Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Coś bardzo złego dzieje się z moimi trofciami!!! Pomocy!!!

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor baron999991
Użytkownik
#31 - Posted: 24 Kwi 2007 09:51 
Dzisiaj rano padły następne dwa małe trofcie.
Mam kupić direct bactopur?

Autor trzcinka
Użytkownik
#32 - Posted: 24 Kwi 2007 12:12 
kupuj natychmiast Bactopur Dirrect w tabletkach i Bactopur w płynie-zastosuje leczenie tymi 2 lekami-natychmiast.I posól wodę.Zrób wymaz-sprawa b. poważna.Najbardziej chore ryby odizoluj-ale lecz wszystkie

Autor baron999991
Użytkownik
#33 - Posted: 24 Kwi 2007 12:37 
Kupiłem Bactopur dirrect.Moje rybki się jakoś dziwnie trzęsą i ocierają o skałki.Icch zachowanie jest bardzo zmienne.
Podaję dzisiejsze parametry wody i zdjęcie :
Ph-7,8
NH3-0
NO2-0
NO3-20-30

Autor baron999991
Użytkownik
#34 - Posted: 24 Kwi 2007 12:40 

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 24 Kwi 2007 13:00 
Na tych rybach jest grzyb. Musisz podać Mycopur i zwykły Bactpur w płynie. Sam bactopur nie pomoze. Nie podawaj Direct.

Jak Ty mogłeś je doprowadzic do takiego stanu? - nie wierzę w Twoje testy.

Zmień test, przepłucz filtr.

Ile wody wczoraj podmieniłeś ?ile dałes soli?

marta

Autor baron999991
Użytkownik
#36 - Posted: 24 Kwi 2007 13:54 
Co to jest Mycopur?Gdzie można go dostać?Kupiłem Bactpur w płynie i podałem rybom.Kupiłem również direct ale go nie podałem,dlaczego?
Rybki były piękne,dopiero po wyłowieniu tej rozkładającej się ryby(pisałem o tym wcześniej)wszystko zaczęło się knocić.
Podmieniłem wczoraj 20% wody i dodałem cztery łyżki(po herbacie)soli niejodowanej.
W moim eheimie są jakieś dziwne wypełnienia.Jedno to wata a na drugim i trzecim poziomie jest EHFI SUBSTRAT.
Który test może według was oszukiwać?
pozdrawiam

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 24 Kwi 2007 14:16 - Edytowany przez: admin 
Oszukuje test NO2 lub NO3.

Mycopur - lek na grzyba firmy Sera.

Soli dałej zbyt mało - maja byc łyżki od zupy.

Na wypełnieniach się nie znam.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#38 - Posted: 24 Kwi 2007 14:22 
Mycopur jest to preparat firmy Sera (podobnie jak Baktopur i Bectopur Direct) i uzywany jest przy infekacjach grzybicznych. Mozna go stosowac razem z Baktopurem. Kupisz go tam gdzie kupiles Baktopur.
wode podmieniaj co drugi dzien po. 30%.
Zrodlem "zakazenia" w twoim akwarium byly jak wczesniej napisalem padniete ryby. wode silnie napowietrzaj.
Nie do konca mialbym przekonanie co do wiarygodnosci pomiarow testow, przy, jak napisales "rozkladajacej" sie rybie.

Autor rufus1
Użytkownik
#39 - Posted: 24 Kwi 2007 14:24 
Wypelnienie jest typwowo bilogiczne, ale jest ona skuteczne jak ma wczesniej pre filtr.

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 24 Kwi 2007 14:25 
Leszku

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to wygląda okropnie. Nie wiem czy da sie to tak łatwo zlikwidować?

Marta

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 24 Kwi 2007 14:26 
Ja działałabym bardzo radykalnie, bio w takim stanie jak sa ryby to mozna je stracić, co o tym sądzisz/

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#42 - Posted: 24 Kwi 2007 14:28 
Moim zdaniem na pewno to szybko nie ustapi, ale dobrze by bylo zeby nie przechodzilo to na pozostale ryby.
Ciekawe co jest w tych filtrach jak ryby juz sie rozkladaly?
witaminy w tym przypadku do podstawa.

Autor rufus1
Użytkownik
#43 - Posted: 24 Kwi 2007 14:31 
Jestem tego samego zdania.
Tylko teraz jak zostana podane te lekarstwa to 3-4 dni niech ryby poplywaja sobie w tym roztworze (baktopur+mycopur+sol). Jezeli to nie poskutkuje to ja bym podmienil wode i podal mycopur + BD.

Autor baron999991
Użytkownik
#44 - Posted: 24 Kwi 2007 15:00 
Dlaczego nie mogę podać directa?Czy zaszkodzi on rybom.
Teraz przez trzy,cztery dni nie podmieniać wody?
Jest sens rozebrania mojego filtra zewnętrznego i wyczyszczenia go dokładnie od środka?

Autor rufus1
Użytkownik
#45 - Posted: 24 Kwi 2007 15:19 
Baktopur direc to bardzo silny lek.

