Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Problem z tropheusami

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor baron999991
Użytkownik
#31 - Posted: 15 Cze 2007 18:18 
Tak i większość wyzdrowiała i do dzisiaj mają się bardzo dobrze.

Autor rufus1
Użytkownik
#32 - Posted: 15 Cze 2007 18:26 
No to wiesz o co chodzi.
Moim zdaniem podsumowujac: osowialość, ciągnące się odchody, powiekszony brzuch !!! ,
masz problem ktory bez podania lekarstw moim zdaniem sie nie obejdzie.
Ja w tym ukladzie podmienilbym wode, nie karmil ryb i podalbym lekartwa + witaminy. Niestety! :-(
Ale moze inni forumowicze cos doradza, mniej drastycznego.

A u ktorych ryb jest ten powiekszony brzuch! U Ikol?

Autor baron999991
Użytkownik
#33 - Posted: 15 Cze 2007 18:28 
Tylkom u masw 5 cm

Autor rufus1
Użytkownik
#34 - Posted: 15 Cze 2007 18:29 
aha, to poczekajmy na zdanie innych co o tym sadza.

Autor baron999991
Użytkownik
#35 - Posted: 15 Cze 2007 18:51 
Dokonałem szokującego odkrycia w akwarium.Znalazłem kompletnie rozłożoną rybę!!!!!!!!!!!!!!!!
Smród w całym mieszkaniu!!!
To moja wina za dużo było kryjówek i nie mogłem zobaczyć wszystkigo co jest za kamieniami!!!

Co mam w tej chwili zrobić właśnie padła duża ikola!!
Po ostatniej kuracji zostały mi leki mam je zastosować ile wody mam podmienić teraz proszę o pomoc

Autor rufus1
Użytkownik
#36 - Posted: 15 Cze 2007 18:55 
Upsss!

To jak ty mierzyles parametry ze na to nie wpadles?

Koniecznie podmien wode, ja bym to zrobil przez 3 dni po kolei po ok.20%, uzdatniacz i podal lekarstwa + witaminy.

Autor baron999991
Użytkownik
#37 - Posted: 15 Cze 2007 18:57 
ile tych lekarstw i witamin
Taka sama sytuacja jak dwa miesiące temu

Autor rufus1
Użytkownik
#38 - Posted: 15 Cze 2007 19:35 
Moim zdaniem tak.
ale przypomnij jak leczyles (tak ogolnie dawki) bo ja juz nie pamietam.

Autor baron999991
Użytkownik
#39 - Posted: 15 Cze 2007 19:40 
czy witaminy dawać trzy razy codziennie po 50 kropli?

Autor duch
Użytkownik
#40 - Posted: 15 Cze 2007 19:46 
Tylkom u masw 5 cm-przyjrzałbym się tym maswom,bo są to ryby,które mają taki wygląd jakby opuchlaczków(niektóre osobniki),ale są zdrowe i jedyna ich przywara to żarłoczność:)
To jak ty mierzyles parametry ze na to nie wpadles?-mam wątpliwości,czy one były mierzone?(albo testy były do niczego)
To moja wina za dużo było kryjówek i nie mogłem zobaczyć wszystkigo co jest za kamieniami!!! -kiedyś już o tym pisałem,w moich akwariach są tylko 2-3 duże kamienie i piach,właśnie dlatego,żeby nie było takich niespodzianek
Koniecznie podmien wode, ja bym to zrobil przez 3 dni po kolei po ok.20%, uzdatniacz i podal lekarstwa + witaminy-popieram Leszka,a jak nie będzie się sytuacja poprawiała to wtedy leki,teraz można wnioskować,że powodem takiego zachowania się ryb były kieposkie a wręcz pewnie fatalne parametry!
Pozdrawiam-Andrzej

Autor baron999991
Użytkownik
#41 - Posted: 15 Cze 2007 19:49 
kiedyś pisałem o podobnej sytuacji ryba gniła a paramery były ok
może test lipne

Autor duch
Użytkownik
#42 - Posted: 16 Cze 2007 08:49 
Witam.
BARON jak dzisiaj wygląda sytuacja w zbiorniku i jak możesz -napisz co zrobiłeś ?
Moze takie info kiedyś (oby nie,ale.....) komuś się przydadzą.
Andrzej.

