Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Spirulina Tropical

Autor winiar
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Mar 2007 12:17 
Witam!

Ostatnio zauważyłem ciągnące się ciemne odchody u moich trofci. Kondycja ryb rzekłbym b. dobra ale te odchody??? Jako, że Tropheusy mam od niedawna zaniepokoiło mnie to i to bardzo. Zrobiłem głodówkę 2 dniową, dodałem soli do zbiornika i witaminek i oczywiście zadzwoniłem do Marty [Co ja bym bez niej zrobił ????] Od słowa do słowa, pomimo że karmie kilkoma pokarmami, okazało się że dietę w głównej mierze stanowi Spirulina Tropical'a co uświadomiła mi Marta. Następnego dnia pocwałowałem do sklepu akwarystycznego i zakupiłem [bazując na artykule Leszka o karmieniu Tropheusów] pokarm TertaPhyll i Terta Pro. Nawet pan w sklepie zapytał czemu tak bogato karmie ryby ;-). Pokarm podaje rano i wieczorem + różne inne jako uzupełnienie diety i musze przyznać, że problem ciągnących się odchodów zniknął.
Wiem, że dieta musi być bogata - sukcesywnie ją zwiększam, ale zdziwiło mnie to i to bardzo, że po przejściu na inny pokarm problem zniknął niczym ręką odjął.

Poczytałem grupe - temat był juz poruszany wcześniej-> zresztą wypowiadał sie na ten temat Leszek.

Czy mieliście podobne przypadki ze Spiruliną Tropicala?

Pozdrawiam

Marek

P.S. Nie pisze tego by wychwalać ze jeden pokarm lepszy inny gorszy ale o problem jako taki.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Mar 2007 12:20 
Ale MArku jaka Spirulina Tropicala??? Forte czy normalna??
JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Mar 2007 12:23 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Mowisz o Tera Pro, czy Tetra Pro Vegetable?
Ja tez karmie Spirulina Tropicala (Super Forte 36%), nie ta zwykla, ale nie moge powiedziec, zeby stanowila ona podstawe diety. Jednak nie sadze, zeby karmienie nawet w przewazajacej mierze tym pokarmem mialo negatywny wplyw na ryby.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Mar 2007 12:30 
Marku ja osobiście wyrzuciłem "normalną" spirulinę do śmietnika-ryby jej nie brały do ust:) natomiast forte jest jednym z podstawowych pokarmów.

Ja jestem zwolennikiem karmienia wieloma pokramami jako podtsawowymi i tak:
na codzień karmie:
1. sera flora, tetra phyll, OSi spirulina, pro vegetable, spirulina forte.
Jako doadtek kilka razy w tygodniu:
2. Tetra phyll garnulat, spirulina granulat tropical, OSI granulat, Hikari granulat, Dainichi fx i veggie, tropical vegetable, tropical malawi, rozwilitka mrożona.....

Wg mnei przy takiej rozmaitości rybki mają zapewnione wszystkie składniki...

JAcek

Autor Mike
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Mar 2007 12:30 
Witam
Ja podaje swoim tropheusom zarowno spiruline forte jak i special (zwykla) i nie zaobserwowalem negatywnego splywu na ryby, lecz te pokarmy sa podawane na przemian z osi, sera flora i granugreen, tetra pro vegetable, tropical marine (raz w tygodniu), szpinak, brokul, mrozony kryl.
Pozdrawiam
Michał

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Mar 2007 12:32 
Niektóre pokarmy maja taki efekt "uboczny" kolejnym jest granu gren sery.

Marcin.T <')))><

Autor Beliar
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Mar 2007 12:35 
Witam
Zgadzam sie z moimi przedmówcami Spirulina tropicala forte 36% jest dobrej jakosci nie sądze zeby po niej wystąpiły takie problemy. Ja stosuje tą spiruline bardzo długo i nie moge narzekac. Próbowałem przejsc na O.S.I ale ryby moje gardzą tą spiruliną ledwo skarmiłem całe opakowanie.
Tropical 36% to mocna spirulinka moze w tym tkwił problem moze za duzo dawałeś spiruliny a za mało innych pokarmów?
Jarek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#8 - Posted: 7 Mar 2007 12:50 
Timus co masz na myśli efekt uboczny??? a także nawiazanie do granugreena?? daje granu od czasu do czasu
JAcek

Autor winiar
Użytkownik
#9 - Posted: 7 Mar 2007 12:56 - Edytowany przez: winiar 
jaka Spirulina Tropicala??? Forte czy normalna??
Forte

Mowisz o Tera Pro, czy Tetra Pro Vegetable?
Pro Vegetable,

Może moje Tropheusy to jakieś "Francuskie pieski" :-)
Poki co odstawię ja na jakiś czas i pokarmie w głownej mirzerze Tetrą . W każdym razie probel znikł co mnie bardzo cieszy.