Ja sprawdzilbym jednak wklady w filtrach i ew. je przeplukal. Podanie Baktopuru i tak zniszczy flore bakteryjna w akwarium, czyli w obecnaj sytyuacji nie ma co patrzec na bkaterie w akwarium.

Tak, nie podmieniaj wody, ale dodaj mycopur. Dobrze by bylo jakby byl on razem podany z Baktopurem.
Moim zdaniem mogles nieco wiecej podmienic tej wody dodaja uzdatniacza.
Teraz dodoaj jeszcze mycopur.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#46 - Posted: 24 Kwi 2007 15:25 
Nigdy w takiej sytuacji nie stosowałem mycopuru ani bactopuru ale rozumiem że mieliście doczynienia z czymś takim w praktyce. Stan w jakim są ryby nie jest wcale taki tragiczny żeby z tego nie wyszły. Stosując podmiany wody, dodawanie witamin i aquatanu w dwóch przypadkach kiedy to pomagałem w "leczeniu" czegoś takiego ryby po tygodniu były jak nowo narodzone a wyglądały nawet gorzej niż na ostatnio zaprezentowanym tu zdjęciu. Skoro do dzisiaj stan się nie poprawił to albo baron999991 nie stosuję sie do podawanych tu wskazówek albo jakiś czynnik nadal powoduje iż parametry wody są ciągle takie same czyli złe bo w wyniki testów, które tu zostały podane również nie wierzę.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor baron999991
Użytkownik
#47 - Posted: 24 Kwi 2007 15:32 
Stosuję się do wszystkich wskazówek.Nie kupiłem tylko tego mycopuru,ale zaraz jadę do lotosa i go zakupię.
Mówicie że direct jest ostatecznością?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#48 - Posted: 24 Kwi 2007 15:41 - Edytowany przez: rambowskixx 
Nie wiem w czym miał by CI tutaj pomóc direct, który stosuje się raczej do chorób atakujących wnętrze organizmu ryby.

Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#49 - Posted: 24 Kwi 2007 15:50 - Edytowany przez: rufus1 
Tak. Moim zdaniem BD jest ostatecznoscia.

No to masz baron999991 teraz problem: co pomoze twoim rybom? dwa jakze rozne sposoby leczenia. Moj i Marty jest zbiezny, Łukasza calkowicie odmienny.

Ja napislalem to co ja bym zrobil.

Dziwi mnie to ze w ciagu 2 dni ryby dalej padaja.

Łukaszu BD nie stosuje sie tylko do chorob wewnetrznych. Stosuje sie go na infekcje bakteryjne lub przy czynnikach chorobotworczych zlozonych.
Jak baron kupi mycopur to na pewno przeczyta w ulotce ze polacznie mycopuru i BD stosuje sie przy ostrych i dluzej trwajacych infekcjach grzybiczno- bakteryjnych. Wowczas przy takim polaczeniu zaleca sie stosownie polowe dawki mycopuru.
Infekcja bakeryjna chcrakteryzuje sie bialymi nalotami na skorze ryby, bialymi punktami wychodzacymi spod skory ryby, a w wyniku oslanbienia ryby pojawia sie infekcja grzybiczna.

Leszek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#50 - Posted: 24 Kwi 2007 16:11 
Po prostu miałem doczynienia z czymś takim w tym roku 2 razy objawy były identyczne. Z bliska wyglądało to raczej na śluz który zbił sie w kuleczki a nie na infejcę a po zrobienu zdjęć wyglądało to tak jak na tych po wyżej. Dodatkowo ryby zachowywały się tak jakby chciały zrzucić skórę i robiły falujące ruchy całym ciałem. Również robiły drgające ruchy pierwszymi promieniami płetwy grzbietowej. Oczywiście mycopur nie powinien zaszkodzić jeśli nawet nie pomoże ale co da samo lecznie jak nie zostanie zlikwidowane a w tym przypadku wykryte i zlikwidowane źródło tych problemów. Co do Bactopuru Direct to dosyć silny lek i czasami można zabić nim ryby a nie pomóc. Ciekawi mnie również to co pisze na ulotce producent że zabija on flore bakteryjną w filtrach. Nigdy jak sam leczyłem czy komuś pomagałem nie odłączałem filtrów a po całym leczeniu i pozbyciu się leku z wody parametry były na stałym poziomie bez wiekszych odchyleń więc czy aby napewno zabija bakterie w filtrze.



Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#51 - Posted: 24 Kwi 2007 16:19 
Moim zdaniem, co juz dwukrotnie pisalem,przyczna takiego stanu sa padniete ryby, a to co sie dzieje teraz z rybami to sa to tego konskwencje. Pytanie :dlaczego one padly? i dlaczego jak narazie dalej padaja? Jezeli bylaby to tylko sprawa samych parmatrow wody to moim zdaniem po podmianie (wiekszej), podaniu uzdatniacza oraz witamin ryby nie powinny padac,a tak nie jest, jak dobrze zrozumialem.

