Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

ile pokarmu?

Autor alwaro
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Lut 2009 20:58 
czy ktos mi powie ile podawac pokarmu??
wczoraj wpuscilem 16 mlodych ( ok 5- 6 cm) kasang do nowego zbiornika. wiem ze powinny cala porcje zjesc w 2-3 min ;ale rybki narazie obsiady jeden rog akwarium i niesmialo z niego wyplywaja. cos tam skubia ale troszke pokarmu(troszke) zalega w reszcie zbiornika. na poczatek podaje Sera Flora( rozdrobniona na male kawaleczki) niechce zeby umarly zglodu no i niechce ich przekarmic)
prosze o jakies porady
pozdrawiam Daniel

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Lut 2009 06:21 
Na początek nie podaje sie zupełnie pokarmów. Ryby muszą się zaaklimatyzować i odstresowac. Podawanie od początku pokarmu może tylko wywołac u nich stres.
Najważniejsza na poczatek jest KONTROLA PARAMETRÓW!!

Pokarmy podaje sie po 2-3 dniach i to początkowo najlepiej takie jak podawała hodowca pierwotny.

O pokarmach mówiliśmy wiele natym forum.

Marta

Autor alwaro
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Lut 2009 19:04 
no dzieki wielkie.hodowca podawal wlasnie sere flore.rybki juz sie troszke rozruszaly i widac ze smielej zwiedzaja dalsze czesci akwarium. z tego co im dawalem to w nocy wyjadaly to co bylo na dnie. dzieki za porade

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Lut 2009 19:30 
z tego co im dawalem to w nocy wyjadaly to co bylo na dnie

To chyba nie jest normalne, że pokarm Ci zalega na dnie?

Zmierz parametry N02 i N03.

Marta

Autor alwaro
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Lut 2009 19:49 
do Marty przeczytaj co napisalem w pierwszej wypowiedzi.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 2 Lut 2009 20:00 
alwaro

Ja czytałam Twój post i dziwię się, że w świeżym zbiorniku od razu nie pozbierałeś tego pokarmu. Dlatego napisałam zmierz parametry wody.

Karmienie zestresowanych ryb jest robieniem sobie problemu.

Marta

Autor alwaro
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Lut 2009 21:00 
no wlasnie tego nierozumie.zbiornik jest swiezy.rybki wpuscilem 3 tygonie po zalaniu zbiorni rybcie to czego nie zjadly przy karmieniu(sa od soboty w nowym akwa)wyjadly w nocy. i tu sie dziwie czy grzebanie w zbiorniku ze swiezo wpuszczonymi rybkami niezaszkodzi im bardzie niz troszke, naprawde troszke pokarmu który zostal nie zjedzony?? grzebanie chyba bardziej moze im zaszkodzic.jak narazie to staram sie wogole nieprzechodzic blisko zbiornika. rybcie sie juz troszke rozruszaly a szczegulnie 3 sztuczki które prubuja ciagnac za soba reszte stada troszke dalej....

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 2 Lut 2009 21:10 
A Ty swoje - ja mówię o podaniu parametrów wody, a Ty o grzebaniu. Wierz mi jak woda się "zepsuje" to dopiero będzie problem.

Marta

Autor pictus
Użytkownik
#9 - Posted: 2 Lut 2009 21:30 
no ja myśle że niestety nie wyjadły tego pokarmu bo tropheus nie je w nocy (to nie sum) po prostu Twoj pokarm się częsciowo rozłożył i pewnie już nie był tak na pierwszy rzut oka zauważalny- jak pisze Marta sprawdzaj parametry

Autor alwaro
Użytkownik
#10 - Posted: 3 Lut 2009 17:20 
oki juz wiem o co chodzi. dzieki PICTUS

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 3 Lut 2009 19:47 
alwaro

Pokarm powienien być podawany conajmniej 2-3 godziny przed zgaszeniem światła.

Masz świeży zbiornik - musisz postępować odpowiednio w tym czasie. Konieczne jest sprawdzanie wody amoniak, N02 i N03

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / ile pokarmu? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®