Autor baron999991
Użytkownik
#43 - Posted: 16 Cze 2007 09:23 
Witam
Sytuacja ma się następująco dwa tropheusy śnięte jedna duża ikola i średnia maswa.Część ryb stoi w miejscu inne zaź pływają.

Podmieniłem wczoraj 30% wody dodałem pięć łyżek soli niejodowanej witamin-50 kropli bactopour i mycopur(coś takiego) i oczywiście uzdatniacz.

Autor baron999991
Użytkownik
#44 - Posted: 16 Cze 2007 09:24 
Mam pytanie ile dzisiaj dodać soli i witamin
Kiedy teraz podmienic wode

Autor rufus1
Użytkownik
#45 - Posted: 16 Cze 2007 12:48 
Czy tak samo leczyles ryby poprzednio, czyli bactopurem i mycopurem?
Jezeli podalales lekarstwo to dlaczego chcesz teraz podmieniac wode. Z tego co pamietam to kuracja powinna trwac 3 dni, ale czy zastosowales wlasciwe leki. Bactopur oze byc za slaby.

Autor baron999991
Użytkownik
#46 - Posted: 16 Cze 2007 13:10 
Wtedy stosowałem bactopour i mycopour bez directa ponieważ jest on podobno za mocny.
Po tamtej kuracji udało mi się sporo ryb uratować.

Nie wiem ile dzisiaj dodać soli i witamin

Autor rufus1
Użytkownik
#47 - Posted: 16 Cze 2007 15:15 - Edytowany przez: rufus1 
Czy wtedy tez miales rozdecie brzucha u ryb?
Czyba ze jednak one tego nie maja, o czym wpomnial Andrzej.

Jezeli podales leki i sol wczoraj to teraz nic nie rob, tylko na wieczor podawaj witaminki.

Autor duch
Użytkownik
#48 - Posted: 16 Cze 2007 17:58 
Witam.
Rzeczywiście podczas leczenia nie podmieniaj wody,a dopiero po zakończonej kuracji.
Nasunęła mi sie taka jedna drobna uwaga,ale to już po zakończeniu leczenia i jak ryby na dobre wydobrzeją.Po raz drugi masz już powód aby zrobić troszkę lużniej w akwa.Chodzi mi o kamole.Drugi raz nie zauważyłeś padłej ryby,co powoduje zgony następnychi niepotrzebne leczenie i tym samym osłabianie ryb lekami.Wspominałem jak mam u siebie.Naprawdę ryby są mniej płochliwe,nie ma pretekstów do walk o kryjówki ,a i wszystko jest doskonale widoczne:)
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor baron999991
Użytkownik
#49 - Posted: 16 Cze 2007 19:20 
Mądry Polak po szkodzie.Zobaczymy jak dalej będzie szła kuracja.

Autor duch
Użytkownik
#50 - Posted: 16 Cze 2007 21:49 
Mądry Polak po szkodzie-tylko że to już druga szkoda:)
Andrzej

Autor baron999991
Użytkownik
#51 - Posted: 17 Cze 2007 09:11 
Wiem ale już po ptokach i nic nie poradzę.Mam nadzieję,że wytłumaczę tacie niepotrzebną ilość wapienia.

pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#52 - Posted: 17 Cze 2007 12:18 
".....że wytłumaczę tacie niepotrzebną ilość wapienia.....",

czy niepotrzebną?

wszystko trzeba rozbic z rozwaga i nie popadac w skrajnosci, czyli duzo wapieni/kamieni lub nic. Kamienie tez sa potrzebne, przeciez zycie trofeusa polega na skrobaniu glonow z kamieni. Na "otwartej" przestrzeni" w akwarium bedzie sie wycieral przewaznie tylko jeden samiec dominujacy, ktory nie pozwoli wycierac sie innym samcom. Kamienie jednak daja troche imntymnosci i schronienia.
Sa zalety i wady kamieni w akwarium. Wszystko zalezy od sytuacji w akwarium. W twoim przypadku ja raczej skupilbym sie na lepszej obserwacji ryb i kontroli zbiornika. Przeciez ta ryba nie padla dlatego ze byly tam kamienie. Podziwianie ryb to przyjemnosc, kontrola zbiornka to obowiazek ;-).

