Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Zle karmie??

Autor kaczorluk
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Lut 2007 16:47 
Czemu moje tropheusy objadaja mi mlode liscie anubiasow do zera?? przeciez w niektorych akwariach nie ruszaja nawet lelawych roslin nawet w moim przypadku nie biora sie za vallisnerie tylkoza anubiasy. Karmie dobrymi pokarmami i urozmaicam diete np. hikari , tropical spirulina , tetra pro , sera granugreen , cyklop , rozne pokarmy w tabletkach itd. moze w tym jest sek ze im mlode liscie anubiasa bardzo smakuja?? a czy sa jeszcze jakies rosliny ktorych nie lubia?? jak z wglebka??

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Lut 2007 17:20 
Na pewno im smakuja mlode, miekkie listki anubiasa.

Tak rowniez reaguja ryby o duzym zapotrzebowaniu na pokarm roslinny (np. trofeusy) ktore dostaja go ciut za malo.

Autor rafi201
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Lut 2007 20:08 
U mnie też T. duboisi obgryzały wszystkie młode liscie anubiasów.

Rafal

Autor sebas
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Lut 2007 20:17 
Witam moje bemby też uwielbiają skubać anubiasa (a raczej uwielbiały bo juz go nie ma w akwa).

Pozdro.

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lut 2007 21:02 - Edytowany przez: winiar 
kaczorluk,
Powodem może być zbyt uboga dieta. Iloma pokarmami karmisz ryby? Poczytaj w dziale Artykuły i recenzje informacje na temat pokarmów. Leszek Łatka wykonał kawał dobrej roboty zbierając te informacje w jednym miejscu.

Pozdrawiam

Marek
P.S. Poza tym anubias jest rośliną naturalną i daleko pokarmom sztucznym do takiego smaku. [to taka moja teoria]

Autor kaczorluk
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Lut 2007 13:11 
Zakupilem galezatke do akwarium i po przecieciu jej umiescilem ja kolo anubiasow i..... wyrosly juz 3 nowe liscie anubiasa bez zadnego uszczerbku:):)
Tropheusy skubia galezatke:)

Autor jacekkudla
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lut 2007 09:54 
Wiesz... to troszke tak jakbyś się dziwił że pasące sie krowy na łące wyjadają Ci śliczne tulipany... I mówił przecież jest tyle trawy...:):)
Wg mnei to nawet nie kwestia nie dożywienia tylko sposobu funkcjonowania trofci i stylu pobierania pokarmu w naturze czyli praktycznie większość dnia... Także co zielone z ciekawości podgryzą

JAcek

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Zle karmie?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®