Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Nowe szkło

Autor rusiu
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Kwi 2007 17:51 
Mam takie pytanie: aktualnie mam akwa 200l, a w nim 12 sztuk nie za wielkich tropheusów bemba. Planuję przeprowadzkę do większego. A pytanie brzmi: czy wystarczy akwa 370l, tzw. standartowe? I jaka obsada do niego?

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Kwi 2007 19:18 
Proponuje zapoznac sie z tabela laczenia trofeusow we wspolnym akwarium (dzial "Artykuły i recenzje") oraz artykuł Jarka Grejczyka o zależnosci ilosci ryb i wielkosci zbiornika.

Autor rusiu
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Kwi 2007 19:57 
Takie pytanie: czy akwa 300 l. (120cm) by nie wystarczylo dla stadka trofeusów i nic więcej? Bo 150cm trudno mi zmieścić...

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Kwi 2007 20:11 
Jezeli powierzchnia dna bylaby np. 120x60 cm , a wysokosc 50 cm to oczywiscie, ale to min. Trofeus to terytorialna ryba i samce lubia sobie porzadzic w zbiorniku. ale to zalezy czy masz miejsce na taka szerokosc.

Jezeli podajesz 300 litrow to wychodzi mi ze dno bedzie mialo pow. 120x50 cm. Moim zdaniem do takiego zbiornika mozna wpuscic podobna obsade jaka jest zalecana do 240 litrowego (artykul Jarka Grejczyka).

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Kwi 2007 20:24 

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Kwi 2007 20:25 
Ups! sorki pomylilem tematy ;-)
ale to tez sie przyda :-)

Autor rusiu
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Kwi 2007 13:39 
W sumie ile trofeusów moge mieć w 300 litrach (120cm)?
Myślę tylko o jednym rodzaju, bemba.

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Kwi 2007 13:42 - Edytowany przez: timus 
14-16 dorosłych ryb

Ale ja bym polecił akwarium 150x50x50 jest odpowiedniejsze dla tych ryb.

Mówi się że minimum dla trofci to akwarium 240L (120x50x40)

Ja trzymałem kiedyś w takim i szczerze odradzam.

Dlaczego??

Dużo kłopotów z terytorializmem i stabilnymi parametrami wody.

Marcin.T <')))><

Autor rusiu
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Kwi 2007 19:18 - Edytowany przez: rusiu 
120x50x50 a 150x50x50 to w sumie tylko kilka centymetrow kwadratowych wiecej... (myśle o 300l a nie 240) naprawde niewiele tak w sumie, a jedno mi sie zmiesci bez problemow, a drugie bedzie problemow robilo cale mnostwo. Te 75 litrow to w powierzchni dna naprawde niewiele - no jak myslicie...

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 23 Kwi 2007 19:21 
Te 75 litrow to w powierzchni dna naprawde niewiele

Bardzo sie mylisz, to bardzo wiele, 30 cm na długości to ogromna przestrzeń

Marta

Autor rusiu
Użytkownik
#11 - Posted: 23 Kwi 2007 19:34 
no dooobra, jak mam zmieniac szklo, to juz na cos konkretnego sie postaram...
a do Marty mam pytanie jeszcze jedno: moje bemby mają czarne ogony, pomaranczowe srodki i nibiesko-szare glowy... czasem tylko robia sie takie jak trzeba. nie sa jeszcze duze i mieszkaja w 200 litrach od niecalego miesiaca

Autor Radek
Użytkownik
#12 - Posted: 23 Kwi 2007 20:39 
Witam

dobrze zrobisz jak wstawisz ten większy zbiornik, ja mam 240 i standardowe 375 i uwierz te 30 cm to robi bardzo dużą różnicę, sam się przekonasz i na pewno nie będziesz żałował.

Radek

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 23 Kwi 2007 20:52 
rusiu

Co to znaczy nie są duże?

Bemba ma charaktrystyczną cechę - jaśnienie - srebrne przebarwianie się głowy w czasie stresu, tarła itp.

Marta

Autor rusiu
Użytkownik
#14 - Posted: 24 Kwi 2007 12:51 
A do 370 litrów ile trofeusów można zapodać?

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 25 Kwi 2007 16:41 
rusiu

dlaczego nie odpowiadasz na pytania?
zadajesz je a potem olewasz rozmówcę, bo Ci się juz nie chce?
Czy nie myślisz, że to lekceważenie rozmówcy/rozmówców?

Robert

Autor rusiu
Użytkownik
#16 - Posted: 25 Kwi 2007 17:17 
juz kiedys rozmawialismy o moich trofeusach. powiedzialem ze mają 5-7cm i dowiedzialem sie ze duze raczej nie są - na tę informację się powołuję. A czemu nie odpowiedziałem od razu? Bo wydawało mi się, że to jedno z tych pytań, które sprowadzają dyskusje na wszelkiego rodzaju forach na manowce. Jeśli się pomyliłem, i pytanie jednak jest istotne i zasadne to przepraszam. I jeśli ktoś poczuł sie zlekceważony to przepraszam jeszcze bardziej serdecznie.
Odnośnie tej srebrnej głowy jeszcze: jedna ryba ma zawsze czarną, a pozostałe zasadniczo wieczorem i nocą... Czemu tak?

Autor duch
Użytkownik
#17 - Posted: 25 Kwi 2007 17:30 
Odnośnie tej srebrnej głowy jeszcze: jedna ryba ma zawsze czarną, a pozostałe zasadniczo wieczorem i nocą... Czemu tak?-zapewne jest to dominant:)
Andrzej.

