Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Coś mnie niepokoi

Strona  Strona 4 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor rufus1
Użytkownik
#91 - Posted: 17 Lut 2007 23:08 
Mi tez juz sie otwiera stad wiem jak oswietlone jest twoje akwarium z maluszkami.

Taka doniczka kosztuje 4-5 zł w supermarkecie ogrodniczym lub podobnym sklapie.
Na pewno przydadza ci sie na pozniej. Takei rzeczy powinnienes miec zawsze pod reka ;-).

Autor sebas
Użytkownik
#92 - Posted: 17 Lut 2007 23:08 
Aco do ich płochliwości to tak jak pisałem wcześniej, jak nikogo nie widzą to zachowują sie normalnie i nawet dwie większe zaczynają sie wybarwiać.
Pozdro.

Autor rufus1
Użytkownik
#93 - Posted: 17 Lut 2007 23:11 
No to trzeba ograniczyc ruch w pokoju ;-).
Na ich plochliwosc wydaje mi sie ze ma urzadzenie zbiornika no i na pewno ilosc tych maluszkow w akwarium.

Autor sebas
Użytkownik
#94 - Posted: 17 Lut 2007 23:12 
Nawet nie wiedziałem, jutro z rana pędze do marketu.
rozumiem ze to ma być zwykła taka koloru gliny?(i jakiej średnicy najlepiej)
Aha i co z tą żarówką zostawić czy lepiej słabszą dać?

Autor sebas
Użytkownik
#95 - Posted: 17 Lut 2007 23:13 - Edytowany przez: sebas 
No to trzeba ograniczyc ruch w pokoju ;-).
Wchodze tylko wtedy kiedy musze.Teraz sobie skubią piaskowca:)

Autor rufus1
Użytkownik
#96 - Posted: 17 Lut 2007 23:16 
Zarowke mozesz zmienic na slabsza lub pod ta ktora masz cos podloz zeby rozproszyc swiatlo, tylko nie spal domu ;-). Rob to wszystko ostroznie i ryby beda potrzebowac troche czasu zeby sie oswoic.
Po kwarantannie , ajk bedziesz wpuszczl juz ryby do akwarium ogolnego to nie pal swiatla przez 2-3 dni.

Doniczki moga byc srednicy 6-8 cm. Kup takie zwykle, bez bajerow bo te sa nieco drozsze.

Autor rufus1
Użytkownik
#97 - Posted: 17 Lut 2007 23:17 
Zycz im smacznego i niech sobie skubia. Ogranicz podawanie pokarmow sztucznych przy tym stresie.

Autor sebas
Użytkownik
#98 - Posted: 17 Lut 2007 23:42 
Dzięki :)
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#99 - Posted: 18 Lut 2007 00:28 
Aha a co do piasku to myśle że jak bym troche wzioł z akwa ogólnego i pomału wpuścił wężem do kwarantanny (w momencie wkładania doniczek) jak myślisz? czy lepiej nie robić tego?

Ps. sorki za tyle pytań.

Autor rufus1
Użytkownik
#100 - Posted: 18 Lut 2007 10:09 
Jezaeli mozesz to zrobic w miare spokojnie i dosc szybko to wpusc go delikanie tak zeby przykryl dno.

Autor sebas
Użytkownik
#101 - Posted: 18 Lut 2007 11:34 - Edytowany przez: sebas 
Ok. postaram sie zrobić to spokojnie.
A co do tych doniczek to już sam nie wiem bo dzisiaj rybki zachowujż sie bardzo ładnie , cały czas sobie skubią i normalnie pływają, a wiadomo jak bede wkładał doniczki to znowu będzie stres.
Może sam piasek im wpuszcze?

Autor rufus1
Użytkownik
#102 - Posted: 18 Lut 2007 12:26 
Jezeli jest dobrze to nic nie rob.
Widocznie ryby musza sie oswoic z nowa dla nich sytuacja i to teraz robia.