Marek

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 7 Mar 2007 13:07 - Edytowany przez: timus 
Pewnie jest to efekt ich składu i przyswajalności przez ryby tego pokarmu. Ja zauważyłem takie objawy po granu gren i forte więc już ich nie mam ;)

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#11 - Posted: 7 Mar 2007 13:21 
Witam,
A ja uwazam, ze Spirulina Forte 36% Tropicala, to lepszy pokarm dla trofci niz Tetra Phyll (powachajcie oba i dodatkowo np. O.S.I.). Tetra Phyll uzywam, ale wlasnie jako przerywnik.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#12 - Posted: 7 Mar 2007 13:55 
A ja sądze że kluczem jest różnorodność pokarmów i nie upieranie się przy jednym

Także Winiar wg mnei nei powinieneś karmić teraz dla odmainy tylko Phyllem

JAcek

Autor winiar
Użytkownik
#13 - Posted: 7 Mar 2007 14:22 
Także Winiar wg mnei nei powinieneś karmić teraz dla odmainy tylko Phyllem

Nie karmie i nie będe karmił tylko Phyllem, ale jeden pokarm zawsze będzie stanowić baze a reszta uzupełnienie. Niech baza będzie stanowić nawet i 50%. Pozostałe będą rozkładać sie po 5, 10... itp%

marek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#14 - Posted: 7 Mar 2007 14:30 
Nie wiem czy tak jest dobrze więc nie oceniam tych 50%, natomiast ja mam bazowe 50% ale w 4 pokarmach nastęopne 50% mam w 10 pokarmach. Ja tak rozumiem bazowe pokarmy i uzupelłniające.

Niech się też wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy....

JAcek

Autor winiar
Użytkownik
#15 - Posted: 7 Mar 2007 15:16 
Jacek - to był przykład ;-)

marek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#16 - Posted: 7 Mar 2007 15:21 
Marku - mój też był przykładem ale z mojego życia wziętym:):)

JAcek

Autor marekd12
Użytkownik
#17 - Posted: 7 Mar 2007 22:07 
Witam!

a moim zdaniem oprócz róznorosdności o której piszecie,ważna jest także struktura i rodzaj podawanego pokarmu! nie można skupić sie tylko na płatkach!!!
dla mnie rożnorodność- to : płatki,granulat,mrożonka- plankton, warzywa, no i również kluska lana w której składzie znajduje sie: siemie lniane,kasza manna,jajko, odrobina czosnku:))- podawana 2-3 razy w tygodniu z dodatkiem fishtamin.
Po takim pokarmie ryby nie beda miały problemów z przewodem pokarmowym.

piszę to na bazie 10 laetniego doświadczenia w hodowli tropheusów- około 20 odmian....
pozdrawiam

Autor krasa
Użytkownik
#18 - Posted: 8 Mar 2007 10:14 
A mam takie pytanie, czy shrimp-mixem to ktoś tu jeszcze karmi Tropheusy ?

Pzdr. Krasa

Autor ad7
Użytkownik
#19 - Posted: 8 Mar 2007 10:47 
tak, ja karmię codziennie shrimp mix`em (szpinak, krewetki, czosnek)
oprocz yego suvche OSi płatki, TetraPhyll, Tropical 36, NovoVert JBL, Vegetal Argo, TetraPro Vegetable. Sera granugreen, Tropical spirulina granulat, Hikari.
Rybki rosną jak na drożdżach.
Podstawą jest OSI płatki.

Autor timus
Użytkownik
#20 - Posted: 8 Mar 2007 12:04 
ad7 ja karmię codziennie shrimp mix`em (szpinak, krewetki, czosnek)

To za często ogranicz do dwóch razy tygodniowo max.

Marcin.T <')))><

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Spirulina Tropical Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®