszystko wczesniej przygotowalem piach plukany potem gotowany ok. dwoch godzin i jeszcze raz płukany, ryby przelozylem do akwa 120L na ok. 3 godz. przed przelozeniem ryb spuszczalem pomalu wode do wczesniej przygotowanych i wypazonych beczek plastikowych tak zeby zmniejszyc czas ich pobytu w malym akwa . wode prawie cala wrocila do akwa 15% wlalem świezej , filtry w tym czasie pracowaly jeden w beczce a drugi w akwa 120L z bembami . Ach kamienie ulozylem identycznie tak jak byly. po wpuszczeniu ryb (bylo to ok godz 20.00 swiatla juz nie palilem.
Pokarm pobieraja chetnie , tak samo chetnie skubia kamienie z glonow ale niewiem co z tymi odchodami bo te kolory to pewnie dlatego ze te zmiany byly.
Parametry wody: NO2, NO3, PH, NH3/NH4, T:
=========================================
PH 7,8 twardosc ogólna 26, twardosc węglanowa 23, NO2 0 NO3 15 temperatura 26'C.

WIEDZA POMOCNICZA
=======================================
Jakie filtry i jakie wklady w filtrach: Jeden filtr zewnetrzny wlasnej produkcji (http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action =vthread&forum=5&topic=1013) Drogi tez zewnetrzny kubelkowy Atman 3338

Jakie dekoracje w zbiorniku: Piasek i piaskowce.


PROSZE O PORADE.

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Lut 2007 08:16 
PROSZE O PORADE.
A jakie jest pytanie?

Marek

Autor duch
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Lut 2007 08:33 
Witam.
Jak rozumiem zastanawiasz się skąd takie odchody?
Jeśli ryby zachowują sie,jedzą normalnie to nie ma powodu do paniki.
Blednięcie bemby w przedniej częsci ciała jest sprawa normalną.Odchody obserwuj i tutaj zapytam czy nie dałeś jakiegoś nowego pokarmu?
Kolejna sprawa,która może być powodem potencjalnych problemów to obsada.
Za mało bemb,a przy tej wielkości zaczyna sie zapewne ustalanie rządów!!!
Bocje i glonojad powinny zniknąć z akwa.
Andrzej.

Autor sebas
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Lut 2007 10:10 
Witam pokarmu nie zmienialem caly czas podaje ten sam, a w akwa rządzi jeden prawdopodobnie samiec bo widac to po nim bo on ma normalne ubarwienie ale nie goni pozostałych one poprostu wiedza ze on jest szefem.

Wlasnie chodzi mi o te odchody . a obsade postaram sie jak najszybciej zwiekszyc ale jak narazie brak funduszy bo zostalem osoba bezrobotną.

dzieki zaa porade Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Lut 2007 12:30 
A co do plecostomusa to oddaje go do sklepu.

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Lut 2007 12:49 
Witam,
A bocje?
Pzdr.
Fazi64

Autor duch
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Lut 2007 13:16 
"A co do plecostomusa to oddaje go do sklepu"-prawidłowo i to w miarę szybko
"A bocje"-zapytam o to samo co Fazi????
Andrzej.

Autor sebas
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Lut 2007 23:31 - Edytowany przez: sebas 
No wlasnie nie wiem bo jak patrze na trofcie i na te bocje to sprawiają wrazenie jakby sie zrzyły ze sobą trofy lubią z nimi plywac.
A z tego co wiem to nie ja jeden trzymam bocje z trofciami.

Moge zrobic tez tak ze jak bede powiekszal stado bemby to wtedy oddam tez bocje.

