Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Bactopur Direct - zamiennik ???

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor surveyor
Użytkownik
#61 - Posted: 6 Lut 2009 14:20 
biurokrakow@tropheus.com.pl - tego

Autor surveyor
Użytkownik
#62 - Posted: 6 Lut 2009 14:21 - Edytowany przez: surveyor 
.....????????...............

Autor surveyor
Użytkownik
#63 - Posted: 6 Lut 2009 15:18 
a tak ide spac 3 rano... znowu nieprzytomna sobota sie klania

Autor surveyor
Użytkownik
#64 - Posted: 8 Lut 2009 09:04 
CZESC
Widzialem te trop niema potrzeby robienia zdjec typowe objawy bloat
ryby niekarmione -niewidac odchodow
Opis:osobnik odzielony od stada osowialy "kiwa"sie na boki
choroba rozwija sie dosc szybko ryby opisane pon. widzialem w sobote
tylko odseparowane od stata a w niedziele (dokladnie 24h pozniej)
dwa "siedza" na dnie "kiwaja",opuchniete,widzialem osobnika ze sporym"wytrzeszczem" oczu

Autor admin
Admin
#65 - Posted: 8 Lut 2009 09:55 
Czy te ryby są leczone czymś innym niz metronidazolem?

Czy te ryby są karmione?

Jak parametry wody?

MArta

Autor surveyor
Użytkownik
#66 - Posted: 9 Lut 2009 06:29 
Czy te ryby są leczone czymś innym niz metronidazolem?
dal tylko metronidazol
Czy te ryby są karmione?
nie niesa (ale od niedawna)
Jak parametry wody?
ph7.6 a reszta ???(brak odpowiedzi /niepozwolil sprawdzic)bedzie podnosil powoli ph (dzialanie miedzi jest slabsze)
Nawiazala sie grzeczna wymiana zdan,jakos niejestem pewny czy wogle chce brac ryby od tego goscia-ma swoje zdanie i koniec ("dopuki nieuporam sie z problemem wody nierozpoczne leczenia -to niema sensu,
jezeli uda sie wyleczc ryby to ich niesprzedam no chyba ze colonia sie skurczy do zbyt malych rozmiarow produkcyjnych"czyli jezeli jeszcze pare zdechnie zacznie je sprzedawac (a ja niepowinienem przeszkadzac)
Zdobylem aqua furan-2 dalem mu dwie paczki teraz nawet troche zaluje
Wydaje mi sie ze jednak powroce do planu sprowadzenia ryb (trudno drozej,ale nie od pajaca)

Autor admin
Admin
#67 - Posted: 9 Lut 2009 06:35 
Obawiam się, ze ta choroba to wynik braku dobrej woli i wiedzy "hodowcy".

Chyba lepiej faktycznie zakupić ryby gdzie indziej

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#68 - Posted: 9 Lut 2009 07:28 
czy mozesz zdradzic mi :
1)jak przygotowac zbiornik(ki)do przyjecia ryb z transportu(zaznacze iz ryby niesa f0 z odrobina szczescia "f10")-mam nadzieje ze dostane zgode dostep od wet. na wejscie do budynku kwarantanny oraz obsluge zbiornikow
2)przygotowanie zbiornika w domu(napewno niemozna zabrac ani kropli ze zbiornika kwarantanny)
3)czy sa jakies witaminy ...ktore mozna podac(nazwa moze znajde jako skladnik czegostam)
4)i ogolnie wszystko co moze mi pomoc w przeprowadzeniu ich w jednym kawalku i brzuchem do dna

Autor admin
Admin
#69 - Posted: 9 Lut 2009 09:11 
Nie ma najmniejszych tajemnic:

Zbiornik musi mieć biologiczną wodę. W czasie kwarantanny dodaje się tylko sól niejodowaną i podmienia bardzo niewielkie ilości wody 2 razy dziennie z dodatkiem Aquasafe. Przez kilka dni nie karmi sie ryb i obserwuje. Cały czas musi być kontrola parametrów N02 i N03

Ja tak robię od 6 lat, ale ja mam ryby od Michelle:)) I w dodatku odłowy

Witaminy - używam Aqua medica Biovital.

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#70 - Posted: 9 Lut 2009 11:32 
ale ja mam ryby od Michelle-troszke daleko (lot bezp.trwalby zbyt dlugo,a
co dopiero na skladaka)

Autor surveyor
Użytkownik
#71 - Posted: 12 Lut 2009 10:34 
witam ponownie
"hodowca"zadzwonil ze spuszczonym nosem -ryby sa juz po pierwszym leczeniu nawet te dwie w bardzo zlym stanie wygladaja znacznie lepiej
Wiec chyle czola p.Marto:) jak i zawartosci tego przewodnika(forum)
Gosciu jest w niezlym szoku (mam nadzieje ze przy okazji uda mi sie potargowac na mlode Ikola)
Ps.zdjecia wysle w poniedziale(niezdawalem sobie sprawy ze jest tego az tyle)

Autor surveyor
Użytkownik
#72 - Posted: 12 Lut 2009 10:46 
a czy mozecie mi polecic jakies ciekawe sciagi na 2m dl wystroj wapienie muszlowe
Poprzedni mialem zawalona tylna sciane(sporo tego bylo)teraz mysle o czyms przejrzystym dalej na muszlowym -dolomte jest ale trzeba sprowadzac a wysmiali jak powiedzialem ile (minimum 10ton -no chyba musze pomyslec o troszke wiekszym akwarium)

Autor admin
Admin
#73 - Posted: 12 Lut 2009 10:51 
Miło, ze pomoc pomogła. Mam nadzieje, że ryby wyzdrowieją. Prawdopodobnie nie umie ich karmić. Zrób mu lekcję:)

Wystrój

To potem- teraz jestem bardzo zajęta:)) Chyba, że inni teraz szybko coś podpowiedzą

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#74 - Posted: 12 Lut 2009 11:27 
spokojnie az tek mi ne spieszno

Autor pawel_wrl
Użytkownik
#75 - Posted: 13 Lut 2009 10:53 
Widzę, że było trochę tutaj o pasożytach układu pokarmowego. Pamiętam, że kiedyś "odrobaczałem" pielęgnice z SA, bo ocierały się o kamienie, miały nitkowate, śluzowate odchody. Dużo czytałem na ten temat i zdecydowałem się użyć środka o nazwie systamex. Na etykiecie jest koń :) Kosztuje ok 15PLN u weterynarza. Działa szybko i skutecznie.

