Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Problem z tropheusami

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor timus
Użytkownik
#61 - Posted: 20 Cze 2007 11:47 
Ale najciekawsze jest to że zostały podane lekarstwa działające na schorzenia "zewnętrzne". A najprawdopodobniej mamy do czynienia z infekcją wewnętrzną.


Marcin.T <')))><

Autor baron999991
Użytkownik
#62 - Posted: 20 Cze 2007 11:58 
Dodłem leki które ktoś mi polecił na forum i kuracja trwała równo trzy dni czy dzisiaj mam zrobić podmianę wody?
Nie karmię ich wogóle.

Autor admin
Admin
#63 - Posted: 20 Cze 2007 12:23 
baron999991

Chyba nie wytrzymam, gdy piszesz takie bzdury!!!

Chyba nie umiesz czytać - ktoś, w tym wypadku Kasanga, polecił Ci Bactopur Direct i metronidazol.


Czytaj ze zrozumieniem.
Pisałam też abyś ze mną sie skontaktował i co? teraz to....
Marta

Autor tasma
Użytkownik
#64 - Posted: 20 Cze 2007 12:29 
Nie no spoko. Miedzy metronidazolem, a mycopurem nie ma duzej roznicy. Jedno na M i drugie na M. Nastepnym razem podaj make, tez jest na M, a tansze.

Marcin
Mycopur i bactopur (w plynie) mozna stosowac razem (zreszta ulotka o tym wspomina) w sytuacji bardzo rozwinietej infekcji grzybicznej, gdzie w miejscu ran tworza sie infekcje bakteryjne.

P.

Autor timus
Użytkownik
#65 - Posted: 20 Cze 2007 12:36 - Edytowany przez: timus 
Mycopur i bactopur (w plynie) mozna stosowac razem (zreszta ulotka o tym wspomina) w sytuacji bardzo rozwinietej infekcji grzybicznej, gdzie w miejscu ran tworza sie infekcje bakteryjne.

Dokładnie o to mi chodzi. W przypadku infekcji na zewnątrz ryby(grzyby ; infekcja bakteryjna ; owrzodzenia itp..) A nie gdy mamy do czynienia z zaburzeniem układu pokarmowego. Bo wtedy tylko osłabiamy ryby złym leczeniem a infekcja na dobre się rozwija i tylko pomaga sie chorobie czynic spustoszenia.

baron999991

Podmień wodę i przefiltruj węglem. Jak wyciągniesz węgiel daj dużo witamin 150% zalecanej dawki do wody. Opisz co teraz dzieje się z rybami jak wyglądają?

Choć nie wiem czy teraz coś będzie można pomóc ;(

Marcin.T <')))><

Autor baron999991
Użytkownik
#66 - Posted: 20 Cze 2007 16:42 
Ryby są nadal osowiałe i bardzo powoli pływają.Mam teraz podmienić ok.30% wody i dać większą dawkę witamin?
Nie karmić?

Autor timus
Użytkownik
#67 - Posted: 21 Cze 2007 10:17 
Tak podmień minimum 30 % wody i w następnych dniach po około 10 % i tak przez trzy dni. W pierwszej dobie filtruj węglem a w dwóch następnych wyjmij go i dodaj witamin do wody.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#68 - Posted: 21 Cze 2007 11:06 - Edytowany przez: timus 
baron999991 Musisz być świadom tego co zrobiłeś. Nie prawidłowym leczeniem jeszcze osłabiłeś ryby. Teraz należy pozbyć się nie właściwych leków z wody i podjąć odpowiednia kuracje. Iiii ..Modlić się by ryby to wytrzymały i z tego wyszły. Ale może być krucho bo dotychczasowa nie właściwa dieta (mało urozmaicona) mogła nie wystarczyć na wzmocnienie ryb do walki z chorobą ;(

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#69 - Posted: 26 Cze 2007 11:16 
baron999991Co sie dzieje z rybami??? Nic nie piszesz?? ;(

Marcin.T <')))><

Autor baron999991
Użytkownik
#70 - Posted: 30 Cze 2007 09:46 
Witam po długiej przerwie.Sytuacja się trochę ustabilizowała.
Czy mam teraz dodać szczepy bakteri?

pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#71 - Posted: 1 Lip 2007 11:54 
Sytuacja się trochę ustabilizowała

co to znaczy? za malo informacji

Autor baron999991
Użytkownik
#72 - Posted: 2 Lip 2007 11:33 
Ryby już dobrze pływają ,reagują na przechodzenie obok akwa i odchody mają lepsze.
Szczepów bakteri nie podawać?

Autor timus
Użytkownik
#73 - Posted: 2 Lip 2007 11:42 
Jeżeli masz to podaj. Dbaj o parametry wody i ryby (witaminy testy itd..) Teraz urozmaić dietę. Mam nadzieje że ryby są zdrowe i nic im nie dolega bo coś słabo to opisujesz. Musisz je teraz wzmocnić po leczeniu i dbać ze zdwojona uwagą!

Opisz dokładniej zachowanie Twoich ryb!

Marcin.T <')))><

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Problem z tropheusami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®