Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Sera Baktopur Direct kruszyc na miazge czy całe tabletki

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#31 - Posted: 31 Paź 2008 20:42 - Edytowany przez: LUKAS21NFS 
No2 musi być bez względnie zero gdyż w innym przypadku jest toksyczne dla ryb. Pomiary robiłeś testami kropelkowymi czy paskowymi bo jak paskowymi to wyniki mogą odbiegać od rzeczywistości czasami znacznie.

tak to testy paskowe, to w jaki sposób obniżyc NO2, toxivec coś pomoże

a jak reszta parametrów wody, w normie ?????????????

Autor rambowskixx
Użytkownik
#32 - Posted: 31 Paź 2008 21:38 
tak to testy paskowe, to w jaki sposób obniżyc NO2, toxivec coś pomoże


Do puki nie masz ustabilizowanej biologii to podejrzewam, że nic innego nie możesz zrobić jak próbować obniżyć no2 np. za pomocą toxivecu. Co do testów paskowych to za bardzo im nie ufam bo mierzą na prawdę z dużym marginesem błędu.

a jak reszta parametrów wody, w normie ?????????????


Reszta parametrów może być chociaż no3 też nie podałeś dokładnie ile wynosi bo po między 25 a 50 to dosyć szeroki zakres;-).

Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#33 - Posted: 31 Paź 2008 22:16 - Edytowany przez: LUKAS21NFS 
Reszta parametrów może być chociaż no3 też nie podałeś dokładnie ile wynosi bo po między 25 a 50 to dosyć szeroki zakres;-).

no właśnie ten kolorek był tak pomiędzy 25-50 mg/l trudno było mi ocenic, jutro zaleje toxivec i zmierze parametry


po jakim czasie mam zmierzyc te parametry od wlania toxivecu ????

Autor rambowskixx
Użytkownik
#34 - Posted: 1 Lis 2008 09:29 
po jakim czasie mam zmierzyc te parametry od wlania toxivecu ????


Parametry powinieneś w tej chwili mierzyć co najmniej 2 razy dziennie więc nie wiem skąd takie pytanie. Co do toxivecu producent twierdzi, że działa natychmiast ale z tym bywa różnie w zależności do sytuacji i konkretnego zbiornika.

no właśnie ten kolorek był tak pomiędzy 25-50 mg/l trudno było mi ocenic, jutro zaleje toxivec i zmierze parametry

Daj jakiejś kobiecie aby odczytała wynik one mają lepszy wzrok jeśli chodzi o postrzeganie barw. Poza tym przy świetle dziennym wyniki są widoczne najlepiej.


Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#35 - Posted: 1 Lis 2008 10:32 - Edytowany przez: LUKAS21NFS 
a co jest lepiej kupic, http://www.allegro.pl/item466449934_jbl_test_na_no 2_azotyny_wody_akwariowej_hit.html i odpowiednio do no3 czy może http://www.allegro.pl/item467961648_jbl_combi_test _set_profesjonalny_zestaw.html
bo do ph mam już od dawna

i czy zooleka to są dobre testy ??

Autor rambowskixx
Użytkownik
#36 - Posted: 1 Lis 2008 12:12 
Ja używam i zooleka i jbl. Według mnie obie firmy są w porządku jeśli chodzi o tego typu produkty. Jbl produkuje również butelki regeneracyjne do poszczególnych testów w dosyć przystępnej cenie więc jak skończy Ci się jakiś odczynnik to nie musisz ponownie kupować całego zestawu. W przypadku jbl najlepsza była by chyba walizka ze względu na możliwość względnie taniego uzupełniania zużytych odczynników.


Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#37 - Posted: 1 Lis 2008 13:37 - Edytowany przez: LUKAS21NFS 
po wlaniu 50ml toxiveca pasek no2 nie zabarwił sie ani troche, pozostał biały, reszta bez zmian

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 1 Lis 2008 14:17 
A Ty dalej swoje - testy paskowe nie nadaja sie do oznaczeń parametrów w takich zbiornikach.

