Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Kazumbie wychodzi jak by mięsą z odbytu! POMOCY!!!

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor adoo
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Sier 2008 23:51 
Witam! Mam problem bo u jednej golden kazumba zauważyłem z tydzień temu jak by mięso jej wychodziło z odbytu a dzisiaj widzę że drugiej też się to zaczyna. Ryby jedzą normalnie zachowanie również bez zmian.
Może ktoś udzielić pomocy!?
Zbiornik ma 15 miesięcy 450L obsada to 8xgolden kazumba, 10xkigoma 10xbemba.
Pokarmy stosuje od początku chikari, dainichi, spirulina 36%.
Parametry wszystkie w normie.
Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuję!

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Sier 2008 08:45 
A moze byc zamieścił fotki? Czy to odbyt, czy otwory płciowe? Podaj więcej informacji, bo to co napisałeś nic nie mówi. Zupełnie inne zachorowania mogą dotyczyc odbytu, inne gruczołów płciowych.

Zawsze w stanach nieprawidłowści u ryb pierwsze kroki to zaprzestanie karmienia!!!, dokładne zmierzenie parametrów wody i jej podmiana.

Marta

Autor adoo
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Sier 2008 10:14 
Przepraszam wprowadziłem was w błąd to nie są golden kazumby tylko kabayeye. wygloda to tak jak by kulka mięsa przed płetwą odbytową jak mi się uda zrobić fajną fotke to ją wstawie.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 3 Sier 2008 10:30 
To raczej wygląda na zmiany w okolicach ukladu płciowego. Postaraj sie o fotki

Marta

Autor adoo
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Sier 2008 10:36 
mona jeszcze zapytać jak mam tą fotke tutaj wstawić bo nie mam pojecia.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Sier 2008 10:43 

Autor adoo
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Sier 2008 10:56 

nie wiem czy dobrze to zrobiłem, poniżej link z tej str. z fotką.
http://img520.imageshack.us/glitter.php?l=img520/9 774/pict0004ie8.jpg

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 3 Sier 2008 11:01 
Czy to zdjęcie się powiekszyc?

Marta

Autor adoo
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Sier 2008 11:02 
[imgs]http://img520.imageshack.us/glitter.php?l=im g520/9774/pict0004ie8.jpg[/imgs]

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 3 Sier 2008 11:03 
Czy możesz sprawdzic doładnie, gdzie wychodzi ta "narośl" - z odbytu czy z otworu płciowego?

Marta

Autor adoo
Użytkownik
#11 - Posted: 3 Sier 2008 11:10 
prześle jeszcze jedno zdjęcie od golden kazumby której też się to zaczyna robić ta to lepiej widać.
to się dokładnie w tym miejscu pakazało

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 3 Sier 2008 11:14 
dlaczego tak pomniejszasz zdjęcia? nic nie widać, zgrubienie rownie dobrze może sie zaczynac na odbycie jak i na płciowym otworze. A to ogromna roznica.

Marta

Autor adoo
Użytkownik
#13 - Posted: 3 Sier 2008 11:21 

mam nadzieję że teraz już będzie większe to zdjęcie, ale to jest otwór pierwszy od płetwy odbytowej.

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 3 Sier 2008 11:25 - Edytowany przez: admin 
Wg mnie to wygląda jak stan zapalny jelit.

Powinieneś najpierw zaprzestać całkowicie karmić ryby, co najmniej kilka dni.

Opisz dokładnie zachowania ryb - tych chorych. Podmień wodę 20%. Podaj parametry wody.

Opisz jak karmisz ryby, jak często podajesz granulaty itp. szczególowo

Marta

Autor adoo
Użytkownik
#15 - Posted: 3 Sier 2008 11:25 
[imgs][URL=http://img80.imageshack.us/my.php?image =pict0003uq1.jpg][IMG]http://img80.imageshack.us/i mg80/5121/pict0003uq1.th.jpg[/IMG][/URL][/imgs]

Autor adoo
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Sier 2008 11:37 
parametry wody:
Ph 8,5
kh 15
gh 14
No2 0
No3 30 (około)
temp. wody 27stopni
podmiany 1 w tygodni 20%
Karmię 2xdziennie hikari cichlid excel, dainichi i spirulina 36%, spirulina granulat namaczam ją po każdej podmianie wody kilkoma kropkami fishtamin. pokarm staram się dawać na przemian tzn co 2 dni inny albo rano hikari a wieczorem dainichi w południe sypnę spiruliny 36%.
Ryby u których zobaczyłem te zmiany spożywają normalnie pokarmy są troszeczke poddenerwowane.
powiedz dokładnie marto co mam zrobić Z góry ci dziękuję!!!

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 3 Sier 2008 14:29 
Mozesz postąpić wg mnie w dwojaki sposób:

1. Całkowity brak jedzenia, podmiany wody codzienne po 10-15% i witaminy w dawce 1,5 krotnej do wody. Jezeli przez dwa trzy dni nie będzie zmian na gorsze to ...może sie uda

2. Leczenie Bactopur Direct i Metronidazol w standartowym dawkowaniu.

mnie najbardziej dziwi ta aktywność ryb i chęć do jedzenia. Ja poczekałabym z leczeniem - ale to Ty widzisz ryby i ty musisz to ocenić - mnie na odległość trudno jest doradzać.

Majważniejsze dla mnie jest to, że musisz zmienić karmienie, podajesz zbyt dużo monotonnych granulatów, a nie podajesz balastu. Urozmaicicć musisz jedzenie i dodac jeszcze balast.