Autor tooold
Użytkownik
#9 - Posted: 7 Lut 2007 07:09 
Moge zrobic tez tak ze jak bede powiekszal stado bemby to wtedy oddam tez bocje

ja bym na Twoim miejscu zrobił odwrotnie = powiększył stado bocji i oddał bemby

Autor duch
Użytkownik
#10 - Posted: 7 Lut 2007 07:44 
"No wlasnie nie wiem bo jak patrze na trofcie i na te bocje to sprawiają wrazenie jakby sie zrzyły ze sobą trofy lubią z nimi plywac.
A z tego co wiem to nie ja jeden trzymam bocje z trofciami."-a rób sobie co Ci się żywnie podoba.Nie dziw się tylko potem,że nikt nie będzie chciał tracić na Ciebie czasu jak będziesz potrzebował pomocy.Ty masz swoje wizje i wiesz lepiej,po co masz kogoś słuchać,a ktoś darmo pisąc.
Powodzenia-Andrzej.

Autor sebas
Użytkownik
#11 - Posted: 7 Lut 2007 12:28 
Witam, nie musicie w ten sposub do tego podchodzić, jezeli twierdzicie ze nie powinny byc razem to spoko ja nie powiedzialem ze je zostawiam w akwa , chodzilo mi tylko o to zeby narazie zostały bo bemby sie czuja bezpieczniej z nimi bo one nie sa płochliwe , a jak bede wpuszczal do akwa wiecej bemb to wtedy je odłowie ,postaram sie to zrobic jak najszybciej.

ja bym na Twoim miejscu zrobił odwrotnie = powiększył stado bocji i oddał bemby- dzieki za taka rade. (ale jakos z niej nie skorzystam)

Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#12 - Posted: 7 Lut 2007 12:39 
Aha jeszcze male pytanko:
poniewaz jeszcze nigdy nie dodawalem soli do akwa to czy moge przy najblizszej podmianie dodac profilaktycznie ? normalna dawka tzn. 1lyzka na 100L.

SEBA.

Autor duch
Użytkownik
#13 - Posted: 7 Lut 2007 13:46 
A jakiego podejścia sie spodziewałeś????
Wiesz lepiej,masz swoje wizje to radź sobie sam.Nie wiem jak inni ale ja będę ignorował Twoje pytania,pewnie nic na tym nie stracisz,ani i forum nie zubożeje,ale nie widze sensu tracic czasu na odpowiedzi komuś kto i tak wie lepiej.
Powodzenia-Andrzej.

Autor sebas
Użytkownik
#14 - Posted: 7 Lut 2007 20:31 - Edytowany przez: sebas 
Strasznie jesteś nerwowy Andrzej.
I nie powiedzialem ze wiem lepiej jak by tak byl to bym sie nie pytal, zadalem pytanie co do odchodow moich trofeusów (ale na szczescie odchody maja juz normalne) ale jak widze nie uzyskalem za duzo porad ale dziękuje i za te, i twierdze ze na tym forum jest grupa ludzi któży sobie pomagaja a ktos nowy i mniej doswiadczony jest zbywany.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

SEBA.

Autor trzcinka
Użytkownik
#15 - Posted: 7 Lut 2007 20:58 
Wiesz Sebas-też zauważyłam że niepotrzebnie po raz któryś nerwy -ponoszą-bo ja nie widze w Twoich opisach niczego nerwowego.tym bardziej że przecież opisałeś co masz i że zastosujesz się do rad.A że masz jak masz-no to właśnie po to to piszesz by siędowiedzieć więcej.A na wszystko musi być czas.
Również stwierdzenie że wiesz że inni trzymaja bocje z trofami -nie ma nic więcej poza stwierdzeniem faktu że inni tak maja -a w dodatku że ty też -ale to zmienisz-przecież taką podjąłeś decyzję.
Też nie rozumię-
Panowie-przecież miły chłopak -i niczego złego nie robi.
Wie że bocje odda i plekostomusa też-no a ilu z nas ma plekostomusy-takie np małe -do 13 cm-pewnie niejeden,

Sebas-masz ładne duże akwarium-jak chcesz trzymaćw nim trofeusy-to baza jest super.Bocje pewnie męczą się w tych warunkach.Zamień je na eretmodini-a zobaczysz wtedy jak rybki potrafią się zrzywać.
Poza rym jesli Twoje akwa ma ok roku -a nic nie piszesz o maluszkach-to znaczy że ich nie masz jeszcze-czyli nie ma tarła i przychówku.

