Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Pomocy Choroba czy agresja.......

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Gotmar
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Lis 2007 16:08 
WIEDZA PODSTAWOWA
=========================================
Rozmiary zbiornika: 375l
Wiek zbiornika: 38 dni, 8 dni temu wpuszczone ryby

Obsada: 10 czimba 3 - 4 cm ; 6 ikola od 9cm do 5 cm --- czekam na 4 czimby i 8 ikoli wszystkie mają być małe; 2 multipunktatusy

Jakie pokarmy: spirula 36%; tropical cichlid gran

Niepokojace objawy u ryb: trzęsą się stojąc w miejscu, wieczrem jedna ryba chowa się przy przedniej szybie w prawym rogu akwarium pływając góra dół(nie ma żadnych dekoracji) rano następnego dnia była martwa(niedziela rano), kolejna to samo zachowanie padła dzisiaj rano(poniedziałek) jestem właśnie po pracy kolejna martwa ryba razem trzy ikole

Parametry wody: NO2-0, NO3-0, PH-8,Gh-150(8.0), kh- 120(7.0) temp: 26
=========================================


WIEDZA POMOCNICZA
=======================================
Jakie filtry i jakie wklady w filtrach: atman 201, tetratec 1200 ex ( wkład standardowy zamieniony tylko węgiel aktywny na żwir koralowy

Jakie dekoracje w zbiorniku: dolomit skalny około 40-50 kg, piasek kwarcowy, 2 nużańce olbrzymie 2 anubiasy

Dzisiaj byłem w zaprzyjaźnionym akwarystycznym polecono mi Capifos( wrzuciłem 12 pastylek, podniosłem temperature do 29 stopni, wyłączyłem tetrateca mam czekać do jutra wieczorem i podmienić 1/3 wody.


Nie wiem czy to choroba czy robota największej ikoli któr wciąż gania inne ikole. proszę o pomoc........

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Lis 2007 16:11 
NO3-0

???? czy na pewno zrobiles dobrze pomiary?

Autor Gotmar
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Lis 2007 16:17 
no3 - 20ppm test tropicala "5test1" ok pomyłka

Autor Aska24
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Lis 2007 16:19 
Wiek zbiornika: 38 dni, 8 dni temu wpuszczone ryby


Jak przygotowywałeśzbiornik przed wpuszczeniem ryb???

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Lis 2007 16:22 
Dzisiaj byłem w zaprzyjaźnionym akwarystycznym polecono mi Capifos( wrzuciłem 12 pastylek, podniosłem temperature do 29 stopni, wyłączyłem tetrateca mam czekać do jutra wieczorem i podmienić 1/3 wody.

Wszystko co tu zrobiłeś było nie potrzebne!

Widać jakie pojęcie ma sprzedawca w tym zaprzyjaźnionym sklepie.

Odpowiedz na pytanie Aśki to ważne.

Marcin.T <')))><

Autor Gotmar
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Lis 2007 16:23 
zbiornik nowy umyty samą wodą; ustawione kamienie oraz rośliny zalany do pełna; zanim zostały wpuszczone ryby około miesiąca stał w takim stanie przy działających filtrach

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lis 2007 16:24 
Dzisiaj byłem w zaprzyjaźnionym akwarystycznym polecono mi Capifos( wrzuciłem 12 pastylek, podniosłem temperature do 29 stopni, wyłączyłem tetrateca mam czekać do jutra wieczorem i podmienić 1/3 wody.

wedlug mnie to nie chcialbym miec tak zaprzyjaznionego sklepu.

Dieta nie za bogata.

Pewny jestes zrodla pochodzenia ryb. W jakich warunkach plywaly wczesniej ryby? czy przeprowadziles im aklimatyzacje?

A skad wiesz co jest Twoim rybom ze podajesz Capifos. Wylaczyles filtr, dlaczego? Temaperatura (29*C) jak dla Tanganiki to ukrop. Zancznie min. wzrasta zuzucie tlenu w takiej temp.

Autor Gotmar
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Lis 2007 16:28 
Sprzedawca ma pojęcie sam choduje trofeusy prywatnie a te co ma na"wystawie w sklepie" jeżdżą na wystawy ryb, ponadto choduje pyszczaki ale z malawi dla Wrocławskiego zoo. Więc myślę że ma pojęcie.
Timus jak piszesz że nie potrzebne to wyjaśnij dla czego?

Autor Gotmar
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Lis 2007 16:34 
Wyłączyłem tetrateca jako że jest filtrem biologicznym ma to ograniczyć zniszczenie bakterii wewnątrz kubełka, jak poleca producent, Temperatura została podniesiona ze względu na kurację nie tylko polecał sprzedawca lecz na forum znalazłem też sporo wypowiedzi mówiących o tym że przy tego typu kuracjach podnosi się temperaturę do 29 stopni

Tak nie wiem co im jest ale wiem że lepiej działać niż nie robić nic na pewno im to nie zaszkodzi... Proszę o rady i porady nie o ocene sprzedawcy i innych ie ważnych rzeczy

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Lis 2007 16:35 
Sprzedawca ma pojęcie sam choduje trofeusy

czyli moge przypuszczac ze ryby masz od niego, tak?

