Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

jak karmic.....?

Autor michal132
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Sty 2008 15:56 
Jak karmic TROPHEUSY, gdy znajdują się z rybami mięsnożernymi?? Naprzykład FRONTOSA.
POZRDOWIENIA!!
DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ:)!

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Sty 2008 16:06 
Jak karmic TROPHEUSY, gdy znajdują się z rybami mięsnożernymi?? Naprzykład FRONTOSA.
POZRDOWIENIA!!


Właśnie tym pytaniem sam sobie odpowiedziałeś z jakiego powodu nie można trzymać tych ryb razem.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor zool
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Sty 2008 16:46 
a co mozna powiedziec o polaczeniu roslinozercow z detrytusozercami???

Autor Alex
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Sty 2008 16:54 
Witam

A o jakie konkretnie połaczenie Ci chodzi?

Pzdr

Autor zool
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Sty 2008 17:06 
mam na mysli trofeusy, czy mozna trzymac je z detrytusozercami. Nie moge znalesc duzo tych ryb napewno asprotilapia, znacie jeszcze jakies?? Cyprochromis i piaskowki nalezy do jakiej grupy, bo chyba nie do miesozercow??

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Sty 2008 17:11 
Cyprochromis i piaskowki nalezy do jakiej grupy, bo chyba nie do miesozercow??


Hmmm a czym według Ciebie się one żywią???

Pozdrawiam
Łukasz

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Sty 2008 18:14 
michal132
A ja zapytam Cię przewrotnie - Co wiesz o tych rybach - fronosa i trofeus? I jeszcze jedno co wiesz na temat ryb o których wspominasz w wątku:
http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&topic=2114&forum=5&page=0
Bo myślę, że chodzi o obsadę do tego zbiornika....


Marek

Autor michal132
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Sty 2008 18:52 
Nie chodzi o obsade tego zbiornika lecz o ciekawośc, ponieważ wielokrotnie widziałem te ryby (na zdjęciach) razem w zbiorniku.

Autor winiar
Użytkownik
#9 - Posted: 5 Sty 2008 19:36 
Hm... Jak ktoś je łączył razem to robił wg mnie błąd. Te ryby mają zupełnie inny temperament, nie mówiąc o preferencjach pokarmowych. Frontoza w naturze poluje na "sledzie", a trofeus zeskrobuje glony.

Wracając do Twojego pytania -> Nie mam zielonego pojęcia.


Marek

P.S. Nie krzycz pisząc wiadomości. Polecam:
http://netykieta.pl/ a zwłaszcza fragment:
http://netykieta.pl/regula=122

Autor duch
Użytkownik
#10 - Posted: 5 Sty 2008 19:57 
Jak karmic TROPHEUSY, gdy znajdują się z rybami mięsnożernymi?? Naprzykład FRONTOSA. -nic prostszego:),poczekać do następnej wigilii i pogadać z rybami po ludzku:).Wytłumaczyć im ,które żarełko jest dla trofci,a które dla frontos:).
A tak poważnie ,takie połączenie jest odradzane ze względu na inne preferencje pokarmowe i jak już wspomniano,całkowicie odmienne temperamenty tych ryb.
wielokrotnie widziałem te ryby (na zdjęciach)-ja też takie fotki widuję.Internet jest skarbnicą wiedzy,ale pod warunkiem,że potrafimy oddzielić ziarno od plew:)Wielokrotnie też na tym forum temat był poruszany.
Osobicie uważam,że
zestawienie takiej obsady jest szczytem niekompetencji danego akwarysty i z całą stanowczością je odradzam.
Andrzej

