Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Coś mnie niepokoi

Strona  Strona 5 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor rufus1
Użytkownik
#121 - Posted: 24 Lut 2007 00:19 
".....to znaczy ze za jakis czas wogole cie niebędzie...."

bede tylko w te dni o ktory pisalem, ale po pewnym czasie wszystko wroci do normy, czyli powiedzmy codziennie. Teraz jestem na wyjezdzie, poza domem. Ja bez tego forum i bez Was to zyc nie moge, taki to ma wplyw na moje zycie ;-).

Pokarm o ktorym napisales moim zdaniem nie jest za dobry.
Zrob tak jak napisalem, czyli glodowke i obserwuj ryby. Moim zdaniem powinno byc w porzadku.
Pamietaj ze po wpuszczeniu ryby do nowego akwarium przez kilka dni nie karm ryb, a pozniej je karm stopniowo.

Autor sebas
Użytkownik
#122 - Posted: 24 Lut 2007 01:17 
OK. dzięki bardzo.

Autor bernard
Użytkownik
#123 - Posted: 24 Lut 2007 12:44 
Takie odchody moga miec ryby rowniez po np. Sera garnu green.

Dlaczego tak jest?

bernard

Autor rufus1
Użytkownik
#124 - Posted: 24 Lut 2007 12:52 
Sklad pokarmu.
Juz po kolorze kulek widac ze nie jest to samo co w przypadku np. Hikarii lub OSI.

Polecam rowniez czasami zapoznac sie z ulotka na opakowaniu dotyczaca skladu pokarmu.

Leszek

Autor sebas
Użytkownik
#125 - Posted: 24 Lut 2007 13:33 - Edytowany przez: sebas 
Witam, to moze ja inaczej zapytam czego nie powinien zawierać (w składzie) pokarm dla trofci?

Bo mówi sie ze odpowiednie dla nich pokarmy to między innymi:
Spirulina,Spirulina super forte 36%, Tetra phyll, Sera flora, Sera granu green.A okazuje sie ze jednak nie do konca (moze ja coś poprostu żle zrozumiałem)
I czy pokarmy Hikari , OSI są duzo lepsze?

Pozdro.

Ps. Dziś zrobiłem maluchom glodówke.Ale są chyba na mnie złe bo jak podejde do akwa to podpływają do szyby i stroszą sie na drut kolczasty :)

Autor rufus1
Użytkownik
#126 - Posted: 24 Lut 2007 14:19 
Niektore pokarmy granulowane (i nie tylko) maja dodana np. skrobie i inne jakby to nazwac "wiazadelka" i to one powuduja takie "rozwolnienia" u ryb. Pokarm Sery Granu green podaje sie rozlinozernym gatunkom lae jak juz wczesniej wspomnialem moze on miec wplyw, ale nie musi, na takie trawienie jak widac u twoich ryb. ale nie przekarmiajac ryb nie powinnien im zaszkodzic.
Jezeli dieta bedzie mocno urozmicona to nie powinno byc takich problemow. Stosujmy np. pokarmy min. o duzej zawartosci czystej spiruliny. Podaje sie rowniez pokarmy balastowe (o tym bylo na forum, dlatego nie chce tego rozwijac bo bede sie powtarzal).
jezeli chodzi o pokarmy granulowane to moim zdaniem z ogolno dostepnych (sklwpy zoo i internet) pokarmy Hikarii i OSI sa bardzo dobre. Ja te pokarmy podaje przemiennie.

Warto przeczytac artykuł pt. " Pokarm optymalny" autorstwa P. Czerniejewskiego oraz P. Robakowskiego ktory ukazal sie w Naszym Akwarium nr 83 z grudnia 2006.

Autor fazi64
Użytkownik
#127 - Posted: 24 Lut 2007 15:50 
Witam,
Mysle, ze Leszek dotknal sedna problemu - roznorodnosci diety.
Jesli co jakis czas poda sie rybom jasne granulki sery, Biovit Tropicala lub inne mniej "spirulinowe" pokarmy, to powinno byc problemu (ja tak robie i kazdy z tych pokarmow podaje max. raz w tygodniu i dodatkowo w polaczeniu z innymi pokarmami).
Zdrowe ryby kazdy rodzaj pokarmu przyjmuja mniej wiecej z jednakowa ochota i to powinno byc IMHO wyznacznikiem ich kondycji, a ze czasem wydala troche jasniejsza kupke - to nie powod od razu do wytaczania "dzial".
Pzdr.
Fazi64

Autor sebas
Użytkownik
#128 - Posted: 24 Lut 2007 16:28 
Dzieki za rady i wskazowki.
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#129 - Posted: 25 Lut 2007 18:12 
Witam znowu musze sie o coś zapytać: czy po dodaniu soli niejodowanej przy podmianie moze wystąpić zmętnienie wody?(lekkie zmleczenie).
Bo wczoraj podmienilem ok. 15l i dodałem niecałą plaską łyżeczke i dzisiaj jest mętna.
Pozdro.

