Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

biała kropka na oku

Autor dorian
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sty 2006 10:40 
od czego ryba moze miec białą kropke na oku, dodam ze ryba jest mloda i jedno oko ma czarne a na drugim ma ta biała kropke

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Sty 2006 13:15 
U mnie kiedys mloda bemba miala taka kropke jakby zamiast zrenicy wlasnie koloru bialego. W moim przypadku byla to raczej jakas deformacja poniewaz rybka ta miala to przez cale zycie. Byc moz jak kupowales ryby to nie zauwazyles tej kropki. Moze ta kropke ma juz od urodznie?

Pozdrawiam
Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Sty 2006 11:34 
Witam!!!
Napisz cos wiecej o tej "białej kropce". Czy jest to uszkodzenie mechaniczne (np. nabłonek jest rozerwany, uszkodzony), czy jest to raczej jakieś zmętnienie bez uszkodzenia oka. Na oku czyli gdzie? Czy masz ślimaki w akwarium? Od kiedy to ryba ma? Jakie sa parametry wody? Kiedy podmieniałeś wodę? Wiem duzo pytań, ale tak czasami trzeba.
Pozdrawiam Leszek

ps. gdzieś był temat o podobnych problemie, tam chodziło o c. frontosy

Autor dorian
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Sty 2006 11:44 
na sirodku oka ma bialo kropke raczej nie jest to uszkodzenie mechaniczne predziej jakis nalot slimakow nie mam zauwarzylem to dzis a ryby mam dopiero 3dni woda ma 26 stopni ph8 wode bede podmienial dzis, akwarium stoi 6dni

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Sty 2006 13:24 
Takie zmętnienie moze byc spowodowane min. otarciem oka o worek podczas transprtu, zmiana parametrów wody lub niegroźnymi walkami miedzy rybami. Pamietaj że pH to nie wszystko (jest ważne ale inne parametru=y również). Jeżeli moge zaproponawać to po podmianie wody dodaj soli niejodowanej, silnie napowietrzaj. Myślę że to nic groźnego, ale rybę trzeba obserwowoać. Rozumiem że poza tą jedna dolegliwością ryba zachowuje sie normalnie (je, jest wybarwiona, nie kołysze sie i nie chowa, płetwy sa w porządku)?
Leszek

Autor dorian
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Sty 2006 13:50 
wlasnie chodzi o to za ta ryba odizolowala sie od innych i siedzi schowana przed chwila zauwarzylem ze minimalnie chwieje sie na jedna strone pletwy ma normalne wydaje mi sie ze jest osłabiona, reszta rybek jest narmalna i u innym nie zauwarzylem nic niepokojacego tzn jeszcze 1 rybka siedzi ciagle schowana ale wyglada normalnie.wszystkie ryby nawet ta z bialym okiem maja duzy apetyt na jedzenie.

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Sty 2006 14:35 
Proponuję jednak ograniczyć jedzenie. Rybom to na pewno pomoże, nie zaszkodzi. Nawet przez kilka dni nie karmic. Dodawaj do wody witaminy i podaj środek antystresowy. Jeżeli w akwarium jest dość duzy (silny) ruch wody spowodawany przez filtr postaraj sie go w jakis sposób nieco stłumić. Napowietrzaj. Obserwuj czy w akwarium są jakieś mocno dominujące osobniki. Obserwuj wydalane odchody. Normalną sytacją będzie że przy głodówce odchody mogą być jaśniejsze (szarawe,z widocznymi czasami lekkimi przebarwieniami) i ciągnące sie. Ale nie powinny być białe (coś w przybliżeniu kolor jednolity perłowy), śluzowate. Rybom należy zapewnić jak najwiecej spokoju.Cały czas obserwuj.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Sty 2006 18:26 
Witam!!!
No i co z tą rybą? Zmętnienie zeszło?
Leszek

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / biała kropka na oku Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®