Autor zool
Użytkownik
#11 - Posted: 5 Sty 2008 20:47 
Ale przeciez cyrochromisy zywia sie planktonem wiec to nie jest stricte miesozerca. A zreszta wszystko mi sie juz miesza bo widze w akwariach astrotilapie z innymi piaskowkami. Czyli mam rozumiec ze w tym wypadku sa one tez nie dokonca na swojej diecie?? Widzi sie tez rozne polaczenia np. trofeusow i callochromisow.
Ja nie mowie zeby laczyc drapiezce z ofiara w akwarium. Ale czy jest taka mozliwosc by polaczyc np. trofeusy z astrotilapia lub callochromis i podawac co 3 dni shrimpmix i cyklopa lub tam cos innego aler ogolnie bazowac na diecie pod trofeusy

Autor winiar
Użytkownik
#12 - Posted: 5 Sty 2008 20:54 
Ale czy jest taka mozliwosc by polaczyc np. trofeusy z astrotilapia lub callochromis i podawac co 3 dni shrimpmix i cyklopa lub tam cos innego aler ogolnie bazowac na diecie pod trofeusy

Nie - żadne z tych połączeń nie sprawdzi się.
Co do cyklopa - podawać należy wszystkim rybom ze względu na "czyszczenie " jelit - poszukaj w archiwum.

Marek

Autor zool
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Sty 2008 21:00 
nie sprawdzi sie pod jakim wzgledem tylko i wylacznie diety??

Autor duch
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Sty 2008 21:30 
nie sprawdzi sie pod jakim wzgledem tylko i wylacznie diety??
moim zdaniem,głównym problemem są "charakterki ryb",rywalizacja o terytorium doprowadzi do tego,że jedne z nich będą zdominowane .wręcz zastraszone i nie pokaza swojego uroku.Z oczywistych powodów tą rywalizcją wygra tropheus,a astro lub callono,będą tylko wegetowały:).Miałem takie połączenia i szczerze je odradzam,ale jak znam życie dopiero przekonanie się na własnej (a właściwie rybiej skórze) przekona amatora takich połączeń.
Andrzej.

Autor zool
Użytkownik
#15 - Posted: 5 Sty 2008 21:49 
nie wiem jakby bylo z astro lub callo ale trzymalem z trofeusami leleupi i naskalniki i bylo ok. wiem ze nie te same preferencje zywieniowe ale zmusila mnie do tego okolicznosc. Ryby rozmnazaly sie wszystki po kolei nie mialem zdnych problemow. zmienilem obsade pod wplywem korzystania z internetu(m.in.) waszego forum. U trofeusow nie widze zadnej roznicy. Natomiast naskalniki i szczelinowce zostaly oddane do sklepu zoologicznego nie mam pojecia jak sobie teraz radza choc sprzedawca wlozyl je do akwarium 50 litrowego z akarami blekitnymi(pomimo ze prosilem go aby tego nie robil).

Czemu zdecydowales sie na takie polacznie??tez z amatorki??
Czy zdychaly Ci ryby z tego powodu??to ze jedne byly zdominowane przez drugie to chyba rzecz normalna (wystarczy popatrzec jak jest w naturze) a poza tym nawet osobniki w jednym stadzie tropheusa sa zdominowane

Co wogole myslicie a akwariach tego typu:

http://www.youtube.com/watch?v=HNTbn0t2fPA

Trzeba mu przyznac ze biotop odwzorowal fenomenalnie ale kilka sztuk trofeusa to chyba lekka przesada??

lub

http://www.youtube.com/watch?v=AdZOZf1Dpyc

Takich akwarium nie widzi sie w polsce , czemu zachod jest taki zacofany??
Wogole co to za moda przyszla aby do akwarium dawac specjalnie same samce(bo ladniej wybarwione) a duza ilosc nie pozwala na stworzenia terytorium.

