Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Żywienie frontoz

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Lis 2008 07:13 
Przeczytalem, ze wszystkie krewetki, ktorze sa w ofiercie w sklepach posiadae antubiotyki. Sa surowe i gotowane. Chce zapytac, jakie krewetki mozna dawac frontozkam, i w ogole, kto i czym ich karmi?
Dzieki. Alex

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 15 Lis 2008 07:40 
Bardzo ciekawy temat poruszyłeś. Ja karmię krewetkami kupowanymi w hurtowniach zoologicznych. Podaję im takze filety z mintaja i morszczuka, gammarusa, kryla. Uzupelniam Danichi Kryll, Naturefood Cichlid L i czasami płatkami spiruliny OSI.

Marta

Autor Gulunek
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Lis 2008 21:53 
Witam. Ja moje froncie karmię najtańszą najzwyklejszą krewetką koktailową ( gotowana ) w postaci zamrożonej, szatkuję niektóre i w akwa się gotuje.... Robię także shrimp mix z krewetek groszku szpinaku i białka jajek z dodatkiem fischtaminy sery, przepadaja za nim. Poza tym namoczony granulat hikari ( często z sokiem z czosnku - naturalny antybiotyk - profilaktycznie ), płatki ze spiruliną. Czasem kupuję gotowe mrożonki np. discus live. NIGDY nie podaję ochotki rureczników i serc wołowych - ryby nie są w stanie strawić tłuszczy pochodzących od zwierząt ciepłokrwistych. Pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Lis 2008 00:09 
ryby nie są w stanie strawić tłuszczy pochodzących od zwierząt ciepłokrwistych.

Ochotka i rureczniki to chyba nie zwierze a już na pewno nie ciepło krwiste;-).


Łukasz

Autor Gulunek
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Lis 2008 07:13 
Czytaj dokładnie SERCA WOŁOWE ..... chyba że wół to nie zwierzę. ;-))))
Pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 16 Lis 2008 09:09 
Czytałem bardzo dokładnie po prostu źle sformułowałeś zdanie i w wymieniłeś ochotkę, rureczniki i serca wołowe po czym dałeś myślnik;-). Według mnie tylko wół z tych trzech pozycji to zwierzę;-).


Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 16 Lis 2008 09:29 
Według mnie tylko wół z tych trzech pozycji to zwierzę;-).


Łukaszu - wszystkie wymienione organizmy są zwierzętami, co prawda bardzo róznie wyglądajacymi, ale....zwierzętami.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#8 - Posted: 16 Lis 2008 10:09 
My karmimy fronozy krewetkami (koktajlowe), małżami, mięsem mintaja (filet), a także krylem, wodzieniem, artemią, gammarusem, czarną larwą komara (mrożone). Z pokarmów suchych Dainichi Primary Krill i Color Suprime.

Pozdrawiam
Magda

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 16 Lis 2008 10:53 - Edytowany przez: rambowskixx 
Łukaszu - wszystkie wymienione organizmy są zwierzętami

Wątpię jednak czy ciepłokrwistymi;-)
Pozdrawiam
Łukasz

Autor marti
Użytkownik
#10 - Posted: 16 Lis 2008 11:23 
My karmimy fronozy krewetkami (koktajlowe), małżami, mięsem mintaja (filet), a także krylem, wodzieniem, artemią, gammarusem, czarną larwą komara (mrożone). Z pokarmów suchych Dainichi Primary Krill i Color Suprime.

Ja stosuję praktycznie identyczny zestaw.

Jedyna różnica jest w pokarmach sucych, które podaję bardzo rzadko i to raczej dla ryb towarzyszących frontozom, gdyż moje nie chca go jeść.
Najpawdopodobniej dlatego, że nigdy nie starałem się ich przyzwyczaić do tego typu pokarmu.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#11 - Posted: 16 Lis 2008 11:30 
kalmar ktos daje?

Autor marti
Użytkownik
#12 - Posted: 16 Lis 2008 11:32 
kalmar ktos daje

Z tego co czytałem, to bardzo wartościowy pokarm.

Ja niestety nie daję, chyba dlatego że zapominam kupić ;)

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 16 Lis 2008 11:43 
Wątpię jednak czy ciepłokrwistymi;-)


Tutaj masz rację. To ovczywiście akademicka rozmowa. zwierzęta...ale...


Marta

Autor sue
Użytkownik
#14 - Posted: 16 Lis 2008 11:46 
Marcinie
nasze "frontozy" tez raczej nie jedza pokarmów suchych. Szczególnie "gardzą" nim duże samce ;)

Kalmara dawaliśmy, był zjadany, ale u nas ostatnio ogromną furorę robią małże. Kawałki są na tyle duże, że praktycznie mniejsze ryby ich nie ruszają, za to "frontozy" mają prawdziwa ucztę!!! Polecam

Magda

Autor marti
Użytkownik
#15 - Posted: 16 Lis 2008 11:52 
Szczególnie "gardzą" nim duże samce


Właśnie. U mnie jest identycznie.
Samiczki czasem zjedzą trochę płatków.
Natomiast samce nawet nie podpływają do suchego.

Dzięki Madziu za podpowiedź o małżach. Na pewno wypróbuję.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#16 - Posted: 16 Lis 2008 11:53 
Tutaj masz rację. To ovczywiście akademicka rozmowa. zwierzęta...ale...


Całą kwestię poruszyłem w formie żartu bo jasne jest, że Gulunek się przejęzyczył. Chodzi jednak o to, że często czytają to forum początkujący i coś wyczytają nie znając się do końca i dla nich przejęzyczenie może się wydać faktem. Potem przekażą tą wiedzę komuś innemu i później wygląda to różnie;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor Gulunek
Użytkownik
#17 - Posted: 16 Lis 2008 12:56 
ok Przejęzyczyłem się .... ;-)))) napisałem o ochotce i rureczniku bo chyba zresztą przyznacie rację że niosą one sporo zagrożeń - pasożyty , metale ciężkie itp. Zresztą znam osoby , które karmią ryby w ten sposób, sercem także i ryzykują.... Tylko po co przecież jest wiele "bezpiecznych" pokarmów. Pozdrawiam

Autor marti
Użytkownik
#18 - Posted: 20 Lis 2008 19:22 - Edytowany przez: marti 
u nas ostatnio ogromną furorę robią małże. Kawałki są na tyle duże, że praktycznie mniejsze ryby ich nie ruszają, za to "frontozy" mają prawdziwa ucztę!!! Polecam

Magda, dopytam jeszcze o małże które podajecie, gdzie je kupujecie i w jakiej postaci ? Jaka jest cena ?

Pozdrowionka :)

Autor sue
Użytkownik
#19 - Posted: 20 Lis 2008 21:37 
Marcin,

małże kupujemy w supermarkecie, w zamrażarce leżą zaraz obok krewetek koktailowych ;)
są mrożone, bez skorupek, kosztują kilkanaście złotych (zależy od ilości i producenta),

podajemy je rozmrożone, pocięte na odpowiedniej wielkości kawałki

pozdrawiam
Magda

Autor Gulunek
Użytkownik
#20 - Posted: 21 Lis 2008 19:21 
Jutro spróbuję.... hymm to znaczy moje froncie spróbują ;-))) Pozdrawiam

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Żywienie frontoz Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®