Tu nie ma co wyjasniac, brak podstawowej wiedzy na temat akwarystyki.

Wysoka temperatura = wieksze zuzucie tlanu, szybszy metabolizm ryb, zabojstwo dla ryb zyjacych w temp. nizszych itd itd.....

Wylaczenia filtra, rozklad substanicji organicznych w pozniejszym czasie toksyny (po uruchomieniu).

To ci doradzil ten sprzedawca?

Autor Gotmar
Użytkownik
#11 - Posted: 19 Lis 2007 16:35 
aklimatyzacja - czyli wyrównanie temperatury etc. przed wpuszczeniem. Tak

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 19 Lis 2007 16:38 
że przy tego typu kuracjach podnosi się temperaturę do 29 stopni

jakiego typu kuracjach?

Czytajac twoj post raczej twoje dzialanie moim zdaniem moze jeszcze im zaszkodzic.

Dal mnie nie zrozumialem jest wylaczenie filtra. Skutek bedzie dokladnie odwrotny.

Trofeusy zyja w temp. ok. 24- 25 *C.

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 19 Lis 2007 16:40 - Edytowany przez: rufus1 
aklimatyzacja

to min. wpuszczenie ryb do wody o podobnych warunakch fizyczno - chemicznych w jakich plywaly wczesniej u innego hodowcy. Czy wiesz w jakich warunkach plywaly wczesniej ryby?

Mnie zastanwia ta nagla i dosc szybka smiertelnsc ryb.

Autor Gotmar
Użytkownik
#14 - Posted: 19 Lis 2007 16:44 
filtr nie jest wyłączony telko jest zamknięty przepływ wody, jeżeli chodzi o temperaturę to cały czas było 26 stopni jeszcze się nie nagrzało,
A więc włanczam filtr i obniżam temperaturę CO RADZISZ DALEJ I CO JEST PRZYCZYNĄ WG CIEBIE KONKRETNIE PROSZĘ

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 19 Lis 2007 16:49 
Jak sie czyta ten post to tylko mozna sie załamać. Brak podstawowej wiedzy nie tylko Twojej Gotmar, a nie mowie o sprzedawcy - po prostu tragedia.

Czy wiesz co leczysz, że podajesz Capifos, czy wiesz na co jest ten lek?

Zanim zrobiłeś jakieś ruchy powienieneś tutaj zapytać. W taki sposób tylko wykończysz swoje ryby.

Kto Ci opowiada takie bzdury, ze filtr tzreba wyłaczyć, ewentualnie można go przepiąć do innego zbiornika , pojemnika, ale musi działać!!!!

Dla mnie żenujace jest to co robia sklepikarze - jak tak dalej będzie to nic tylko będziemy leczyć ryby.

Marta

Autor Gotmar
Użytkownik
#16 - Posted: 19 Lis 2007 16:50 
Szczerze nie wiem wyrównałem tylko temp. oraz powoli nakapywałe wody ze zbiornika około 4 godzin i dopiero je wpuściłem.. Mam pytanie jeżeli kupuje ryby w akwarystycznym hipotetycznie nie będę wiedział nigdy jakie miły warunki dodjc do tego że więkrzość ryb jest z giełdy w łodzi a potem wędrują do różnych sklepów.

Autor rufus1
Użytkownik
#17 - Posted: 19 Lis 2007 16:50 
Tak na szybko, to taka gwaltowna smierc ryb moze byc spowodowana min. dosc gwaltowna zmiana warunkow fiz- chem wody miedzy twoim akwarium a akwarium hodowcy. Ryby mogly dostac szoku.

Wyatarczy ze hodowca nie dba nalezycie o stan higieniczny akwarium i filtrow i juz jest prpblem. Ty masz swieze akwarium, ale i tak jak na tak swiezy zbornik masz duze NO3.

Plywanie ryb gora- dol to oznaka stresu spowodowana min. zmiana war. wody. ale ryby w dobrej kondycji i w podobnych warunkach powinny po 1 dniu max. normalnie plywac.

Nic nie piszesz o odchodach u ryb, nalotach na skorze itd. czyli zakladam ze tego nie widac.

Autor rufus1
Użytkownik
#18 - Posted: 19 Lis 2007 16:51 
Tu rowniez pojawia sie prpblem zakupu ryb w sprawdzonych zrodlach, a ztym jest na pozor dosc ciezko.

Autor timus
Użytkownik
#19 - Posted: 19 Lis 2007 16:53 - Edytowany przez: timus 
Timus jak piszesz że nie potrzebne to wyjaśnij dla czego?

A dla tego że Capifos służy do odrobaczania ryb. a Twoje nie maja robaków.

