Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

problem z kasangą

Autor tomi
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Wrz 2008 14:43 
mam problem .
moje ryby nie mają apetytu, są to młode kasangi 10 szt.
jedzą bardzo mało i tylko spiruline tropicala.
mam je od pół roku próbowałem im dawać jeszcze namoczone granulki sery i szpinak
ale nie chciały go jeść.
wiem że ta dieta jest bardzo uboga ale chodowca od którego nabyłem ryby powiedział że taki pokarm wystarczy.
dopiero gdy wyczytałem na forum co powinny jeść tropheusy zrozumiałem swój błąd i zamówiłem pokarmy Dainichi Veggie FX,HIKARI Cichlid Excel,Spirulina O.S.I. Flakes . otrzymam je na dniach.
pozatym martwię się tym że moje ryby są bardzo płochliwe i często przebywają pod skałami a nie pływają po całym akwarium.
akwarium 240l.filtracja zewnętrzna i wewnętrzna,temp. 26st,oświetlenie-2xt5 39w-zmniejszyłem wczoraj na jedną-może to troche pomoże
pH 8.0,NO2-0,NO3-30,KH-18,GH-10
podmiana wody 30procent tygodniowo + witaminy.
ijeszcze jedno .
szpinak mrożony jaki kupiłem jest po rozmrożeniu bardzo drobny czy to normalne i czy moge go podawać razem z dafnią mrożoną i jak często.
pozsrawiam i prosze o rady.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 26 Wrz 2008 15:29 
Witaj

Miło, ze poczytałeś forum:))

Napisz jak duże masz Kasangi? Wg mnie płochliwosć ich wynika z małej ich ilości.
'
Szpinak kupuję zawsze firmy Hortex, mielony bez dodatków, możesz go podawać z dafniaą 1-2 rzy w tygodniu.

Pamiętaj, że nowe pokarmy trzeba wprowadzać bardzo powoli i stopniowo. Ryby nie przyzwyczajone do nich mogą mieć problemy.

To pierwsze moje sugestie

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Wrz 2008 15:32 
Wg mnie płochliwosć ich wynika z małej ich ilości.

Zapewne tak, ale myślę, że oświetlenie 2xT5 39W też zrobiło swoje.
To jest naprawdę mocne światlo.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 26 Wrz 2008 15:37 
Dokładnie tak:))


Marta

Autor tomi
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Wrz 2008 16:08 
jedna kasanga ma ok.8cm.,pozostałe mają ok.5-6 cm.
i jeszcze jedno . w akwarium pływa pyszczak z malawi to pozostałosć po mojej poprzedniej obsadzie wielkości 10 cm.
wpusciłem go tam przy starcie akwarium zanim nabyłem kasangi i mam teraz problem z jego odłowem gdyż chowa sie za tło z wapienia.
nie zachowuje sie jednak agresywnie.pływają również 2 małe glonojady.
i chyba najważniejsze o czym nie napisałem wcześniej-kasangi mają nitkowate odchody lecz nie przezroczyste i nie cienkie jak włos a w kolorze pokarmu

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 26 Wrz 2008 16:17 
Nitkowate odchody to takie, które są cienkie jak włos, galaretowate i ciągnące. Ryby wtedy zwykle są apatyczne.

Co do obsady - chyba wiesz jakie mam podejście? Nie dziw sie, ze możesz mieć problemy. Pyszczak z Malawi - zwykle ryby te mają ogromną agresję, więc...albo chcesz mieć zdrowe Kasangi, albo...

Marta

Autor tomi
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Wrz 2008 17:15 
dzięki
postaram sie go wyłowić.
prosze o rade czy pokarmy które zamówiłem wystarczą,jeśli nie to jakie dokupić i ile razy w ciągu dnia i jakimi karmić kasange.
i co jeszcze mogę zrobić by ryby nie były tak płochliwe.
pozdrawiam.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / problem z kasangą Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®