Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Dainichi - gdzie go kupić ?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor py1szczak2
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Wrz 2007 21:33 
Witam gdzie można kupić ten pokarm proszę o pomoc,słyszałem o stronie aquapet.pl niestety jest jakiś problem z połączeniem z serwerem.

Autor Orange
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Wrz 2007 21:37 
No tak dzisiaj nie działa, ale napewno jutro już będzie. Najlepiej i najprościej jest kupić właśnie tam.

Autor Vepsik
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Wrz 2007 21:38 - Edytowany przez: Vepsik 
Aquapet to najprawdopodobniej wyłączny importer pokarmów tej firmy. Moja rada - jeżeli chcesz tylko poczytać o tych pokarmach - http://dainichi.pl/dainichi/index.html

Jeżeli jednak chcesz je kupić, to podaję numer bezpośrednio do sklepu - 058 662 25 99

oraz komórka
505 261 171

Są to numery z wizytówki aquapet.

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Wrz 2007 21:39 
Poczekaj cierpliwie, może uaktualniają stronę

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Wrz 2007 23:45 - Edytowany przez: rufus1 
Rozmawialem z Rafalem, ktory jest dystrubutorem tego pokarmu. Strona jest w trakcie aktualizacji i na pewno bedzie dzialac.
Ogolnie rejon to Trojmiasto.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Wrz 2007 09:47 
Na razie nadal nie działa:(

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 17 Wrz 2007 09:53 
Masz kontakt telefoniczny, nie ma z nim problemu -:))

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Wrz 2007 09:56 
na komórkę nikt nie odbiera

Autor py1szczak2
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Wrz 2007 10:00 
Ale właśnie dodzwoniłem się na domowy i zaraz zamawiam żarło dla trofci .

Autor py1szczak2
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Wrz 2007 10:04 
dzięki za pomoc

Piotr

Autor stachu01
Użytkownik
#11 - Posted: 24 Wrz 2007 17:36 
Wejdź na tą stronę http://www.rybarium.pl/ tu możesz nabyć ten pokarm.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#12 - Posted: 24 Wrz 2007 20:20 
Tydzień temu zamówiłem pokarm i dokonałem przelewu na kontu sklepu Aquapet niestety pokarmu do dziś jeszcze nie zobaczyłem trochę to przygnębiające.

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 24 Wrz 2007 20:25 
Nie przejmuj się mieszkasz w Polsce ;) Ja zapłaciłem za książkę ponad tydzień temu i tez jeszcze nie doszła. POCZTA POLSKA:(

Marcin.T <')))><

Autor stachu01
Użytkownik
#14 - Posted: 24 Wrz 2007 21:00 
Koledzy spróbujcie zamawiać ze strony którą podałem wyżej ( http://www.rybarium.pl/ ). Polecam, profesjonalna obsługa i doradztwo!

Autor mjytfc
Użytkownik
#15 - Posted: 24 Wrz 2007 21:23 
Witam!
Mam pytanie: które z pokarmów Dainichi polecacie dla tropheusów?

Jacek

Autor stachu01
Użytkownik
#16 - Posted: 25 Wrz 2007 09:04 
Wszystkie pokarmy Dainichi to najwyższa półka. Jedne z nich bardziej wybarwiają drugie są zawierają więcej witamin. Więcej dowiesz się na tej stronie http://dainichi.pl/dainichi/?Pokarm

Autor mjytfc
Użytkownik
#17 - Posted: 25 Wrz 2007 10:20 
Dzięki,
jeszcze jedno pytanko: przeczytałem, że tego pokarmu się nie namacza, ale czy on od razu tonie?
Moje tropheusy nie pobierają pokarmu z powierzchni, nawet jak są bardzo głodne.

Jacek

Autor michu
Użytkownik
#18 - Posted: 25 Wrz 2007 10:32 
Witam mozesz kupic danichi tonace i po kłopocie.