Autor sebas
Użytkownik
#103 - Posted: 18 Lut 2007 12:35 
To piasku tez nie dawac?

Autor sebas
Użytkownik
#104 - Posted: 18 Lut 2007 13:15 
Leszku dodałem piasek najdelikatniej jak potrafilem,trofciom to nie przeszkadzało jak wpuszczałem go pomalutku wężem.
Ale czyszby podłoże miało taki wpływ na zachowanie sie ryb? teraz sprawiają wrazenie jakby sie o wiele lepiej czuły:)

Autor sebas
Użytkownik
#105 - Posted: 19 Lut 2007 12:15 
Witam dzisiaj małe bemby zachowują sie normalnie :) nawet są ciekawe jak sie coś dzieje obok akwa, noi cały czas skubią anubiasa.
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#106 - Posted: 20 Lut 2007 13:44 
Witam to znowu ja, jak nikt nic nie pisze to ja napisze.
Otórz małe bemby mają sie świetnie już sie nie boją i nie stresują:) a jak dochodze do akwa to podpływają do szyby.
Na przyszłość bede wiedział ze podłoże w kwarantannie to podstawa.

Autor sebas
Użytkownik
#107 - Posted: 22 Lut 2007 00:22 
Witam, no to co to widze ze musze cos napisać.
Rybcie mają sie dobrze pływają, pływają, skubią co sie da a pokarm wcinają jakby nigdy nic nie jadły.
Dobra to natyle na dziś.
PS: lubie zkimś pogadać kto ma takie samo hobby jak ja.

Pozdro.

Autor trzcinka
Użytkownik
#108 - Posted: 22 Lut 2007 02:27 
wiesz-one si ę widzą-i jaksie widzą w dnie-a nie są do tego przyzwyczajpne-to tak się czują jakby do ogona miały przyczepioną 2-gą rybę-która je goni,nie dopada -i której nie można się pozbyć-to tak jak nasz cień na słońcu

Rybcie nasze ukochane-mają takie same zmysły jak my-no może mniej wyostrzone-i nie potrafią o nich mówić-ale widzisz-jednak ile Ci powiedziały.

Ryba która widzi swoje odbicie w dnie-jest tak samo niespokojna jak złota rybka w kuli-która swoim narządem-linią boczną-czuje wówczas-jakby była cały czas przes coś goniona.
Dlatego=kule to wieczny stres dla ryby.tak samo jak lustro w dnie.

Pogadaliśmy-:):)

Autor sebas
Użytkownik
#109 - Posted: 22 Lut 2007 13:47 
Witam, co do tego odbicia w dnie to nie jest chyba tak do konca jak piszesz, bo mi sie wydaje ze to tylko my widzimy ze jest odbicie ale jak spojzysz do akwa z gory to odbicia niema. To tak samo jak widac ze w bocznych sciankach jest odbicie a tak naprawde to go nie ma.

Pozdro.

Autor trzcinka
Użytkownik
#110 - Posted: 22 Lut 2007 15:53 
może i nie ma odbicia lustrzanego- ale odbłyski świetlne może są i to być może stresuje-a z resztą nie wiem-chciałam z Tobą pogadać-

Autor sebas
Użytkownik
#111 - Posted: 22 Lut 2007 15:56 
Witam, myślałem o tym żeby zacząć intensywniej przyzwyczajać małe bemby do wody jaką mam w akwa ogolnym, czy jak naprzyklad bym codziennie lub co drugi dzien podmieniał im tak ok. 20% wody z akwa ogolnego.
Chodzi mi o to żeby po wpuszczeniu do ogolnego nie zmienily im sie parametry wody.
Co o tym myślicie?
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#112 - Posted: 22 Lut 2007 15:58 
a z resztą nie wiem-chciałam z Tobą pogadać-
To miło z twojej strony :)

Autor fazi64
Użytkownik
#113 - Posted: 22 Lut 2007 16:10 
Chodzi mi o to żeby po wpuszczeniu do ogolnego nie zmienily im sie parametry wody
Witam,
A jakie masz roznice w parametrach obu akwariow - niwielkie, czy znaczne?
Pzdr.
Fazi64

Autor sebas
Użytkownik
#114 - Posted: 22 Lut 2007 16:12 - Edytowany przez: sebas 
Niewielkie,(bardzo niewielkie)ale chodzi mi zeby była ta sama biologia.