Autor rusiu
Użytkownik
#18 - Posted: 25 Kwi 2007 17:42 
tak sie domyslilem, pytam czemu inne tak bardzo to przezywają, i czy im tak zostanie na zawsze? mam je ok miesiąca

Autor duch
Użytkownik
#19 - Posted: 25 Kwi 2007 17:49 
pytam czemu inne tak bardzo to przezywają, i czy im tak zostanie na zawsze? mam je ok miesiąca-to zalezy od wielu czynników.Wielkości stada,układu płci,agresji,parametrów wody,itd.Akurat tym że mają jaśniejsze głowy zbytnio bym się nie przejmował.Już taka uroda bemby:)Jak narazie ryby masz niezbyt duże,stado też,jak postawisz większy zbiornik,powiększysz stado lub dasz do zbiornika inny gatunek to coraz rzadziej powinieneś oglądać osobniki z jaśniejszą głową,ale w zalezności od czynników jak wyżej,zawsze będą.
Andrzej.

Autor rusiu
Użytkownik
#20 - Posted: 26 Kwi 2007 00:15 
Taaa... no ok. ufam, ze tak bedzie.
Doradźcie mi, co jeszcze do tego nowego zbiornika, oprócz większego stada bemb?

Autor timus
Użytkownik
#21 - Posted: 26 Kwi 2007 07:36 
Doradźcie mi, co jeszcze do tego nowego zbiornika, oprócz większego stada bemb?

Noooo ryby! ;)


Sam wybierz te które Ci się podobają. tylko spójrz na tabele krzyżowań co byś nie narobił bigosu ;)

Może jakieś babki???

Marcin.T <')))><

Autor rusiu
Użytkownik
#22 - Posted: 26 Kwi 2007 18:50 
babki...
Są jakieś roslinozerne muszlowce? albo szczelinowce czy cos innego, ciekawego...

Autor duch
Użytkownik
#23 - Posted: 26 Kwi 2007 19:31 
Są jakieś roslinozerne muszlowce?-coś mi się obiło o uszy,ale szczegółów nie znam.Ostanio kolega mi się chwalił,że zakupuje takowe w firmie,ale ja osobiscie nie znam tych ryb:)
albo szczelinowce -hmmm,tutaj szczerze powątpiewam,ale może się mylę?
czy cos innego, ciekawego...-jak masz na myśli jakieś ryby do 375 litrowego baniaka to oprócz eretmodini i tropheusów nie masz wielkiego pola do popisu
Andrzej

Autor bernard
Użytkownik
#24 - Posted: 26 Kwi 2007 21:27 
Ja bym dał 16 -20 Bemb (im więcej kamieni i duzych roślin , tym mniej ryb) a dodatkowo parkę babek

Bernard

Autor duch
Użytkownik
#25 - Posted: 27 Kwi 2007 07:59 
Ja bym dał 16 -20 Bemb (im więcej kamieni i duzych roślin , tym mniej ryb) a dodatkowo parkę babek -zgodzę się z BERNARDEM,duże stado jednej odmiany wyglada rewelacyjnie,jednak proponowałbym ciutkę wiekszą liczbę ryb,okołó 25 sztuk jest w miarę optymalną liczba do takiego zbiornika.
Oczywiście jest to kwestią gustu właściciela akwa.Jeżeli Twoim zdaniem będzie zbyt monotonnie to rozejrzyj się za stadem innego gatunku w ilości 12-14 sztuk.
Andrzej.

Autor rusiu
Użytkownik
#26 - Posted: 29 Kwi 2007 14:28 
Babki... wyglądają dość podobnie do trofeusów. A nie ma możliwości jakiś muszlowców w kącie akwa? Da się je wykarmić?

Autor duch
Użytkownik
#27 - Posted: 29 Kwi 2007 14:56 
Babki... wyglądają dość podobnie do trofeusów. -nio,nio,dla mnie nowość,ale skoro dla ciebie są podobne,to chyba muszę sie im dokładniej przyjrzec.:)
A nie ma możliwości jakiś muszlowców w kącie akwa? Da się je wykarmić?-jako,że już wielokrotnie było o tym pisane teraz napiszę inaczej niż zwykle.Zamiast ci tłumaczyć ,że nie powinieneś tak robić napisze -spróbuj!Jęzęli nie wystarczą Ci opinie tych ,którzy uczyli się na własnych błędach to ucz się sam na swoich.A dlaczego niby my musieliśmy odcierpieć popełnione błedy(a raczej nasze ryby!),a ty masz mieć gotowe,podane na tacy?Spróbuj i sam się przekonaj!
andrzej.

Autor rusiu
Użytkownik
#28 - Posted: 29 Kwi 2007 17:06 
Duchu, jesteś fantastycznym nauczycielem. Masz moze jakies pedagogiczne wykształcenie?

Autor duch
Użytkownik
#29 - Posted: 29 Kwi 2007 17:26 
Duchu, jesteś fantastycznym nauczycielem-dzięki,a tak poważnie powiedz sam ile można tłumaczyć że tak się nie robi?W końcu stwierdziłem,że każdy powinien przekonać się sam,bo to co tutaj wypisujemy to jakieś brednie.
Masz moze jakies pedagogiczne wykształcenie?-zdecydownie nie:)
Andrzej.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Nowe szkło Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®