Autor fazi64
Użytkownik
#16 - Posted: 5 Sty 2008 23:11 
...czy mozna trzymac je z detrytusozercami. Nie moge znalesc duzo tych ryb napewno asprotilapia...
Witam,
A skad takie przekonanie, ze A. leptura to detrytusozerca? Jezeli chodzi akurat o preferencje pokarmowe, to tu trofeus i A. leptura moga sobie "podac pletwy", ale zupelnie inne czynniki powoduja, ze w warunkach akwariowych tych ryb nie da sie trzymac razem.
Pzdr.
Fazi64
PS.
A klasycznym pozeraczem detrytusu jes Triglachromis otostigma ;)
Pzdr.
F64

Autor krzysio
Użytkownik
#17 - Posted: 6 Sty 2008 08:28 
zool ludzie są wszędzie mniej więcej tacy sami. To że ktoś na zachodzie trzyma ryby w słoiku i do tego w takich układach nie oznacza że tak jest dobrze. I nie można tu mówić o zacofaniu albo też że tak powinno się robić bo na zachodzie tak robią. Wzorcowe zbiorniki jak i te w których ryby się męczą znajdziesz zarówno w Polsce jak i w każdym innym kraju. Osobiście wolę brać przykład z osób z tego forum niż zastanawiać się dlaczego ryby nie są tak piękne jak mogłyby być i zachowują się jakoś dziwnie.

Pozdrawiam

Krzys

Autor duch
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Sty 2008 09:33 
Czy zdychaly Ci ryby z tego powodu??to ze jedne byly zdominowane przez drugie to chyba rzecz normalna (wystarczy popatrzec jak jest w naturze) a poza tym nawet osobniki w jednym stadzie tropheusa sa zdominowane -akurat ,żadna ryba nie padła,jednak miałem odpowiedź dlaczego te ryby nie powinny być z trofami jak dałem im oddzielny zbiornik.Wtedy dopiero pokazały swoje piękno.
Nie porównuj natury do akwarium,to tak jakbyś porównał łyżeczkę wody do dużej wanny:).Tam ryby mają dośc miejsca,aby żyć obok siebie nie wchodząc sobie zbyt często w drogę.
czemu zachod jest taki zacofany?? -oj,raczej nie jest to kwestia zacofania tylko innego podejścia niektórych ludzi,takich znajdziesz też u nas nie tylko na zachodzie:),nie uogólniałbym tego.
Andrzej

Czemu zdecydowales sie na takie polacznie??tez z amatorki?? - to byłó kilka lat temu i nie byłó takiej wiedzy w tym temacie jak teraz:)

Autor marti
Użytkownik
#19 - Posted: 6 Sty 2008 10:41 - Edytowany przez: marti 
zool ludzie są wszędzie mniej więcej tacy sami. To że ktoś na zachodzie trzyma ryby w słoiku i do tego w takich układach nie oznacza że tak jest dobrze. I nie można tu mówić o zacofaniu albo też że tak powinno się robić bo na zachodzie tak robią. Wzorcowe zbiorniki jak i te w których ryby się męczą znajdziesz zarówno w Polsce jak i w każdym innym kraju. Osobiście wolę brać przykład z osób z tego forum niż zastanawiać się dlaczego ryby nie są tak piękne jak mogłyby być i zachowują się jakoś dziwnie.

święte słowa .

zool a skąd przekonanie że oba zbiorniki są "z zachodu" ??
A może made in Białoruś albo Mongolia ? To nie ma znaczenia.
Czy zwróciłeś uwagę na komentarze pod filmem ? - tym drugim
Nie były zbyt pochlebne.
Inni oglądający "na zachodzie" też zwrócili uwagę że zbiornik jest do bani , a właściwie jego obsada.

A co do "zacofania" , masz możliwość korzystania z forum, którego twórcy i kilku uczestników, są na bieżąco chyba ze wszystkimi najnowszymi informacjami, jaki są dostepne o J. Tanganika i jego mieszkańcach.
Są w bezpośrenim kontakcie z najbardziej zaangażowanymi badaczami i naukowcami z całego świata, którzy dużą część swojego życia poświęcają na zgłębiane tajników jeziora oraz akwarystyki związanej z tym biotopem.
Tak więc wykorzystaj tą okazję, myślę że warto to docenić.

Pozdrawiam.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / jak karmic.....? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®