Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Szpinak, szpinak...

Autor rafi201
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Mar 2007 16:08 - Edytowany przez: rafi201 
Witam

Przełamałem się i po raz pierwszy podałem dziś Trofeusom szpinak (mrożony hortex'u po uprzednim rozmrożeniu i przepłukaniu). Karmienie przebieglo bardzo dobrze. Ryby zjadły szpinak szybko; pokarm nie spowodował zabrudzenia ("zapylenia") wody. Wiem, że szpinak jest bardzo pożądanym składnikiem diety trofeusów i od dziś zamierzam podawac go regularnie.
Nie wiem tylko jak często? Co dziennie? Co drugi dzień?

Rafał

Ps. Poza szpinakiem podaje rybom tylko pokarmy sztuczne (obecnie 7 rodzajów) i od wiosny zamierzam zaczać podawać żywa rozwielitkę.

Autor Alex
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Mar 2007 16:12 
Witam
Szpinak to swietny pokarm.Ja podaje około 2 razy w tygodniu jako urozmaicenie diety.Na temat szpinaku jest naprawde duzo wiadomosci na forum,poszukaj.Miłej lektury.

Autor duch
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Mar 2007 17:49 
Witam.
cytuje-"Ps. Poza szpinakiem podaje rybom tylko pokarmy sztuczne (obecnie 7 rodzajów) i od wiosny zamierzam zaczać podawać żywa rozwielitkę."
Jak masz zamiar pozyskiwac ten pokarm?Mam nadzieję ,że wiesz,że zbiorniki w których żyją ryby i do których ma dostęp ptactwo wodne odpadaja!
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor rafi201
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Mar 2007 18:37 
Zawsze poławialem w okresowym małym zbiorniku wodnym lub ogrodkowej hodowli. Na pewno nie ma tam ryb a ptactwa wodnego też nigdy nie widziałem. Nigdy nie miałem problemów z tego powodu. Wręcz przeciwnie. Wiem, że zywy pokarm jest ryzykowny ale rownież bardzo wartosciowy, chociażby ze wzgledu na enzymy.

Rafal

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Mar 2007 18:43 
rafi201 napisał:
"...Zawsze poławialem w okresowym małym zbiorniku wodnym lub ogrodkowej hodowli....'.

Ja rowniez łapałem rozwielitki, komara oraz wodzienia w tego typu zbiornikach (okresowych) lub np. hodowla rozwielitek i komara na dzialce w wannie lub beczce. Uważam ze tego typu male zbiorniki okresowe sa bezpieczne o ile nie sa za blisko ludzi (roznego rodzaju paskudztwa moga byc wylewane do wody). Najlepsze sa gdzies na lakach lub duzych polanach.

Leszek

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Mar 2007 18:44 
Masz cvałkowitą rację.Korzyści nie podlegają dyskusji.Sam decydujesz czym karmisz i czy źródło jest bezpieczne.Jak sam piszesz,że żywy pokarm jest ryzykowny i tutaj musisz wziąć wszystkie za i przeciw.
Mam nadzieję,że będzie to z korzyścią dla ryb i obejdzie się bez żadnych niespodzianek.
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor rafi201
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Mar 2007 19:08 
Też mam nadzieję, że będzie o.k. ale oczywiście bede bardzo ostrożny. Zawsze np. bardzo dokładnie przegladam i płukam cały żywy pokarm, zanim podam go rybom. Oczywiście przeglądając mogę wyeliminować jedynie to, co widoczne golym okiem.

Pozdrawiam - Rafał

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Mar 2007 21:06 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
A ja najbardziej zaluje "akcji melioracja", jaka miala miejsce w mojej okolicy w latach 70/80 (tak mi sie sie to najpierw spodobalo, ze sam zostalem niepraktykujacym co prawda - meliorantem - AR Krakow).
Jednak dlugofalowy efekt uwidocznil sie po latach, kiedy wszystkie okoliczne stawki, sadzawki i bajorka bezpowrotnie powysychaly. A czego tam nie bylo.....
To tak "apropos", a odnosnie szpinaku - to faktycznie super dodatek do diety. Ja podaje go raz w tygodniu, laczac z rozmrozonym i przecisnietym przez wyciskacz do czosnku zielonym groszkiem (tez Hortex).
Rowniez groszek trofeusy zajadaja tak, az im sie "uszy trzesa" ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#9 - Posted: 5 Mar 2007 10:31 
No to chetnie dorzuce do diety szpinak...
Natomisat podalem ostatnio pierwszy raz brokuł... nie zauważyły nawet że wrzuciłem....
Czyżby musały sie przywyczaić do niego?
JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 5 Mar 2007 13:58 
Witam,
Jacku, brokul po rozmrozeniu sparz wrzatkiem, utnij same rozetki kwiatowe i jeszcze dodatkowo, przy wrzucaniu do akwarium rozetrzyj troche w palcach - zobaczysz - na to pojda chetniej, a po kilku tygodniach bedziesz musial chowac palce, bo Ci je beda podszczypywac ;)))
Pzdr.
Fazi64

Autor rafi201
Użytkownik
#11 - Posted: 5 Mar 2007 15:05 
Muszę spróbowac tak z brokułem jak radzi Fazi, bo tez -podobnie jak Jacek- podałem kiedyś całą tzw. różyczkę świezego i... uciekały od niej :)

Rafał

Autor jacekkudla
Użytkownik
#12 - Posted: 5 Mar 2007 16:13 
NIe no minimum zrobiłem czyli sparzyłem... ale o podcinaniu i rozcieraniu nie było mowy:):)

JAcek
ps.dzieki Fazi zobaczymy jak na to poleca:)

Autor rafi201
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Mar 2007 16:37 - Edytowany przez: rafi201 
Nie no ja sparzyłem też... :)

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Szpinak, szpinak... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®