Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Odkupię Cladophora

Autor Radecki
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Gru 2007 16:59 - Edytowany przez: Radecki 
Zakładam właśnie trofciarnię, po 4 latach treningu "na sucho".
Chcę zaszczepić skały glonami (u mbuny, kilka lat się sprawdzało) i mam nawet "porcję zarodową" w postaci kilku kamieni obrośniętych szatransją.

Nie dawałem jej jednak poszukując możliwości znalezienia glonów bliższych Trofciom.
I chyba znalazłem.
Czy ktoś może odsprzedać kamyczek porośnięty glonami z rodzaju Cladophora z kilkoma cennymi poradami dot. ich hodowli?
Z tego co wyczytałem w innym wątku, akwarium z takimi glonami ma np. Pani Marta, nie chciałem się jadnak narzucać pisząc na firmowy e-mail.
Dzięki za pomoc.

Ryby będę miał dopiero w połowie lutego 2008 więc jest troszkę czasu na dogranie szczegółów.


PS. Kiedyś na wystawie akwarystycznej wystawiłem akwarium, którego głównym wystrojem były glony nitkowate. Usłyszałem, że moja akwarystyczna pasja osiągnęła poziom perwersji.
Czytając to forum widzę, ze nie tylko ja jestem rąbnięty na punkcie Tanganiki.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 18 Gru 2007 17:25 
tego co wyczytałem w innym wątku, akwarium z takimi glonami ma np. Pani Marta, nie chciałem się jadnak narzucać pisząc na firmowy e-mail.


Napisałam, ze czasami przynoszę garść i hoduję - ale to bardzo szybko znika, trofeusy bardzo to lubią.
Dodam, ze ja przyszosze Cladophora z basenów w szklarni, która nie ma obsady rybnej. Nie mam w ten sposób mozłiwosci przyniesienia choroby.

Marta

Autor Radecki
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Gru 2007 17:48 
Widzi Pani możliwość hodowli tego glonu w akwarium?
Skoro rośnie w jeziorze, to chyba uda się stworzyć warunki do wzrostu w baniaku?

PS. Oczywiście nie mówimy o gałęzatce, tylko o czymś co porasta kamienie i skały np. w j. Tanganika?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 18 Gru 2007 17:58 
Gałęzatka to właśnie Cladophora, zielenice. Gatunki są zapewne inne ale rodzaj ten sam.-:)))


Marta

Autor Radecki
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Gru 2007 19:32 
Myśli Pani, ze ile kosztowałoby ściągnięcie z miejsca żerowania Trofeusów porośniętego cladophorą kamienia (kamyczków)?
A może ktoś już coś takiego ściągał i odsprzedałby kamyczek?

Pytam, bo Gałęzatka kulista nie obrośnie mi kamieni. Nie bez znaczenia jest też fakt, ze hoduje się ją w wodzie miękkiej o tmp. 18-20 st. C

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 18 Gru 2007 19:34 
Gałęzatek występujacych w Polsce i nie tylko jest bardzo wiele gatunków. Polecam strony o glonach i roślinach.

Marta

Autor Radecki
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Gru 2007 20:29 
To prawda, jednak:
1. gatunki występujące w Polsce mogą wymagać innych temperatur niż odpowiednie dla Trofci,
2. dla dobra ryb, nie ryzykowałbym przywlekania czegokolwiek z naszych wód,
3. chyba nie mam na tyle kompetencji, żeby odnaleźć i poprawnie zidentyfikować odpowiednie gatunki, przy założeniu, ze te same występują w Polsce i w Tanganice.

Chyba jednak zostanę, przy tym co mam. Chyba, że...
Myśli Pani, że firma Tropheus Tanganika byłaby w stanie za rozsądne pieniądze zrealizować takie zamówienie?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 18 Gru 2007 20:33 
Myśli Pani, że firma Tropheus Tanganika byłaby w stanie za rozsądne pieniądze zrealizować takie zamówienie?


Nie realizujemy takich zamówień

Marta

Autor Radecki
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Gru 2007 12:28 - Edytowany przez: Radecki 
No cóż, szkoda.
Tak czy inaczej, bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.

PS. Chociaż gdyby się udało, firma w moich oczach miała by jeszcze lepszą renomę niż obecnie. Z ciekawości, jakie widzi Pani przeszkody, bo nie wiem czy szukać dalej, czy dać sobie spokój?

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 19 Gru 2007 12:31 
Jesteśmy importerem rybm, a nie kamieni. Ponadto - zapłaci Pan kilkaset złotych za kaprys?

Marta

Wydaje mi sie że dalsza dysputa jest bezprzedmiotowa.

Autor Radecki
Użytkownik
#11 - Posted: 26 Gru 2007 10:19 
Konkretnie, ile?

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Odkupię Cladophora Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®