Załuż prawdziwą Tanganikę.Powolutku-na tyle na ile będzie Cię stać.Na razie poszukaj po ogłoszeniach.Ludzie czasami wymieniają sięza darmo.Z czasem uzupełnisz sobie stadko-tylko pamiętaj -zawsze kwarantanna-i nie wierz w zapewnienia że ryby ją miały u hodowcy-i że są zdrowe,

Z czasem jak już będziesz miał pracę-wierzęże i będzie Cię stać by dokupić sobie trójeczkę nawet z odłowu.

Wszystko inne ,pielęgnacje akwa-robisz odpowiedzialnie.
A bocje-no cóż piękne i wierzę że oddasz je gdzieś gdzie będą miały dobrze.

A Twoje rybki-po prostu mają "sraczkę"-tak jak my jak się zdenerwujemy.
Trochę bacznej obserwacji ,spokoju,i witamin-a jak się obawiasz-do po tej przeprowadzce daj im tą sól w małej dawce-a wszystko będzie dobrze.
Pozdrówko

Autor sebas
Użytkownik
#16 - Posted: 7 Lut 2007 21:57 - Edytowany przez: sebas 
Dzieki bardzo za wypowiedz. a mlodych nie ma bo bemby mam od listopada 06 i są jeszcze młode największa ma ok. 7-8 cm. a najmniejsza ok. 5cm.
A co do zwiekszenia stada to jak dobrze pujdzie to w ciągu tygodnia może dwóch kupie 4-5 bemb, ale nie wiem czy akwa ktore mam do kwarantanny (70L) wystarczy, i czy moge kupić rybki wielkości ok. 4-5 cm. bo z większymi jest problem a boje sie kupować od kogoś z innego miasta (ze względu na typ transportu np. poczta lub pkp.)

A tak przy okazji mógł bym prosić o cennik trofci ? oczywiście na maila. (pytanie do Marty i Roberta.)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Autor trzcinka
Użytkownik
#17 - Posted: 7 Lut 2007 22:11 
Jeśli masz takie akwa na kwarantannę-a nie inne-to po prostu musi ono starczyć.lepiej jest zrobić kwarantannę w takim ,niż nie zrobic jej wcale.Minimum 3 tygodnie.
A jak już Ci się zaczną mnożyć jak dorosną -to zobaczysz jaka to frajda.
Powodzenia..I nie zrażaj sie.Ale też nie dziw-bo pewnie czytaleś forum i wiesz że czasami można się zdenerwować.
Bo jak pewnie się zorientowałeś-jest tu wiele osób które wkładaja wiele serca w swoje hobby-a że przy okazji komuś niesłusznie sie oberwie-to uśmiechnij się i już-wszystko jest i bedzie oki.

PS-trza sie było jako baba zarejestrować na forum-nooo-bo Oni do nas to czasami mają świętą cierpliwośc:):)

Autor sebas
Użytkownik
#18 - Posted: 7 Lut 2007 22:38 
Ja dobze wiem ze jest dużo ludzi (i dzieci) któży kupili lub dostali te ryby nie mając zielonego pojęcia o akwarystyce a nie wspomne juz o tandze i czasem mogą nerwy komuś puscić jak tylko pytają.
Oczywiście ze sie nie zrazam.
Przedtem mialem kilka lat malawke i nie raz byly mlode i jest to świetna sprawa,a z Trofciami pierwszy raz mam doczynienia i mysle ze pozatym ze jest ich za mało(narazie) to żle nie mają, bo staram sie jak moge i czytam tez nie mało ale nieraz trzeba zapytać.

Pozdro.