Autor surveyor
Użytkownik
#76 - Posted: 14 Lut 2009 02:40 
"zdecydowałem się użyć środka o nazwie systamex. Na etykiecie jest koń :)"
Wiecej info ?-co ciekawe jest to tu dostepne
Czy moze ktos jeszcze stosowal tego "konia"moze dziala tylko na mala czesc pasozytow a ty miales szczescie i dobrze trafiles -byloby dobrze jesli dziala rownie skutecznie jak inne srodki np BM

Autor admin
Admin
#77 - Posted: 14 Lut 2009 09:34 
Nie ryzykowała bym tego leku
Na daktyla i gyrodaktyla oraz tasiemce Stosować ostrożnie! To lek bardzo mocny na odrobaczanie ptaków.

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#78 - Posted: 14 Lut 2009 09:45 
DZIEKI za opine
A jak tam z czasem - wystroj

Autor admin
Admin
#79 - Posted: 14 Lut 2009 09:54 

Autor pawel_wrl
Użytkownik
#80 - Posted: 14 Lut 2009 18:18 
Wcześniej miałem akwaria z amazonią lub centralną. Ryby typu paletki lub skalary często są nosicielami różnych pasożytów przewodu pokarmowego. O ile te drugie mogą w miarę normalnie egzystować, to dla palet najczęściej takie pasożyty są śmiertelne. Na wielu forach w celu odrobaczania polecają systamex. Dodaje się go podczas kwarantanny nowych palet lub skalarów. Stosowałem go u siebie, zawsze z dobrymi efektami. Oczywiście trzeba to robić ostrożnie.

Autor pawel_wrl
Użytkownik
#81 - Posted: 14 Lut 2009 18:25 - Edytowany przez: pawel_wrl 
"Lekiem weterynaryjnym pod postacią zawiesiny zawierającej oxfendazol w ilości 2,265g oraz emulganty i konserwanty w ilości 100g jest Systamex.
Cechuje się on dużą efektywnością i szerokim spektrum działania. Najczęściej stosowana dawka, podczas kąpieli długotrwałej, wynoszącej najwyżej 7 – 8 dni to: 2ml leku na 100 litrów wody + sól. Wspomnianą ilość środka, stosuje się w przypadku leczenia młodych ryb, których średnica nie przekroczyła 9 centymetrów. Badania wykazały, że dorosłe dyskowce wykazują tolerancję na znacznie większą dawkę, którą ewentualnie można w związku z tym zastosować. Istnieją doniesienia, że dawka ta dochodzi nawet do 10ml leku na 100 litrów wody + sól (1 łyżka na 10 litrów). Kurację można przeprowadzać jedynie jeden raz. Po takim zabiegu powinna zaistnieć przerwa, trwająca co najmniej 60 dni.
Stosowanie powtórzeń po przerwie trwającej 7 dni, często skutkowało śmiercią słabszych dyskowców i objawami silnego zatrucia u silniejszych.

Kilka słów o środku czynnym:

Oxfendazol, to nowa generacja benzoimidazolu, będąca pochodną fenbendazolu.
Maksymalny poziom oxfendazolu we krwi występuje pomiędzy 12 a 24 godziną od podania. W odróżnieniu od flubisolu, także pochodnej fenbendazolu, rozpuszcza się w wodzie. Środek przeznaczony jest do zwalczania u zwierząt formom larwalnym i dorosłym postaci wielu rodzajów nicieni żołądkowo jelitowych i płucnych oraz tasiemcom. Działa także na jaja pasożytów wewnętrznych. Normalna dawka lecznicza oxfendazolu, wynosi 0,25 – 0,5mg/10 litrów wody.

Preparat można też podawać rybom do karmy, przy czym w 10g pożywienia, nie powinno się go znajdować więcej, niż 0,02 – 0,05g."

To wypowiedź z forum dyskowców. Jak wiadomo są to ryby bardzo delikatne.

Autor admin
Admin
#82 - Posted: 14 Lut 2009 18:38 
To wypowiedź z forum dyskowców. Jak wiadomo są to ryby bardzo delikatne.

Bardzo delikatne i zwykle bardzo zarobaczone. Występowanie robaków u ryb z Tanganiki jest o wiele rzadsze. Jak sam mówiłeś używaleś leku w SA.

Dlatego w Tanganice przy wysokim pH trzeba bardzo uważać:)) Można zrobić więcej złego niż dobrego.

Marta

Autor admin
Admin
#83 - Posted: 14 Lut 2009 18:42 
I jeszcze dodam - rozpoznanie choroby to podstawa. Leczenie w ciemno może prowadzić do powikłań i zgonów ryb. U tanganickich ryb najczęściej dochodzi do zmian w układzie pokarmowym, których przyczyną są bakterie i wiciowce. Tutaj leczenie musi być nieco inne.

Stąd rozpoznanie jest najważniejsze

Marta

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Bactopur Direct - zamiennik ??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®