Autor wojtek123
Użytkownik
#19 - Posted: 25 Wrz 2007 11:16 
Dołożę tylko namiary na stronę trójmiejską:
http://www.aquapet.pl/index.php

Opcji jest wiele - i co do wielkości i nie/tonięcia. Należy tylko pamietać że w przypadku granulek są one zwykle nadmiarowe w porównaniu do naszych przyzwyczajeń. Dla rybek mniejszych (do 6 cm) najlepszy będzie rozmiar baby. Zdecydowanie się tego pokarmu nie namacza - w porównaniu z innymi nie zawiera on tzw. wypełniaczy (co by była masa - wartościowo wypełniacze nic lub niewiele dają), to właśnie wypełniacze powodują pęcznienie. Karma niby droższa ale w porównaniu z innymi - dobrymi rzecz jasna pokarmami (np. dieta warzywna Sery) - niby wychodzi w zakupie drożej, ale wydajność jest wyższa. De facto dla np. 20 rybek wystarczy wrzucić właśnie ok. 20 granulek. Mimo wielu zalet tego pokarmu warto jednak pamiętać o różnorodności podowanaego pokarmu, innymi słowy dawałbym nie tylko ten pokarm (zdecydowanie).

Autor michu
Użytkownik
#20 - Posted: 26 Wrz 2007 08:13 
Witam mam pytanie czy ktos karmi swoje tropheusy dainichi primary krill pokarm nie zawiera spiruliny ale duzo kryla i krewetki i mysle ze byłby dobrym uzupełnieniem diety.

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 26 Wrz 2007 09:33 
Ja dodaję jako dodatek do veggie w proporcjach 1:4

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#22 - Posted: 26 Wrz 2007 09:55 
De facto dla np. 20 rybek wystarczy wrzucić właśnie ok. 20 granulek

Hmm. Z tym pozwole sie nie zgodzic. Nie wiem czy pochodzi to z jakiejs ulotki (tak brzmi) czy to Twoje stwierdzenie.
Karmie moje trofy Veggie FX i tutaj 1 szt zadowala sie 5 cm podrostek. Dorosle pochlaniaja okolo 3 granulek.
W przypadku frontoz, ktore karmie primary krill i ultima, ilosc zjadanych granulek waha sie od 5 do 10 sztuk.
Dlatego tez mowienie ze 1 granulka na rybe jest lekka przesada. Oczywiscie mowie o pokarmie w wielkosci "small".

Przemek

Autor artkras12379
Użytkownik
#23 - Posted: 26 Wrz 2007 10:02 
WITAM
A ja (jak już kiedyś wspominałem na forum) przed podaniem namaczam TE pokarmy. TE tzn. DAINICHI. Wody dodaję tylko tyle, że jest ona w całości wchłaniana przez odmierzoną porcję pokarmu. Po roztarciu go uzyskuję konsystencję gęstej "papki".
Np. PRIMARY KRILL, SUPREME COLOR czy COLOR FX rozmiękają w pełni po około 1 godzinie. Inaczej jest z VEGGIE DE LUX czy FX. Te pokarmy namiękają już po około 5 min.
pzdr
Artur

Autor fazi64
Użytkownik
#24 - Posted: 26 Wrz 2007 10:02 - Edytowany przez: fazi64 
De facto dla np. 20 rybek wystarczy wrzucić właśnie ok. 20 granulek
Witam,
A poza tym jak to praktycznie wykonac - chyba odlawiajac kazda sztuke dozowac granulke na "twarz" ;)))
Pzdr.
Fazi64

Autor wojtek123
Użytkownik
#25 - Posted: 26 Wrz 2007 10:26 
De facto dla np. 20 rybek wystarczy wrzucić właśnie ok. 20 granulek

Hmm. Z tym pozwole sie nie zgodzic. Nie wiem czy pochodzi to z jakiejs ulotki (tak brzmi) czy to Twoje stwierdzenie.
Karmie moje trofy Veggie FX i tutaj 1 szt zadowala sie 5 cm podrostek


