Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Problem z akwarium

Autor KKamilos
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Lip 2008 18:26 
Witam,mam tropheusy Duboisi i Brichardi. Okolo cztery tropheusy zdechly z powodu Bloata, reszta wydaje mi sie jest juz zdrowa. Mam zamiar zmienic obsade na Calvusy, co waszym zdaniem powinienem zrobic z Anubiasami i jak prawidlowo odkazic akwarium.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 30 Lip 2008 19:39 
Witaj:))
A moze najpierw opisz zbiornik i problemy z rybami? Dlaczego chcesz zrezygnowac z trofeusów, czy choroba jest tego przyczyną?

Marta

Autor KKamilos
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Lip 2008 22:17 
bardzo lubie Tropheusy ale niestety mam za male akwarium :/ Mialy byc w akwarium 116 litrow do czasu zanim kupie wieksze, ale niestety plany sie zmienily i wiekszego akwaria nie bede mial.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 31 Lip 2008 07:30 
No to masz i przyczynę śmierci ryb. Zapewnienie parametrów wody w takim zbiorniku jest wg niemożliwe dla tych ryb.

Ten zbiornik jest też za mały na duże formy Altolamprologus.

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Lip 2008 08:32 - Edytowany przez: sengir 
Jeżeli to był bloat to szkoda się już rozpisywać na temat odkażania akwarium. Google - "bloat" i wiesz wszystko.
Ale inne problemy są teraz ważniejsze.
Po pierwsze jesteś teraz przykładem jak kończy się trzymanie ryb w zbiorniku, który nie byl dla nich wielkościowo dopasowany.
Trudno, stało się i nie ma się co nad tym więcej rozwodzić. Ale nie popełniaj ponownie tego samego błędu.
Na tym forum bez problemu znajdziesz informację jakie ryby bez obaw możesz trzymać w 116 litrowym zbiorniku. Przy nowej aranżacji zalecam też dużo cierpliwości i dokładniejsze przygotowanie zbiornika.
Wczytaj się w forum i znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.
116l to dla tanganiki maleństwo. Ja mam 210l i też odczuwam , że zbiornik jest malutki. Jeżeli chcesz mieć ładne , robiące wrażenie akwarium o takim litrażu i dalej zamierzasz trzymać się biotopu tanganiki to moja rada jest taka:
1. Wybierz małych mieszkańców - najlepiej jakieś muszlowce.
2. Skoncentruj się na aranżacji - tło (może wewnętrzne, strukturalne, może jednolite z pcv), skały, muszle itp. Staraj się zrobić akwarium tak, żeby bez ryb wyglądało atrakcyjnie. Własnoręczne robienie tła to też świetna zabawa i może dać ciekawe efekty.
3. Unikaj roślin w malym akwarium. To moje subiektywne zdanie i wielu się nie zgodzi. Rośliny jak i korzenie odbieram pozytywnie w bardzo dużych zbiornikach, gdzie przełamują monotonię ale nie zacierają charakteru skalnego zbiornika. W małym akwarium rośliny szybko dominują nad skałkami i ciężko zrobić coś co by mogło kojarzyć się z tanganiką.
4. Skoncentruj się na szczegółach związanych z estetyką- ukrycie instalacji, gra światła, pokrywa, otoczenie akwarium. Wtedy mały zbiornik ma szansę stać się perełką.
5. Nigdy nie wybieraj ryb z założeniem , że akwarium będzie większe. W bardzo wielu wypadkach do zakupu większego akwarium nigdy nie dochodzi.
6. Jeżeli się uprzesz przy a.calvus (bo wiadomo że wielu akwarystów jest bardzo upartych) to przynajmniej tutaj o tym nie pisz :P

Autor Topielec
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Lip 2008 11:10 
Witam,

Niebawem również zmieniam obsadę zbiornika (200l) na Tanganikę i również zakochałem się w Calvusach. I dlatego też nie kupie ich do tak niewielkiego zbiornika. Po prostu nie chcę aby się nie męczyły i ku wielkiej radości znalazłem całkiem niezłą alternatywę, którą i Tobie proponuję, a jest nią któraś z odmian Altolamprologus sp. "shell".

Pozdrawiam.

Autor KKamilos
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Lip 2008 13:51 
Wszystkim dziekuje za rady, przemysle je :D . Niestety nikt nie odpowiedzial na moje pytanie dotyczace odkazania :/
Pozdrawiam

Autor sengir
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Lip 2008 14:21 - Edytowany przez: sengir 
Metronidazol i Nifurpirinol. Ten drugi zawarty jest w preparatach typu Bactopur DIRECT. Metro kupisz w aptece na receptę.
Ale po takiej zabawie trzeba odbudować bakterie w filtrach.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 31 Lip 2008 14:38 
Wszystkim dziekuje za rady, przemysle je :D . Niestety nikt nie odpowiedzial na moje pytanie dotyczace odkazania :/


A co chcesz odkażać? Mozna to zrobic dodatkiem do wody sporej dawki FMC lub chloraminą - ale oczywisćie bez ryb.

Marta

Autor KKamilos
Użytkownik
#10 - Posted: 31 Lip 2008 14:45 
zastanawiam sie co powinienem zrobic z roslinami

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 31 Lip 2008 15:00 
Odkażanie zbiornika powinno sie odbywać bez organizmów żywych w nim. Rośliny można wypłukać w roztworze nadmanganianu potasu.

Wg mnie najważniejsze co powinienieś zrobić to poczytać i przeanalizować dokładnie co zamierzasz mieć w tym zbiorniku i w jakiej aranzacji.

Marta

Autor KKamilos
Użytkownik
#12 - Posted: 31 Lip 2008 22:05 
Mocno zastanawiam sie nad tym co podpowiedzial mi Topielec.
Dziekuje za rady

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Problem z akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®