Autor trzcinka
Użytkownik
#130 - Posted: 25 Lut 2007 18:26 
co to za sól?

Autor sebas
Użytkownik
#131 - Posted: 25 Lut 2007 18:30 - Edytowany przez: sebas 

to jest ta sól.

Autor fazi64
Użytkownik
#132 - Posted: 25 Lut 2007 18:59 
Witam,
Sol nie powinna spowodowac zmetnienia.
Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#133 - Posted: 25 Lut 2007 19:08 
Po podaniu takiej samej soli-nigdy nie miałam zmętnienia wody-ani tym bardziej zmleczenia.-ale czy nie może dojśc do reakcji chemicznej w której wydziela się jakiś nierozpuszczalny związek wapnia-nie - wiem

Jeśli NaCl miało by sie z czymś połączyć-to musiało by powstac Na2 co3 lub Cacl2-czy któraś z tych substancji może dawać zmętnienie?-

Autor sebas
Użytkownik
#134 - Posted: 25 Lut 2007 19:21 
Tak po prawdzie to te symbole mi nie wiele mowią z chemi jestem noga :(
To nie wiem czemu moglo mi sie to zrobić, wode zawsze mam krystalicznie czystą a dzisiaj jakaś lekko zmleczona jest, i nie mam pojęcia od czego, nic oprucz podmiany nie robilem żadnej ingerencji.

Autor sebas
Użytkownik
#135 - Posted: 25 Lut 2007 21:29 
Czy ktoś ma jakiś pomysł??? (albo nie wiem podpowiedz czy coś ?)

Autor trzcinka
Użytkownik
#136 - Posted: 25 Lut 2007 21:44 
Mam taki pomysł że Twoja woda w kranie nie była dawno chlorowana i zawierała pierwotniaki-które rozwinęły sie tak jak to bywa przy niedojrzałych akwariach na samym początku gdy wlewasz wodę-no bo innego wytłumaczenia jakoś nie widzę-a jeśli jest tak właśnie -to samo powinno ustąpić.
Ryby zachowują sie normalnie?
I czy na pewno nkt nie wsypał czegoś do wody?

Autor sebas
Użytkownik
#137 - Posted: 25 Lut 2007 22:39 - Edytowany przez: sebas 
Ryby zachowują sie normalnie nic dziwnego w ich zachowaniu nie zuwazylem,a do wody na1000% nikt nic nie wsypał.
mam nadzieje ze w miare szybko to ustąpi bo strasznie mnie to drazni :-(
Dzięki trzcinka.

PS ale jak co to jeszcze chetnie pogadam :)

Autor sebas
Użytkownik
#138 - Posted: 26 Lut 2007 12:56 
Witam , jednak woda w kranie musiała cos zawierać bo dzisiaj juz jest lepiej woda "wraca do siebie".
Pozdrówka.

Autor sebas
Użytkownik
#139 - Posted: 26 Lut 2007 12:59 
Rufus napisał:Zrob tak jak napisalem, czyli glodowke i obserwuj ryby. Moim zdaniem powinno byc w porzadku.
|Z młodymi bembami wszystko oki, to jednak pokarm spowodował te dziwne kupy.
Pzdro.
PS pomału przymiezam sie do wpuszczenia młodych do ogolnego.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#140 - Posted: 26 Lut 2007 13:27 
Pokarm Hikarii również w swoim składzie posiada skrobię ( substancja wiążąca). Z niektórymi pokarmami w formie granulatu nie trzeba przesadzać ponieważ skrobia jest również przyswajana przez organizm ryby, która w zbyt obfitej dawce powoduje jej utuczenie i przynosi w efekcie negatywne konsekwencje. Stąd lepiej gdy się karmi przemiennie różnymi pokarmami w prawidłowych ilościach.