Uff- szkoda ciagle w kółko powtarzać to samo.

Marta

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#39 - Posted: 1 Lis 2008 14:37 - Edytowany przez: LUKAS21NFS 
Uff- szkoda ciagle w kółko powtarzać to samo.
to nie powtarzaj !!!!!

narazie do czegoś muszę sie odnieś!!!!!!!

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 1 Lis 2008 14:40 
Szkoda, że odnosisz sie do tego aż tyle dni w ten sposób!!!

Szkoda słów i powiem, ze nic Cię nie usprawiedliwia. Masz w zbiorniku żywe zwierzęta, a nie zabawki.

Marta

Autor klaudia
Użytkownik
#41 - Posted: 4 Cze 2009 18:26 
mam problem i mam nadzieje ze ktos pomoze mi go rozwiązac. Otoz od pewnego czasu zaobserwowalam ze moja rabka puchnie... stała sie bardzo gruba, łuski jej sterczą i ma mocno wybauszone oczy. Kupilam i zastosowalam SERA baktopur direct (tylko jeden raz zgodnie z dafkowaniem na opakowaniu, czyli w stadium zaawansowanym tabletka na 2l wody) czy kuracje mozna powtarac i jak często?

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 4 Cze 2009 19:02 
klaudia

A może napisz coś dokładniej o akwarium: jego wielkości, parametrach wody i rybach, które były leczone.

To co napisałaś nic nikomu nie mówi.

Marta

Autor klaudia
Użytkownik
#43 - Posted: 5 Cze 2009 09:14 
juz wiem co mam robic... rozmawialam z kolezanką ktora miala taki problem...

Autor klaudia
Użytkownik
#44 - Posted: 5 Cze 2009 09:15 
dam sobie rade.. :)

