Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Suszona spirulina firmy Katrinex!

Autor franco103
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Cze 2007 00:03 
I kolejne pytanie: co sądzicie o pokarmach tej firmy zwłaszcza w/w, bo przymierzam sie do kupna? Tylko... czy warto?

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Cze 2007 07:14 
Witam.
Ja raz na jakiś czas kupię opakowanie półlitrowe i nie powiem,ryby jedzą ten pokarm ze smakiem.Uważam nawet,że o wiele chętniej niż pokarmy bardziej znanych firm:) Napewno cenowo jest to dość atrakcyjny pokarm(jeżeli mówimy o kupnie pokarmu w sklepach zoologicznych w niewielkich opakowaniach do 1 litra.Jedyne zastrzeżenie jakie mam to przezroczyste opakowanie w jakim jest sprzedawany.Zapewne to opakowanie ma wpływ na cenę,ale pewnie i na trwałość(przydatność do spożycia).
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Lip 2007 04:05 
nie mam zastrzezeń.Kupiłam kilo 1,5 roku temu.jedza ją b. chętnie.A ona sama nie zmieniła w tym czasie zapachu,wygladu czy konsystencji.

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Lip 2007 07:09 
Kupiłam kilo 1,5 roku temu.

To dość kontrowersyjne zwłaszcza patrząc na przeźroczyste opakowanie tego pokarmu.

Marcin.T <')))><

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Lip 2007 09:15 
Witam.
To dość kontrowersyjne zwłaszcza patrząc na przeźroczyste opakowanie tego pokarmu. -najlepiej po zakupie przesypać do innego opakowania i po kłopocie:).Staram sie też kupować zaraz po dostawie do sklepu.
Andrzej.

Autor franco103
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Lip 2007 23:04 
Ello.

Od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem w/w pokarmu i muszę napisać, że jak bardziej na plus. Zapachem i wyglądem bardzo przypomina Spiruline Super Forte Tropicala. Rybcie jedzą równie chętnie jak resztę pokarmów. Wody w żaden widoczny sposób nie zanieczyszcza.

Jedyne zastrzeżenia to faktycznie tylko do opakowania. Ale już zostało wykorzystane jedno ze starszych opakowań.

Tomek.

Autor trzcinka
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Lip 2007 23:08 
Nie kupowałam w przeżroczystych opakowaniach.Kupiłam bezpośrednio w Katrineksie ,na wagę z ciemnych pudeł.wielkości beczki.na giełdzie w Łodzi.No i trzymam ją w ciemnych.

Autor Vellamo
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Lip 2007 12:20 
Ja też karmiłem ikole tym pokarmem i kosztował on na allegro naprawdę niewiele. Pokarm niczy nie ustępował inny płatkom jakie są na naszym rynku. Jedyny "rewelacyjny" pokarm jaki stosowałem, który jak żaden inny powodował jakiekolwiek przyspieszenie tempa wzrostu tropheusów jak i wzrost ich kondycji to Hikari Excel. Polecam go szczerze a jego cena jest konkurencyjna co podnosi fakt, że jest granulowany a co za tym idzie bardzo wydajny. Po krótki czasie trophki go pokochają :)

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 28 Lip 2007 13:59 
Pokarm niczy nie ustępował inny płatkom jakie są na naszym rynku.


Czy testowałes inne pokarmy? Sprawdzaleś jak wygąłdaja odchody po zastosowaniu innych typów płatków? Jak przyrastały ryby karmione Katrinexem i innymi pokarmami?

Tylko takie obserwacje czynione pzrez dłuższy czas dają podstawę do wyciągania wniosków.

Marta

Autor Vellamo
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Lip 2007 14:33 
Tak stosowałem pokarmy takie jak: Tropical (biovit,spirulina forte 36,spirulina), tetra (phyll), sera(flora, vipan) suszone glony kelp, suszoną gałęzatkę, Spirulina flakes O.S.I, Katrinex spirulina, kluski lane ze szpinakiem(własnej roboty), i Hikari Excel. Po dosłownie kilku dniach karmienia moich ikoli tym ostatnim pokarmem od razu zobaczyłem różnicę. Nie chce reklamować tego pokarmu bo ani go nie sprzedaję ani nie mam z tego powodu jakichkolwiek zysków. Nie wiem jak wypada w karmieniu innych Tropheusów bo miałem tylko ikole, mam również bardzo tanganikańską wodę w kranie, która jest wolna od chloraminy i chloru. Moje ryby jadły z równym zapałem wszystkie wymienione wyżej pokarmy. Żadne z nich im nie szkodziły i nie widziałem różnicy w kale.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 28 Lip 2007 14:45 
Ja znam zalety Hikari, mnie chodzi o katrinex, ja nie uzywam tego typu pokarmów.

Wg mnie słabo obserwowałeś odchody ryb. Naprawdę!

Marta

Autor Vellamo
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Lip 2007 15:02 - Edytowany przez: Vellamo 
Może ja słabo obserwowałem odchody ale kilku moich kolegów też karmiło swoje Trophki tym pokarmem i mówili, że jest ok. Jeden z moich kolegów kupił u Państwa stado dzikich Lufubu a potem ponieważ był zadowolony dokupił jeszcze stado Kasangi F1, jego ryby są naprawdę śliczne. W akwariach z Tropheusami trzyma również sporą ilość anubiasów, które nieźle tam rosną. Stosuje też denitryfikatory i co jakiś czas Hagen Cycle, pożywkę dla bakterii w denitr... robi sam z glukozy i mączki ziemniaczanej. Wodę podmienia raz na pół roku, przy czym poziom azotanów nie przekroczył u niego nigdy 5 ppm. On też karmił swoje ryby Katrinexem i podziela moje zdanie. Teraz nie wiem co podaje bo dawno się nie widzieliśmy.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Suszona spirulina firmy Katrinex! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®