Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Białe odchody?!?!?!?!

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor RAV
Użytkownik
#31 - Posted: 1 Lis 2008 20:24 
Witam
Chyba niestety dal moich rybek jest już za późno. Znowu 2 martwe. Ciekawe ile jeszcze padnie. Pomału mam już dość. Woreczki były w zbiorniku jakąś dobe i nic to nie pomogło teraz je wyciąłem bo tak zalecał producenty. Regeneruje je w soli.
Pozdrawiam
Rafał

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 2 Lis 2008 11:03 - Edytowany przez: admin 
Nie rozumiem co nie pomogło, to prawie niemożliwe.

Podaj obecne parametry wody

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#33 - Posted: 4 Lis 2008 07:04 - Edytowany przez: sengir 
Przy wysokim stężeniu ryby najpierw stają się płochliwe, do pokarmu startują agresywnie ale jedzą mniej.

Ciekawe stwierdzenie. Dlaczego tak się dzieje?


methemoglobinemia.
Zatrucie azotynami/azotanami powoduje przekształcenie hemoglobiny w krwi z postaci zawierającej żelazo na +2 stopniu utlenienia w +3, czyli methemoglobinę. MetHb nie jest w stanie przyłączać i przenosić tlenu.
Początkowo wzrost MetHb powoduje podduszanie przy wysiłkach. Dlatego ryba staje się płochliwa, rozdrażniona i je mniej. Później ryba ma już duży niedobór tlenu i staje się senna lub zapada w śpiączkę, co w tym wypadku oznacza śmierć.
(wyczytane z sieci, więc nie zadawajcie mi szczegółowych pytań :) )


RAV: nie ma się co poddawać. Podaj parametry, opisz aktualne zachowania ryb. Jak zachowuje się reszta obsady? Reaguje na leczenie?

Autor RAV
Użytkownik
#34 - Posted: 4 Lis 2008 19:06 
Witam
No jak narazi wszystko "chyba" w porządku, chociaż da się zauważyć białe odchody. Dzisiaj podam 2 dawkę leku i teraz pytanie . Ile muszą rybki pływać w tej 2 połowicznej dawce? Później oczywiście znowu podmiana wyczyszczenie filtrów i podawanie bakterii i witamin. No ja już jestem załamany straciłem 6 pięknych ikoli, 2 dorosłe samice duboisa i jednego podrostka ikoli. Parametry podam jak podmienię wodę.
POZDRAWIAM
Rafał

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 4 Lis 2008 19:17 
Parametry podaj zanim podmienisz wodę!!

Druga dawka także 3 dni

Marta

Autor RAV
Użytkownik
#36 - Posted: 4 Lis 2008 20:39 
Witam
Troszke za pózno Marto z tymi pomiarami, ponieważ w momęcie pisania posta robiłem juz podmiane. Sytuacja która mnie troszke niepokoi to ocieranie sie niektórych osobników, być może jest to spowodowane podmianą.
Parametry na dziś(po podmianie)
Temp- 25,5
PH- 7,5/8
TWW- 12
TWO- 9
NO2- 0
NO3- 40
NH3- 1,0
Lek podałem w połowie dawki.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 4 Lis 2008 20:59 
NH3- 1,0


Jak widzisz masz wysokie NH3/NH4 - czyli nie masz cyklu dojrzałego. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale jest to wg mnie powód choroby ryb. W dodatku są to parametry po podmianie, wieć i tak nieco obniżone.

Ocieranie sie ryb jest skutkiem bardzo złej wody.

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#38 - Posted: 5 Lis 2008 07:27 
Nie zwiększaj w tej chwili pH wody, nie dodawaja sody oczyszczonej itp.
Już wiadomo dlaczego woreczki nie pomogły. Nic nie daje obniżenie NO3 w chwili gdy masz tak wysokie NH3.
Zakończ leczenie i zabierz się za filtr.
Zintensyfikuj natlenienie wody, dodawaj sera nitrivec.
Po leczeniu filtracja znowu słabnie. Dlatego obserwuj poziom NH3, NO2 i NO3.
Jeżeli będzie problem z naturalnym spadkien NH3 to dodaj do złóż filtracyjnych węgiel. Jeżeli to nie pomoże to wtedy pozostaje liczyć na skuteczność sera toxivec i szybki start biologii filtra. Dopiero gdy NH3, NO2 wyniesie 0, możesz zabrać się z obniżenie NO3. Wtedy dalej podmiany, woreczki i może budowa jakiegoś systemu denitryfikacji.

Autor RAV
Użytkownik
#39 - Posted: 5 Lis 2008 08:30 
Witam
Zakończ leczenie i zabierz się za filtr. ???
Czyli co mam dzisiaj przerwać leczenie??? Ja tez przypuszczam, że na pogorszenie sie parametrów ma wpływ choroba.
Pozdrawiam
Rafał

Autor sengir
Użytkownik
#40 - Posted: 5 Lis 2008 10:58 - Edytowany przez: sengir 
Nie przerwać , tylko skończyć według wytycznych od Marty. Niefortunnie się wyraziłem. Czyli po zakończeniu podawania leków skoncentrować się na wodzie.

Przebieg wydarzeń u ciebie widzę następująco (oczywiście mogę się mylić, bo to tylko przypuszczenia):

1. Wzrósł poziom NO3 - przyczyna może być różna.
2. Osłabionne i podduszone ryby wychwyciły infekcję bakteryjną.
3. Zacząłeś obniżać poziom NO3 i robić podmiany.
4. Ryby jednak były już zbyt słabe, żeby radzić sobie z infekcją.
5. Rozpocząłeś leczenie. Preparaty jakie podałeś wytrzebiły także bakterie w filtrze.
6. Osłabiona filtracja zaowocowała wzrostem poziomu NH3

Teraz scenariusz widzę tak (i znowu to tylko przypuszczenia):
1. Zakonczysz leczenie, ale ryby dalej będą słabe, podatne i co najgorsze zatrute amoniakiem.
2. Zwiększysz napowietrzenie, bo ryby mają spory problem z oddychaniem.
3. Zaczniesz regenerować filtr poprzez zaszczepianie nowych kolonii bakterii.
4. Umieszczając węgiel w filtrze obniżysz poziom amoniaku a tym samym nieodzownie pojawiające się w wodzie NO2 będzie miało niższe stężenie.
5. Jeżeli proces dojrzewania od nowa filtra będzie zbyt wolny, wspomożesz się sera toxivec w celu usunięcia nadmiaru amoniaku.
6. Rosnący poziom azotanów wyregulujesz podmianami wody i ewentualnie woreczkami przepływowymi.
7. Dopiero jak filtr dojrzeje wyregulujesz pH, kH i GH
8. Przez cały czas pozostawisz zaciemnione akwarium, żeby nie doszło do wykwitu sinic w niestabilnym zbiorniku.

Powodzenie zależy od:
1. Szybkości dojrzewania filtra.
2. Szybkości reinfekcji- przy pełnym leczeniu powinieneś zyskac trochę czasu.
3. szczęścia
4. determinacji ryb do przeżycia.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Białe odchody?!?!?!?! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®