Leszek

Autor duch
Użytkownik
#53 - Posted: 17 Cze 2007 15:42 
wszystko trzeba rozbic z rozwaga i nie popadac w skrajnosci, czyli duzo wapieni/kamieni lub nic-racja,ale myslę że 3-4 duże kamienie pozwolą na porost glonów i wyodrębnienie terytoriów,a zapobiegną takim niespodziankom.Ta ryba mogla paść na wskutek zbyt dużej ilości kamieni:),np.uciekając przed inną zaklinowała się w zbyt wąskiej szczelinie:).
Jednak rzeczywiście trzeba wystrój zbiornika dopasować do konkretnego zbiornika i obsady.
W twoim przypadku ja raczej skupilbym sie na lepszej obserwacji ryb i kontroli zbiornika.
Podziwianie ryb to przyjemnosc, kontrola zbiornka to obowiazek ;-). święta racja Lesiu!:)
Pozdrawiam-Andrzej

Autor rufus1
Użytkownik
#54 - Posted: 17 Cze 2007 16:39 
Moim zdaniem akwarium dla trofusow nie powinno byc urzadzane jak np. dla szczelinowcow, naskalnikow.
Ja jakos nie moge sobie wyobrazic jak moze trofeus zaklinowac sie miedzy kamieniami.
Dlatego moim zdaniem powinnismy uzywac duzych kamieni do dekoracji zbiornika, o czym wspomniales.

Autor duch
Użytkownik
#55 - Posted: 17 Cze 2007 17:53 
Moim zdaniem akwarium dla trofusow nie powinno byc urzadzane jak np. dla szczelinowcow, naskalnikow.
Ja jakos nie moge sobie wyobrazic jak moze trofeus zaklinowac sie miedzy kamieniami.
-niestety nie wiemy jak baron miał (ma)ułożone kamienie[
i]Dlatego moim zdaniem powinnismy uzywac duzych kamieni do dekoracji zbiornika, o czym wspomniales.[/i]-:)znasz te kamienie,4 takie "kamyczki "załatwiają mi wystrój 375
Pozdrawiam-Andrzej

Autor baron999991
Użytkownik
#56 - Posted: 17 Cze 2007 18:26 
Ja miałem ułożone kamienie jak cegły.

---- ----- ----- ------
----- ------ ------ -------
----- ------ ------ -----
------ ----- ------

Autor rufus1
Użytkownik
#57 - Posted: 17 Cze 2007 18:55 
baron moim zdaniem w przyszlosci zredukuj nieco ilosc kamieni i uloz je bardziej w "naturalny sposób" ;-).

Na pewno pomogą ci w ew. dobraniu i ulozeniu fotki zbiornikow z trofeusami ktore mozna obejrzec w necie.

ale fakt, teraz trzeba sie skupic na rybach.

Autor baron999991
Użytkownik
#58 - Posted: 20 Cze 2007 09:55 
Witam wszystkich po dłuższej przerwie.Moja obsada się trochę zmniejszyła.
Jestem wściekły na siebie ale już tego nie odwrócę.
Od wlania bactopura i mycopura minęło pięć dni,kiedy i ile mam teraz wymienić wody.
Ryby są nadal osowiałe.
Mam dodać soli.

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Autor timus
Użytkownik
#59 - Posted: 20 Cze 2007 10:09 
Ten wątek może być strasznie mylący dla ludzi szukających w przyszłości przepisu na leczenie trofci.

Jak uzasadnicie połączenie tych leków (bactopur i mycopur)

Ja znam leczenie ale bactopur direct i metronidazolem.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#60 - Posted: 20 Cze 2007 10:41 
baron999991
Czy pokusiles sie o przeczytanie ulotki? Przeciez na Boga nikt nie kazal Ci stosowac lekow niezgodnie z zaleceniami producenta. W obu przypadkach kuracja trwa 3dni.
Niestety mam wrazenie ze dodales to co miales w domu, nie zastanawiajac sie co dzieje sie rybom.

Kup porzadne testy, najlepiej dwa rozne dla pewnosci i sprawdza zwiazki azotu. Jesli w zbiorniku rozkladala sie ryba parametry nie moga byc poprawne.

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Problem z tropheusami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®