Odnośnie zmętnienia wody, to wytłumaczenie Trzcinki wydaje się najbardziej prawdopodobne. Sama nigdy takiej sytuacji nie miałam, ale wielu akwarystów w początkowej fazie swojej przygody z czymś takim się niestety zetknęło.

Ja bym nie wpuszczała nowych ryb dopóki to zmętnienie ma miejsce.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor sebas
Użytkownik
#141 - Posted: 26 Lut 2007 15:13 
Ale najlepsze jest to ze to jest wpełni dojrzały zbiornik woda ma ok. roku.
A tak jak wspomnialem wczesniej zmętnienie przechodzi i to tak szybko jak powstało, już prawie jest dobrze.

Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#142 - Posted: 28 Lut 2007 00:04 - Edytowany przez: sebas 
Witam, chciałbym jutro wpuscić bemby do akwa ogolnego.
prosze o rady i uwagi.
Pozdro.

Ps woda w ogolnym jest juz piękna:)

Autor sebas
Użytkownik
#143 - Posted: 28 Lut 2007 12:50 
Witam, leszek widze że jesteś :) jak myślisz moge je już wpuścić?
Młode po operacji jaką mi zaproponowałeś mają normalne kupki,pokarm jak widzą to o mało sie nim nie udławią to chyba dobrze świadczy.
A wakwa ogolnym wszysto wpożądku, agresji nie ma co prawda od czasu do czasu jedna drugą przegoni ale myśle że to normalne.(aha noi jedna samica w ogolnym nadal nosi).
Pozdro.

Autor rufus1
Użytkownik
#144 - Posted: 28 Lut 2007 12:59 
No to widze ze powoli cos sie zaczyna dziac w akwarium, to dobrze.
Skoro ryby sa tak glodne to oczywiscie bardzo dobrze bo tak powinno byc, ale trzeba uwazac zeby ryb nie przekarmiac (czesc akwarystow wlasnie w takiej sytuacji zpomina o racjonlanym karmieniu i podaje duzo pokarmu a pozniej problem) i stosuj glodowki.

Ja bym jeszcze poczekal z 1-2 dni i obserwowal wode w zbiorniku oraz ryby. Jezeli bedziesz na 100% pewny ze wszystko jest w porzadku, to powoli wpuszczaj ryby na wieczor przy zgaszonym swietle i przez kolejne 3-4 dni nie karm ryb, a pozniej stopniowo nie za szybko podawaj pokarm w amlych ilosciach. do wody dodaj witamin.

Autor sebas
Użytkownik
#145 - Posted: 28 Lut 2007 13:06 
OK. to jeszcze poczekam powiedzmy do piątku-soboty.
A co do karmienia to podaje 3-4razy dziennie malutkimi porcjami,glodówki robie średnio co 10 dni.
Aha jeszcze jedno,jak najlepiej odłapać małe? normalnie jak sie światło świeci czy zgasić odczekać powiedzmy 1h i wtedy.

Pozdrówka.

Autor rufus1
Użytkownik
#146 - Posted: 28 Lut 2007 13:27 
Glodowki proponowalbym robic czesciej czyli np.1 raz w tygodniu, a jka ryby juz podrosna to nawet 2 razy w tygodniu.

Jezeli chodzi o odlapywanie ryb to jezeli robilbys to wieczorem to przy zapalonym np. gornym swietle.

Autor sebas
Użytkownik
#147 - Posted: 28 Lut 2007 13:42 
Dzięki i pozdrawiam.

Autor sebas
Użytkownik
#148 - Posted: 2 Mar 2007 11:52 
Witam, z rybciami wszystko gra w związku z tym jutro na wieczór wpuszczam je do ogolnego.
Mam nadzieje ze moje bemby nie beda dla nich agresywne.
Pozdro.

Autor rufus1
Użytkownik
#149 - Posted: 2 Mar 2007 11:54 
Zgas swiatlo przed wpuszczeniem, do wieczora nie zapalaj i po wpuszczeniu ryb nie podawaj karmy przez pare dni (ok.3).
Mysle ze wszystko powinno byc w porzadku.

Autor sebas
Użytkownik
#150 - Posted: 2 Mar 2007 12:12 
WITAM,Dzięki tak wlasnie zrobie i mam nadzieje ze potem bedzie w porządku.
Oczywiście nie bede karmił, ale mam pytanie:co daje nie karmienie w takiej sytuacji?

Strona  Strona 5 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Coś mnie niepokoi Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®