29 stopni o tym pisał Leszek. Nie musiałeś wyłączyć filtra bo w nim praktycznie nie ma bakterii. No bo niby skąd mają się wziąć skoro ich nie zaszczepiłeś.

Przyczyna??? Dla mnie wrzuciłeś ryby do wody odstanej ale takiej która nie wiele ma wspólnego z wodą akwariową z tond Twoje kłopoty.

Marcin.T <')))><

Autor Gotmar
Użytkownik
#20 - Posted: 19 Lis 2007 16:54 
Ok pytam tutaj filtr już chodzi temperatura 26 stopni dalej pytm co to może być? Może ktoś postara się odpowiedzieć na pytanie. A o mojej wiedzy chyb świadczy przygotowanie zbiornika(miesiąc stał pusty), odpowiednie kamienie-dolomit skalny, koral w filtrze.

Autor timus
Użytkownik
#21 - Posted: 19 Lis 2007 16:57 - Edytowany przez: timus 
Pisałem już powyżej!

Przyczyna??? Dla mnie wrzuciłeś ryby do wody odstanej ale takiej która nie wiele ma wspólnego z wodą akwariową z tond Twoje kłopoty.

Plus opinia Leszka

Tak na szybko, to taka gwaltowna smierc ryb moze byc spowodowana min. dosc gwaltowna zmiana warunkow fiz- chem wody miedzy twoim akwarium a akwarium hodowcy. Ryby mogly dostac szoku.

Aby cykl azotowy ruszył trzeba jakoś to zacząć!

Marcin.T <')))><

Autor Gotmar
Użytkownik
#22 - Posted: 19 Lis 2007 16:58 
Nic nie piszesz o odchodach u ryb, nalotach na skorze itd. czyli zakladam ze tego nie widac - Tak nic nie widać

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 19 Lis 2007 17:00 
Może ktoś postara się odpowiedzieć na pytanie.

ja juz sie wypowiedzialem co wedlug mnie moze byc jedna z ew. przyczyn. Skoro ryby tak szybko padaja to ich kondycja tez moze byc watpliwa, ale to juz inna sprawa i wydaja mi sie ze to akurat nie twoja wina.

Tak na przyszlosc: ryby kupuj i wpuszczaj razem w podobnej wielkosci. wtedy uniknies ew. problemow z agresja w akwarium szybciej dojrzalych osobnikow (to aluzja do wielkosci ikol)

Autor timus
Użytkownik
#24 - Posted: 19 Lis 2007 17:00 
A o mojej wiedzy chyb świadczy przygotowanie zbiornika(miesiąc stał pusty), odpowiednie kamienie-dolomit skalny, koral w filtrze.

Wystrój to nie wszystko i odstanie wody. A gdzie szczepy bakterii?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 19 Lis 2007 17:00 
Ja dodam - sam sobie odpowiedz co im moze byc, bo pytasz agresywnie, a nie podajesz detali.

Czy teraz włączyłeś filtr i wczesniej z nim coś zrobileś, czy właczyłeś i cały syf i martwe bakterie wpadły do zmiornika. Bo jak tak to za chwiile trupy wyjmiesz!!!

Marta

Autor Aska24
Użytkownik
#26 - Posted: 19 Lis 2007 17:00 
Zbiornik stojący miesiąc pusto, tylko z woda i kamienie to nie jest przygotowana woda dla ryb.
W akwarium musi zajśc cykl azotowy. Trzeba zaszczepic zbiornik bakteriami, ktore sie kupuje w sklepie akwarystycznym np.Sera Nitrivec. Albo przez przepłukanie gabek filtra w dojrzalym akwarium. W tedy masz w akwarium bakterje nitrifikacyjne i zachodzi caly cykl.

Dodawałes zegos do wody po jej wlaniu uzdatniacze itp. ?????

Autor Gotmar
Użytkownik
#27 - Posted: 19 Lis 2007 17:02 
Zaszczepiłem akwarium zgodnie z radami które znlazłem na forum.Po zalaniu wrzuciłem tabletki zaszczepijące. NIE JEST TO ODSTN WODA

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 19 Lis 2007 17:02 
Miesiac stania akwarium nic nie daje jak nie zaszczepia sie biologii i nie przygotowuje odpowiednio cyklu azotowego. Nalanie wody i włożenie piasku i kamieni to nie wszystko. Timus juz Ci o tym napisał.

Napisz dokładnie krok po kroku co robiłeś, co dodawałeś do wody. My nie jesteśmy jasnowidzami

Marat

Autor timus
Użytkownik
#29 - Posted: 19 Lis 2007 17:03 
Po zalaniu wrzuciłem tabletki zaszczepijące.

Co to za tabletki???

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 19 Lis 2007 17:05 - Edytowany przez: admin 
A co robiłeś po wpuszczeniu ryb, czy podmieniałeś wodę, dodawałeś coś do niej, karmileś ryby?

Marta

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Pomocy Choroba czy agresja....... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®