Autor fazi64
Użytkownik
#115 - Posted: 22 Lut 2007 16:23 
Witam,
Biologia to nie tylko woda, ale oczywiscie przed wprowadzeniem ryb do akwa ogolnego mozesz zrobic pare podmian, dodajac wode z docelowego zbiornika.
Pzdr.
Faz64

Autor sebas
Użytkownik
#116 - Posted: 23 Lut 2007 23:15 
Witam mam pytanie czy odchody trofci powinny być cały czas ciemne i krutkie ? a co jeżeli od czasu do czasu pojawiają sie dość cienkie?np. tak jakby jedna kupa połączona z drugą taką cieńką nitką?
(a dokladnie to te moje małe bemby w kwarantannie tak nie raz mają)

Prosze was o rade.

Autor rufus1
Użytkownik
#117 - Posted: 23 Lut 2007 23:23 
Zrób rybom przez 1 jeden dzien glodowke. Pożniej podaj tylko sama np. spiruline forte (ciemny kolor pokarmu) przez 2 dni . zobacz czy kolor odchodow i ich wyglad zmienia sie. Pamietaj ze roslinozercy trawia dosc dlugo pokarm.
Takie odchodzy ktore opisujesz sa powiedzmy to "dopyszczalne", ale dobrze ze zwracasz na to uwage.

Widze ze chyba piasek pomogl :-).

Autor sebas
Użytkownik
#118 - Posted: 23 Lut 2007 23:33 
Witam myślalem ze już sie nie odezwiesz,dzięki.
Pokarm jaki im podaje to w większości spirulina 36% i co jakiś czas (mniej więcej co 2 dzień) sera flora i tropical biovit.
Ogolnie rybki chętnie jedzą powiedział bym nawet ze łapczywie, noi już sie owiele pewniej czują,ale jakoś mi nie pasują te odchody.
Wczoraj jedna takie miała a dzisiaj juz ma normalne ale inna ma za to takie dziwne i to tak jakoś jest ze co jakiś tam czas coś takiego zauwaze,ale w większości mają normalne.

Pozdro.

Autor rufus1
Użytkownik
#119 - Posted: 23 Lut 2007 23:42 
Dobrze ze podajesz urozmaicony pokarm. ale jak widze to on moze miec wplyw na taki "wyglad" odchodow. Szczegolnie zwrocilbym uwage na tropical biovit.
Takie odchody moga miec ryby rowniez po np. Sera garnu green.
skoro napisales ze nie jest to staly proces (np."....Wczoraj jedna takie miała a dzisiaj juz ma normalne...") to tylko obserwuj ryby. Stosuj glodowki i powinno byc w porzadku.
Na forum bede tylko w piatki - soboty - niedziele przez jakis czas.

Autor sebas
Użytkownik
#120 - Posted: 24 Lut 2007 00:02 - Edytowany przez: sebas 
Sera granu green nie podaje a tropical biovit chyba przestane podawac. (wydaje mi sie ze jest to kiepski pokarm) Niepokoi mnie to(te odchody) tym bardziej ze niebawem chciał bym wpuscic je do ogolnego akwa.

Na forum bede tylko w piatki - soboty - niedziele przez jakis czas.
to znaczy ze za jakis czas wogole cie niebędzie? przez jakis czas.

Strona  Strona 4 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Coś mnie niepokoi Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®