Autor Kikon
Użytkownik
#45 - Posted: 7 Lis 2009 01:33 - Edytowany przez: Kikon 
Witam.
Czytałem ten temat sobie i doszedłem do wniosku,że mam podobny problem,a z tego co wyczytałem wydaję mi się że moglibyście mi pomóc.Może na początek krótka historia:
Chciałem sprawić radość mojej córeczce i kupiłem jej akwarium(takie małe 25l)i tak mnie wciągnęło,że zakupiłem większe ale już dla siebie.Na początku zapragnąłem typowego holendra,czytałem fora dotyczące ogrodnictwa wodnego i założyłem takie akwarium na specjalnej mieszance torfu kwaśnego,ziemi ogrodowej,keramzytu,pisku rzecznego i na to wszystko żwirek(warstwa ok 5-8 cmgranulat 2-3 mm).Z czasem dokupiłem butlę CO2 i nawoziłem,pływały tam małe rybki typu neonki,ramirezki itd.W jednym ze sklepów zobaczyłem po raz pierwszy tropheusa bembę - był na tyle piękny,że zachciało mi się te ryby mieć...więc tak zrobiłem.Rośliny i ryby oddałem w dobre ręce i zacząłem przygodę z tropheusami.Dowiedziałem się podstawowych informacji o tych rybkach i zacząłem ustawiać zbiornik pod tanganikę.Jako pierwsze zagościły tropheus duboisi 5 szt i Tropheus Bemba 5 szt. Ze starej obsady został tylko gibicepsik(taki sentyment miałem do niego).I Tropheusy sobie pływały i rosły.Gdy samiec "dominator" duboisi zrobił się agresywny,dokupiłem 6 szt. tropheus Moliro.Wszystko było ok do dnia w którym zauważyłem,że rośliny są jakieś dziwnie powykrzywiane i nie chcą rosnąć...zacząłem szukać na internecie przyczyny..stwierdziłem,że może to być spowodowane zanieczyszczeniem filtra,który chodził ok 2 lat bez czyszczenia.Więc go wyczyściłem (i tu pierwszy błąd-ale już nie odwracalny niestety) pod wodą z kranu :/,ale do rzeczy,bo się trochę rozpisałem.Tropheusy mają ok 1 roku i mają max ok 7-8 cm.Od ok 2-3 tyg zauważyłem,że jednego nie ma - okazało się że zdechł.Podczas podmiany znalazłem jego zwłoki.Dlaczego zdechł - nie wiem - był to jeden z Moliro.Przyznaję,że zaniedbałem zbiornik,ale nie z lenistwa,lecz z problemów innego pochodzenia-ale nie bedę się rozczulał.Odłowiłem zwłoki, odmuliłem dno,zrobiłem pomianę 80 L wody.I zacząłem się przyglądać co się stało.Zauważyłem też 7 nowych mieszkańców w postaci małych T.Moliro ok 0.5 cm i że jeden ze starszych Moliro ma długą ciągnąca białą nitkę zamiast normalnego odchodu.Zbadałem wodę i okazło się,że poziom NO3 jest między 40-80 ...więc zacząłem robić podmianę częściej-co tydzień.Podmianę robię w ten sposób nalewam wodę do dużej balii (taka budowlana 90L),dodaję toxivec 20 ml i woda stoi sobie tydzień.Na dzień przed wlaniem wody do akwarium,podgrzewam ją do temp. panującej w akwarium i dodaję 2 łyżki stołowe soli nie jodowanej oraz 2 łyżki sody oczyszczonej (gelwe),następnie Planta gainer Hydro Mineral,Micro,Macro i Fe wszystkiego po 10 ml. Obserwowałem tego moliro i bylo coraz ciężej z nim siedział na dnie i nie chciał pobierać pokarmu,do tego zrobił się blady.Więc znowu na internet i wyczytałem,że może to być nicienie,no i sposób to bactopur direct.Więc odłowiłem go do osobnego zbiornika (25L) i wrzuciłem tam jedną tabletkę bactopuru.Siedział tam około 3-4 dni i odłowiłem go do "domu".Nie widzę u niego już tych odchodów białych,ale zaczyna jeść i wygląda lepiej.No ale w życiu tak łatwo nie jest,teraz bemba - to samo długi biały odchód na pół akwarium.Więc wrzuciłem 6 tabletek bactopuru do akwarium,bo pomyślałem,że nie będę po jednej odławiał ( i tu chyba zrobiłem kolejny błąd).I dlatego potrzebuję Waszej pomocy.Co robić dalej,bo martwię się o te maluchy.
Teraz trochę danych:
Woda:
GH=10 Zoolek
KH=13 Zoolek
NO2=0 zoolek
NH3=0 zoolek
PH=8-8.5 Sera,Tropical
Fe=0.5 Sera
NO3= 40-80 Zoolek ( ciężko to odczytać,wydruk skali porównawczej jest wybitnie kiepski)- ale tu jest problem - nie mogę tego zwalczyć.
Temp: 26

Filtr:
TetraTec EX-1200 - wkłady firmowe
Wew.Aqael 750l/h + dwie duże gąbki(również czyszczone w debilny sposób przeze mnie opisany wyżej)

Światło:
4x39W 2x Philips aquarele + 2 x Philips TLO5 ale świecą na przemian.Są na włączniku czasowym i załącza się jeden komplet (aquarela+TLO5) i jak gaśnie zapala się drugi zestaw.

Akwarium:
120x40x50 profil

Ryby:

5xDuboisi - 7-8 cm
5xBemba 5-7 cm
5xMoliro 5-7 cm
7 x Moliro 0.5 cm
1 x gibiceps 15 cm

Napowietrzanie ruch tafli wody + Kurtyna powietrzna 40 cm (24H)

Rośliny - :/ Cryptocoryny i Anubias

Pokarm:
Tropical SPIRULINA super forte,Tropical BioVit,Sera flora(wszystko płatki)

Kamienie to łupek kwarcytowy+ jeden wapień.

tak sobie myślałem,żeby w środę lub wtorek zrobić podmianę wody i włożyć do filtra węgiel aktywny na tydzień,potem podmiana i wyjęcie węgla z filtra.Do podmienianej wody dodam nitrivec bo podejrzewam filter i brak bakeryjek,ale wolę już skorzystać z waszej rady.
Pozdrawiam Wojtek.