Autor duch
Użytkownik
#19 - Posted: 8 Lut 2007 09:32 
Witam
Nie jestem nerwowy,tylko nie widze sensu na tracenie czasu skoro gosc wie że źle robi,ale nie widzi nic w tym złego.Owszem Sebas piszę,że coś z tym zrobi,jednocześnie sugerując że inni tak mają,Dla mnie to oczywiste,skoro inni tak mają to Sebas też może tak mieć.
Dla mnie Sebas będzie wiarygodny jak już COŚ zrobi,to że pisze KIEDYŚ ODDAM nie jest wyrazem jego dobrych chęci.Znam wielu ludzi u których takie KIEDYS słyszalem kilka lat temu i do tej pory nic nie zmienili.
TRZCINKA skoro uważasz że Sebas ma wszystko tak jak powinno być to super.Tylko przyklasnąć i niech tak dalej będzie.
Musże zmienić podejscie do akwarystyki,albo sie jeszcze dużo uczyć.
Andrzej.

Autor sebas
Użytkownik
#20 - Posted: 8 Lut 2007 12:56 
Witam to ze niekturzy puszczają słowa na wiatr to nie znaczy ze wszyscy (ja do tych pierwszych nie naleze), a co do bocji i plecostomusa to wlasnie obmyslam jak je odłowić tak żeby nie użądzać gonitwy po całym akwa nie stresowac trofci, a mam zamiar zrobic to dzis albo jutro.
Może ktoś ma jakiś dobry sposób?

Pozdro.

Autor fazi64
Użytkownik
#21 - Posted: 8 Lut 2007 13:10 
Witam,
Na bocje - najlepsza jest rurka (ceramiczna, PCV) o odpowiedniej srednicy, zaczopowana z jednej strony. Ryby te uwielbiaja takie kryjowki i latwo je z akwarium potem wyciagnac (uwazaj na wasy-kolce, ktore latwo moga zranic, lub nawet przekluc worek foliowy w trakcie przewozenia ryb).
A do plekostomusa (juz predzej jego zostawilbym w akwarium) mozesz sie zaczaic z solidna siatka (a najlepiej dwoma) i zgarnac go zdecydowanym ruchem (tylko musisz to robic sprawnie i szybko, bo to tylko z pozoru taki slamazara).
Pzdr.
Fazi64

Autor sebas
Użytkownik
#22 - Posted: 8 Lut 2007 13:21 
Własnie plecostomus tez musi zniknąć z akwa robi za duze zamieszanie, (juz predzej jego zostawilbym w akwarium)???
dzięki za rade.

Pozdrawiam.

PS pamięta moze ktoś gdzie była fotka soli z kłodawy bo nie moge znaleść a chce sie upewnic ze mam dobrą.

Autor sebas
Użytkownik
#23 - Posted: 8 Lut 2007 13:38 - Edytowany przez: sebas 
qrde nie moge fotki wstawic

Autor sebas
Użytkownik
#24 - Posted: 8 Lut 2007 13:44 - Edytowany przez: sebas 
[imgs] [/imgs]

O udało sie zaraz wstawie fotke soli jaką kupiłem , sory za jakosc ale nie mam aparatu a to z telefonu.

Autor sebas
Użytkownik
#25 - Posted: 8 Lut 2007 13:54 
[imgs] [/imgs]
Taką sól kupilem , dobra jest?

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#26 - Posted: 8 Lut 2007 13:59 
Eeeee z Duchami to tak już jest, - straszenie im tylko w głowie ;o)

A ja przyznam, że ja swoje bocje w akwarium z tropheusami niejednokrotnie wspominam...

Co do połączenia trophesuów z eretmodusami znalazłabym równie dużo argumentów ,,przeciw'' co i w przypadku bocji. Ogólnie, to łącznie stadnych ryb z innymi stadnymi nie bardzo wychodzi.

Sebas, ja bym je zostawiła jeśli nie możesz się z nimi rozstać - najwyżej się do tego nie przyznawaj.

Z Szanownym Państwem jednak o tym nie będę dyskutować bo ja się Duchów boję... ;o)

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor sebas
Użytkownik
#27 - Posted: 8 Lut 2007 14:07 - Edytowany przez: sebas 
Hehe dzieki za rade ale jednak je oddam, zreszta jutro kupuje bemby i musze przygotowac akwa do kwarantanny i tu znowu zapytam czy w takim akwa wystarczy jak zaleje je woda z ogolnego? czy musze dodac jakies specyfiki? i czy dekoracja musi być? filtr oczywiscie mam , i co z oswietleniem, świecic czy nie .

