Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Cyclop Eeze

Autor twkw
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Kwi 2008 23:01 
Co sądzicie o podawaniu tego pokarmu roślinożercą z tanganiki
Oczywiście jako uzupełnienie diety

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 25 Kwi 2008 05:58 
Ja jak na razie używam tego pokarmu testowo. Dodaję proszek do namaczanych płatków lub granulatu. Mam też same płatki, ale te na razie używam dla piaskówek. Ryby bardzo chętnie pobierają ten pokarm:))

Marta

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 25 Kwi 2008 20:18 
Czy ktoś z Was uzywa także tego pokarmu?

Czekam na Wasze opinie.

Marta

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 5 Maj 2008 08:43 - Edytowany przez: admin 
W ostatnich kilu dniach miałam nieco wiecej czasu na obserwacje ryb (gazeta wydana, jest takze juz po spotkaniu) i czas ten poświęciłam na obserwacje związane między innymi z podawaniem Cyklop Eeze. Pokarm ten co kilka dni dodaję w niewielkiej ilości jako domieszkę do płatków (OSI, Tetra Phyll) i granulatu ( Hikari, OSI).dla trofeusów. Wcześniej podawałam go w postaci płatków dla piaskówek i jako domieszkę do planktonu Hikari. Pokarm jest bardzo chętnie zjadany, ryby przeczesują piasek w poszukiwaniu drobin.

Jak na razie nie zaobserwowałam niekorzystnie wyglądajacych odchodów, ani zmian ubarwienia ich.

Marta

Autor Alex
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Maj 2008 09:20 
Marto,a zauważyłaś jakies zmiany w ubarwieniu ryb,karmionych tym pokarmem i będących dłużej u Ciebie?Również myśle nad wprowadzeniem go do pokarmów,które podaje rybom.

Maciek

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 5 Maj 2008 13:27 
Marto,a zauważyłaś jakies zmiany w ubarwieniu ryb,karmionych tym pokarmem i będących dłużej u Ciebie?

Karmię dopiero 2-3 tygodnie, więc trudno wyrokowac. Ponadto ja karmię tyloma dobrymi pokarmami, ze ryby są i tak pięknie wybarwione. Ja nie używam pokarmów dla ich cech wybarwiających, ale głównie dla prowitamin i witamin w nich zawartych lub innych składników niezbędnych dl prawidłowego funkcjonowania ich układu pokarmowego.

Marta

Autor twkw
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Maj 2008 17:25 
Ja mam pytanie co do tych dobrych pokarmów.
Czy jest wśród nich spirulina super forte tropicala. Bo opini na jej temat /na tym forum/ jest tyle ilu akwarystów plus jeszcze jedna.
Drugie pytanie dotyczące pokarmów tej firmy, czy Pan z tej firmy ktory był na spotkaniu w Krakowie przekonał Was jakoś do produktów Tropicala

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 6 Maj 2008 20:41 
twkw

Co do drugiej części Twojego pytania - Pan Wojtek Górecki nie miał prelekcji komercyjnej - operował raczej pojęciami z zakresu żywienia ogólnego. Nie opierał się na produktach żadnej konkretnej firmy.

Co do pierwszej części :
Nie potrafimy powiedzieć za wiele o spirulinie super forte, bo zwyczajnie nie karmimy nią ryb. Wybraliśmy zupełnie inną grupę pokarmów.

To prawo akwarystów wyrażać swoje opinie i wnioski z doświadzeń - o pokarmach również :-) Prawda?

Robert

Autor marti
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Maj 2008 21:10 
czy Pan z tej firmy ktory był na spotkaniu w Krakowie przekonał Was jakoś do produktów Tropicala

Pan Wojtek Górecki nie miał prelekcji komercyjnej - operował raczej pojęciami z zakresu żywienia ogólnego. Nie opierał się na produktach żadnej konkretnej firmy.

Dokładnie Robercie. Nawet zdziwił mnie nieco zupełnym barkiem, w moim odczuciu, jakiejkolwiek reklamy czy kryptoreklamy pokarmów firmy Tropical, czy w ogóle pokarmów produkowanych przez firmy.
Na jednym ze slajdów, dość kluczowym, na początku prelekcji pokazał i omówił wykres, z którego wynikało, że jego zdaniem około 70% pokarmów powinny stanowić pokarmy naturalne (żywe lub mrożone), a tylko 30% "sztuczne" produkowane przez firmy, typu płatki czy granulaty. Tym stwierdzeniem zdobył sobie u mnie kredyd zaufania na całą dalszą część wykładu :)

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 6 Maj 2008 21:18 
Marcinie

Wojtek to człowiek, który pracuje od jakiegos czasu dla Tropical, ale tak w 100% to klasyczny naukowiec. Ukończył AR w Krakowie zajmując się zywieniem ryb i tam właśnie rozpoczął teraz doktorat. Znam go od kilku lat, to na prawdę fachowiec, a w dodatku stale pogłebiajacy swoja wiedzę.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Maj 2008 21:57 
Takie też wrażenie na mnie wywarł.
Chociaż młody wiekiem, ale widac że ma sporą wiedzę nt. żywienia.
Najlepszym dowodem są bardzo ciekawe artykuły jego autorstwa w TM.

ps. szczerze mówiąc byłem zaskoczony, że to tak młody gość, albo tak młodo wygląda :))

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 7 Maj 2008 06:05 
Wojtek skończył studia dwa lata temu, to młody człowiek:))

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Cyclop Eeze Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®