Autor nechor
Użytkownik
#46 - Posted: 7 Lis 2009 02:38 
Bardzo przepraszam za wtracenie na marginesie - doliczylem sie 16 sztuk tropheusow w jednym zbiorniku. Nie wiem ile jest w nim roslin, i jaka maja zdolnoscs pochlaniania azotu, ale z tego co widze, test zooleka znowu wykazuje NO3=0. Czy to nie traca lekka kpina z klientow?

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 7 Lis 2009 07:16 
Nie chce komentować błędów, które zrobiłeś, bo sam dokonałeś w wielu miejscach samokrytyki. Wg mnie jednak wykonujesz zupełnie nieprzemyślane kroki.

Ale do rzeczy.

Opisz dokładnie od kiedy masz nowe ryby, czyli Moliro?

Sprawdź innym testem niż Zoolek poziom N03.

Czy karmisz ryby w trakcie leczenia?

Dlaczego odstawiasz wodę aż na tydzień i czy masz w tym czasie włączone napowietrzanie w tym pojemniku . Po co dodajesz Toxivec, czy masz podwyższony poziom zwiąazków azotowych w kranie? Zmierz parametry w kranie

Ile masz roślin w zbiorniku? Czy dodawałeś ostatnio nowe?

Marta

Autor Kikon
Użytkownik
#48 - Posted: 7 Lis 2009 10:35 - Edytowany przez: Kikon 
nechor - Chyba chodzi Tobie o NH3?NO3 jest b.wysokie.Tropheusów jest obecnie 15 + 7 maluchów.Roślin jest skromnie 3 cryptocoryny (średnie) i 2 anubiasy- małe.
Moliro są od około miesiąca.
Oczywiście dzisiaj jadę po nitrivec to zaopatrzę się w test NO3 innej firmy.
Toxivec dawałem do wody nie ze względu związków azotowych lecz ze względu chloraminy.Zmierzę wodę z kranu i podam parametry.Woda która jest przygotowywana oczywiście jest napowietrzana.Filtr wystaję po za wodę i sika do miski.Zajdę sobie sprawę ,że popełniłem krytyczne i amatorskie błędy,ale jak to naprawić teraz?Czy nie jest za późno?
W tej chwili w akwarium wygląda jakby było wszystko w najlepszym porządku.Karmię ryby ...(błąd?).Nie dodawałem roślin.A co z filtrem,bo wydaję mi się,że to jest jego wina.Muszę go chyba szybko reanimować?
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam Wojtek.
P.S.W tej chwili mija 2 doba od podania bactopuru i rybki wyglądają na całkiem zdrowe i zachowują się normalnie - nawet ten moliro i bemba które miały te białe odchody.Podpływają do szyby i chcą by je nakarmić.Małe też...wszystkie 7.
Może dobrze im zrobił ten bactopur?Kiedyś jak pojawiły się pierwsze białe odchody zrobiłem podmianę z 3 łyżkami stołowymi soli i podniosłem temp do 30 stopni - z reguły to pomagało(jak miałem inne rybki-kiedyś[piel.zebry]).Po 1 dobie przy tem 30-32 stopnie i sporej ilości soli białe nitki znikały,jednak przy tropheusach to nie zdało egzaminu,stąd pomysł o bactopur.Mam zrobić tą podmianę i włożyć ten węgiel aktywny?

Autor nechor
Użytkownik
#49 - Posted: 7 Lis 2009 13:44 
Oj, przepraszam. Faktycznie, przeczytalem NH3 jako NO3. Wycofuje sie wobec tego.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Sera Baktopur Direct kruszyc na miazge czy całe tabletki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®