Marta

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 3 Sier 2008 15:41 
I jeszcze jedno - co Ty w końcu masz Golden Kazumba, czy Kabayeye?

Razem czy osobno, pogóbiłam się zupełnie.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#19 - Posted: 3 Sier 2008 18:32 - Edytowany przez: rambowskixx 
Ja jeszcze dodam jedno spostrzeżenie. Spotkałem się z podobnym problemem aczkolwiek nie mogę powiedzieć że z takim samym bo po fotkach nie mogę tego stwierdzić na 100 procent. W każdym bądź razie w tym przypadku, który ja obserwowałem właściciel podawał dla ryb czasami gdy nie miał czasu pokarm w postaci granulatu albo zupełnie nie namaczany albo poddawany tej obróbce jedynie wstępnie czyli na kilka minut.


Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 3 Sier 2008 19:24 - Edytowany przez: admin 
każdym bądź razie w tym przypadku, który ja obserwowałem właściciel podawał dla ryb czasami gdy nie miał czasu pokarm w postaci granulatu albo zupełnie nie namaczany albo poddawany tej obróbce jedynie wstępnie czyli na kilka minut.


Tutaj masz rację zupełną, tak może być dlatego pytałam adoo jak przygotowuje pokarm:) Nienamoczony, puchnący pokarm rozdyma układ pokarmowy.

Marta

Autor adoo
Użytkownik
#21 - Posted: 4 Sier 2008 21:11 
pokarm zawsze namaczam i to na jakąś godzinę przed podaniem. A co do ryb to mam i kabayeye i golden kazumba podobno te ryby się krzyżują i to mnie martwi. Dzisiaj jeszcze zauważyłem u kazumby cieniutką przezroczystą nitkę ciągnącą się z odbytu.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#22 - Posted: 4 Sier 2008 21:50 - Edytowany przez: rambowskixx 
Dzisiaj jeszcze zauważyłem u kazumby cieniutką przezroczystą nitkę ciągnącą się z odbytu.

Jak widzę nie masz zbyt dużej wiedzy na temat biotopu, który zagościł już jakiś czas temu w Twoim domu. Skoro inne ryby wykazują tego typu obiawy to nie możesz czekać tylko leczyć całość obsady. To na chwilę obecną jest priorytetem a jak ryby dojdą do siebie to proponuję poczytać archiwalne posty na tym forum dotyczące hodowli i wymagań tych pięknych ryb jakimi są bez wątpienia trofeusy.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor salmo70
Użytkownik
#23 - Posted: 5 Sier 2008 00:38 
Jeżeli Twoje ryby pobierają jeszcze pokarm proponuję podać leki z pokarmem,a nie do wody.Nie rozwalisz całej biologii.Pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 5 Sier 2008 07:30 - Edytowany przez: admin 
Robercie

Tak mozna podsać metronidazol, ale Bactopur Direct raczej słabo się wchłonie. Ja jestem zwolennikiem nie karmienia ryb. Jak widac one maja całkowicie rozwalony układ pokarmowy.

Leczenie w sporej dawce jest konieczne.

Adoo A to co napisał Łukasz - to podstawa. Poczytaj o tych rybach.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#25 - Posted: 5 Sier 2008 08:51 
Robercie w takich sytuacjach może nam się wydawać, że wszystkie ryby pobierają pokarm ale nie jesteśmy w stanie dopilnować czy każda ryba jednak połyka to co wzięła do pyska. Często bywa tak, że dopiero po długim czasie wypluwają pokarm przetrzymywany w pysku kiedy właściciel już zapomniał o tym, że je karmił. W takiej sytuacji jeśli nawet wyleczymy ryby a zostanie jeden maruder, który nie pobierał lekarstwa to prawie na pewno leczenie będzie trzeba powtarzać. Wydaje mi się, że jednak najodpowiedniejsze będzie podanie leku do wody a nie do pożywienia nawet jeśli wszystkie ryby na 100 procent pobierają pokarm.

Łukasz

Autor Beliar
Użytkownik
#26 - Posted: 8 Sier 2008 20:14 
Nie rozwalisz całej biologii.Pozdrawiam.Robert
Akurat biologia jest w tym momencie najmniej istotna chodzi przeciez o zdrowie ryb a nawet zycie
konieczne jest leczenie
A co do biologii mozna przeciez skorzystac ze starterów i bedzie po bólu
Jarek

Autor adoo
Użytkownik
#27 - Posted: 9 Sier 2008 12:20 
Możecie podać dokładnie dawkowanie?
Jak przeprowadzić całe leczenie?

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 9 Sier 2008 12:48 
To Ty jeszcze nie leczyłeś ryby, na co Ty czekasz?

Karmisz nadal ryby, opisz co robisz bo ja juz zupełnie sie pogubiłam? Dla mnie czekanie, to skazywanie ryby na pewną smierć.

Marta

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 9 Sier 2008 12:49 
Od zalożenia wątku mineło 7 dni!!!

Marta

Autor adoo
Użytkownik
#30 - Posted: 9 Sier 2008 15:02 
przestałem karmić ryby i podmieniam dziennie 15% wody.
Chciałem kupić lekarstwo tylko to jest na receptę a doktor niechce mi tego wypisać bo twierdzą że lekarswo dla ryb można kupić w zoologicznym sklepie.
Jak na razie nie widze a żeby inne ryby sie zaraziły tylko ta kabayeye dalej pływa chora.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Kazumbie wychodzi jak by mięsą z odbytu! POMOCY!!! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®