Pozdrawiam.

Autor rufus1
Użytkownik
#28 - Posted: 8 Lut 2007 14:23 
Na temat kwaranatnny przeczytasz na forum. sporo o tym bylo mowy.
Tak po krotce to proponuje na dwa dni przed wymaieszac wode z akwarium (dobrzeby bylo jakbys ja czesciowo wczesniej podmienil) raze ze swierza woda. Dodaj uzdatniacza ale nie cala dawke i na wieczor przed wpuszczeniem ryb dodaj witamin.
Filtr daj ktory nie miesza zbytnio wody. dobre napowietrzanie oraz wloz jakies doniczki z otworami/uloz ze dwie male groty/ew. na dnie poloz jakies rury PCV. Oczywiscie podalem kilka wariantow ty wybierz jeden.

Wazna sprawa ryb przez kilka dni po wpuszczenieu do zbiornika kwarantanny nie karm.

wiecej szczegolow dotyczacych kawarantanny znajdziesz na forum.

Sol ktora kupiles jest odpowiednia.

Kasiu napisalas :"Sebas, ja bym je zostawiła jeśli nie możesz się z nimi rozstać - najwyżej się do tego nie przyznawaj."
Jak to mam rozumiec;-)? Sciema?
a jak cos sie bedzie dzialo z rybami i np. o tym nie powie to co wtedy? wtedy to dopiero polecialby gromy na niego jakby to sie wydalo. Podstawa to byc szczerym i pisac wszystko "jak na spowiedzi" wtedy mozna jakos pomoc.
Sebas w tym konkretnym przypadku nie sluchaj Kasi, nie tedy droga.

Autor sebas
Użytkownik
#29 - Posted: 8 Lut 2007 17:39 
Spoko Spoko bocje i plecostomus na bank znikną z akwa.
Mi chodzi o to zeby trofciom dobrze było.
Dzięki za podpowiedz rufus1 twoje slowa sa dla mnie cenne (czytałem duzo forum i wiem ze masz doświadczenie).
Pozdro.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#30 - Posted: 8 Lut 2007 18:19 - Edytowany przez: KatarzynaR 
Hm, Leszku

Odnosząc się do bocji to nie widzę zagrożenia w stosunku do tropheusów ( chyba, że bocje byłby chore, swoją drogą to właśnie one jako ryby delikatniejsze (skóra) wskazały mi kilka miesięcy temu ze coś dziwnego dzieje się w akwarium). Ale sama je usunęłam dopingowana przez jakże koleżeńskiego ducha. Sentyment jednak pozostał i tego nie zmienię.

Jeśli chodzi o plecostomusa to to zagrożenie już istnieje. Myślę, że wiele osób również na tym forum posiada w swoich zbiornikach pospolicie zwane glonojady. I to właśnie Ty pisałeś o ich zagrożeniu względem młodych tropheusów (,,dziwne znikanie młodych''). W tym przypadku to był wystarczający powód usunięcia ich z moich zbiorników.

Co więcej, teraz niczego podobnego bym nie dodała. Dlaczego? Bo nie przepadam za widokiem Domów Publicznych - również takich w akwarium. Ktoś jednak je lubi bo takowe istnieją ;o)

Jak zwykłam sobie powtarzać: ,,wynik doświadczeń i poznania oduczył mnie utożsamiania’’ - odnoszę to do praktyk nie brania udziału w ogólnych tego typu sporach i pozostawienie zawsze zupełnie wolnej furki pytającemu (w sytuacjach kiedy ktoś do mnie dzwoni, przychodzi, lub mailuje). Niech każdy będzie po prostu sobą zachowując przy tym świadomość własnego wyboru.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Strona  Strona 1 of 6:  1  2  3  4  5  6  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Coś mnie niepokoi Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®