Autor baron999991
Użytkownik
#52 - Posted: 24 Kwi 2007 16:23 
Czy jest możliwe że ryba mogła się zaklinować między szybą a dużymi wapieniami.Właśnie w tym miejscu ją znalazłem ponad tydzień temu.Była w stanie dużego rozkładu.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#53 - Posted: 24 Kwi 2007 16:24 
Masz Leszku racje ale nasz kolega sam dobrze nie wie ile jest ryb z tego co wyczytałem i czy aby napewno nie rozkłada się tam jeszcze coś. Poza tym baron999991 mieszkasz w Warszawie więc nie masz problemu z tym aby zbadać ryby. Poświęc jedną pewnie zapłacisz za badanie 50 pln ale przynajmniej dowiesz się czy jest to jakaś infekcja czy nadal masz jakieś trucizny w akwarium.

Łukasz

Autor rambowskixx
Użytkownik
#54 - Posted: 24 Kwi 2007 16:26 
Czy jest możliwe że ryba mogła się zaklinować między szybą a dużymi wapieniami.Właśnie w tym miejscu ją znalazłem ponad tydzień temu.Była w stanie dużego rozkładu.


Jak była w stanie dużego rozkładu to jakim cudem testy Ci wyszły wręcz wzorowe???

Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#55 - Posted: 24 Kwi 2007 16:31 
czytam: "ryba w rozkladzie" i pozniej czytam jakie wyszly testy (dobre wskazania), to i moim zdaniem cos jest nie tak z tymi pomiarami, bo stan "rozkladu ryby" raczej jest widoczny i pomylic sie nie mozna.

Autor baron999991
Użytkownik
#56 - Posted: 24 Kwi 2007 16:33 
Testy robiłem dwa razy i wyszły takie same

Autor rambowskixx
Użytkownik
#57 - Posted: 24 Kwi 2007 16:38 
Testy na no3 np.zooleka są tak zrobione że łatwo się pomylić gdyż w zależności od kąta padania światła a także rodzaju światła kolorki wyglądają nieco inaczej. Kobiety widzą lepiej barwy od nas więc jak robisz testy baron999991 to poproś jakąś przedstawicielkę płci pięknej o pomoc w interpretacji i porównajcie spostrzeżenia.

Łukasz

Autor baron999991
Użytkownik
#58 - Posted: 24 Kwi 2007 20:18 
Dodałem mycopur.baktopur i witaminy.
Co ile mam dodawać witaminy.Środki bakterobójcze stosować według zaleceń producenta?

pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#59 - Posted: 24 Kwi 2007 22:53 
Witaminy podawaj codziennie, najlepiej na wieczor.
Lekarstwa podawaj zgodnie z ulotka, ew. ok 10% wiecej.

Autor trzcinka
Użytkownik
#60 - Posted: 24 Kwi 2007 22:58 
Przepraszam-ale odinfekcji grzybiczej-ryby by tak nie padały-poza tym po podaniu soli-grzyb znika w oczach-Faktycznie podmiany i oczyszczenie zbiornika eliminują go-a tu nie było efektu.Moim zaniem-to cięzka infekcja bakteryjna-bakterie z martwej rozkładającej się ryby -to najcześciej chondrococcus columnaris-który wygląda identycznie -jak infekcja grzybicza.
Bactopur Dirrect-skąd takie przeświadczenieze to jakiś ciężki lek-to bardzo bezpieczny lek-i nie służy tylko do leczenia infekcji wewnętrznych.
Dodatkowo-tu jest właśnie infekcja-ogólna-chyba zgodzcie się że z powodu grzybicy skóry-nie ma takiego pomoru.
W moim akwarium-BD-nie zniszczył bakterii nitryfikacyjnych-co potwierdziłam badaniami i posiewani.
Jeśli nie będziesz wiział poprawy -po tych lekach które podałeś-to jednak dobrze że masz ten lek.
Ośmielam sie tak pisać-ponieważ bardzo dokładnie przestudiowałam chemię leku BD-W doatku jest to jedyny bezpieczny preparat jaki może być stosowany u płazow-którym nie można stosować żadnych innych przeznaczonych dla ryb -preparatów.

Taką radę dałam koledze-widząc jgo fotki-i fotki ryb zamieszczone-w poradniku firmy SERA-takie leczenie skojarzone-zalecają.-Jeśli żle Ci doradziłam -to przepraszam.Ale moim skromnym zdaniem-inf.grzybicza to nie jest.
Koniecznie przebadaj rybę-bo widzisz-są trzy teorie-i 3 różne rady-miej więc pewność-
A BD-jest związkiem furazonowym-z takiej samej grupy leków -jak te które stosujemy u dzieci w biegunkach-np-NIfuraksazyd lub do ssania-na gardło-Nitrofurazon.
Nie są to antybiotyki-są to chemioterapełtyki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym. i chyba nie ma co nad nimi roztaczać-jakiś strasznych historii-że mogą zabijać-bo to są przede wszystkim leki.A jeśli działania uboczne substancji sa większe niż terapeutyczne-to taka substancja jest trucizną-i nie jest podawana jako lek.
Pozdrówko

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Coś bardzo złego dzieje się z moimi trofciami!!! Pomocy!!! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®