Zgoda, to co napisałem to szacunek orientacyjny. Wszystko zależy oczywiście od wielkości ryby i jej potrzeb, pamietając oczywiście o nie przekarmianiu. To co napisałem wynika z rozmów z kolegami którzy pokarm ten stosują regularniej i od tzw. wtajemniczonych. Krótko mówiąc - chodziło mi bardziej o to aby rybek nie przekarmiać i o to iż pokarm ten wydaje się być "wydajniejszy" od wielu innych. Oczywiście odławiania do separatki w celu podania jednej granulki, ani naprowadzania rybek na tę "jej" granulkę nie zalecam:)
Co do namaczania - ono raczej nigdy nie zaszkodzi - natomiast o ile w przypadku innych pokarmów jest to bardzo wskazane - odnośnie tej karmy explicite wskazano mi iz nie jest to obowiązkowo konieczne (m.in. dlatego że nie ma tam zbędnych wypełniaczy, które to własnie zwykle powodują pęcznienie pokarmu)

Autor artkras12379
Użytkownik
#26 - Posted: 26 Wrz 2007 10:30 
A tak na marginesie, jak Wasze ryby konsumują np. PRIMARY KRILL.
Czy pokarm jest zjadany od razu czy dopiero po jakimś czasie. Zakładając oczywiście, że pokarm nie jest namaczany.
pzdr
Artur

Autor michu
Użytkownik
#27 - Posted: 26 Wrz 2007 10:52 
Nie rozumiem po co namaczacie danchini producent wyraznie zaznaczył ze nie powinno sie go namaczac i ze nie pecznieje tylko sie rozpada po zjedzeniu. Sam karmie FX od miesiaca zgodnie z zaleceniami producenta i wszystko jest dobrze namaczanie jest bez sensu wypłukuje tylko zewnetrzna powłoke witaminowa. Uwazam ze producent ktory potrafił wyprodukowac pokarm takiej jakosci wie co doradza akwarysta.

Autor artkras12379
Użytkownik
#28 - Posted: 26 Wrz 2007 11:04 
Ja pytam o PRIMARY KRILL.
FX namięka szybko i problemu z pobraniem pokarmu nie ma.
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#29 - Posted: 26 Wrz 2007 11:35 
WITAM
Tak jeszcze w kwestii wyjaśnienia wypłukiwania witaminowej otoczki.
Co o tym myślę?
Wrzucając pokarm (nie mam na myśli pokarmów serii FX) bezpośrednio do wody, bez namoczenia, da się zauważyć jak owa witamiinowa otoczka rozpuszcza się zamin pokarm spadnie na dno. Zakładając, że ryby od razu go zjedzą bez żadnych "grymasów" i mieszania pokarmu w pysku podczas którego witaminy wylecą za skrzelami, to zgodzę się, że moczenie nie ma sensu. Ale czy tak jest?
W przypadku wstępnego moczenia a następnie roztarcia (wymieszania) pokarmu witaminy pozostają w pokarmie.
Dlatego pytam jakie są Wasze spostrzeżenia jeśli chodzi o skarmianie ryb pokarmami nie z serii FX.
pzdr
Artur

Autor timus
Użytkownik
#30 - Posted: 26 Wrz 2007 11:46 
A tak na marginesie, jak Wasze ryby konsumują np. PRIMARY KRILL.

Podaje go jako uzupełnienie menu i powiem Ci Arturze że nie widziałem nigdy żeby opadł ;) Jest zjadany błyskawicznie. Po prostu nie zdąży ;)

Natomiast FX (pomyliłem pudełka z hikarii) namoczony w strzykawce błyskawicznie zabarwił wodę na "pomarańcz" (witaminy z otoczki)

Marcin.T <')))><

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Dainichi - gdzie go kupić ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®