Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Ceny pokarmów a jakość

Autor twkw
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Mar 2009 17:28 
Ostatni dostałem z Niemiec dwa pokarmy Omega One Veggie, Omega One Kelp. Mam je drugi raz .Z ciekawości sprawdziłem ceny tego pokarmu w USA i muszę przyznać iż nie należą do niskich. Pokarmy testuję dopiero tydzień na trophach (poprzednio stosowałem jako domieszkę do innych pokarmów)wię nie mogę wiele o nim powiedzieć, ale po reklamie na stronie producenta i cenie to jest to najwyższa klasa. Ale czy ceną można się kierować hymm. Jeśli cena jest odzwierciedleniem zapotrzebowania a za tym jakości to to co mnie zdziwiło to ceny pokrmu OSI uznawanego u nas za pokarm ekskluzywny i ceny pokarmu Tetry uznawanego za supermarketowy.
Dla przykładu OSI Spirulina 1.09oz 3,99$ TetraVeggie 1,84oz 5.49$
OSI Spirulina 7.06oz 10.19$ Tetra Veggie5,65oz 12.99$

OSI Marine 2.24oz 4,39$ Tetra Marin 2.82oz 7,29 $
7.06oz 10.79$ 5.65oz 11.99$
Linki do sklepów
http://www.drsfostersmith.com/product/prod_display .cfm?c=3578+7927+7932+4320&pcatid=4320

http://www.drsfostersmith.com/product/pet_supplies .cfm?
c=3578+7927+7932

Zadziwiające. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, kryzys, może Tetra ma ambicje wyższe niż sądziłem lub OSI jest przereklamowane, lub po osiągnięciu sławy przesadzili z cenami i ludzie się od OSI odwrócili nie wiem.
Po przeglądnięciu strony
http://www.einrichtungsbeispiele.de/index.php?typ= 2
muszę przyznać iż Nasi zachodni sąsiedzie nie kupują OSI tak często dla trophci jak np MY.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 24 Mar 2009 20:54 
Jeśli cena jest odzwierciedleniem zapotrzebowania a za tym jakości to to co mnie zdziwiło to ceny pokrmu OSI uznawanego u nas za pokarm ekskluzywny i ceny pokarmu Tetry uznawanego za supermarketowy.


Cena jest głównie odzwierciedleniem produktu i kraju produkcji. OSI to produkt amerykański i na tamtych rynkach na pewno będą one w obecnym czasie tańsze niż pokarmy unijne, a takimi są produkty Tetra.

To zwykle zasady konkurencji Unii i USA.

A jakość - no cóż nie zamienila bym OSI na Tetrę:))

Marta

Autor twkw
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Mar 2009 22:20 
Ja też bym nie zamienił. OSI to podstawa mojej roślinnej tangi a w mięsnej to jedyna firma jakiej pokarmy posiadam, o przepraszam jeszcze mam Hikari.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 25 Mar 2009 05:39 
A jak pokarmy Omega One Veggie, Omega One Kelp się sprawdzają, jakieś doświadczenia uwagi masz?

Mozesz napisac coś więcej?

Marta

Autor twkw
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Mar 2009 09:32 
Powiem tak, jeśli chodzi o odchody wszystko ok, jeśli chodzi o pasję w pobieraniu pokarmu to już słabiej. Płatki są delikatne a jednak jeśli jest jakiś większy kawałek trophy nawet te dorosłe łapią go i wypluwają, a o zjawisku gotowania się wody jaki występuje przy podawaniu OSI płatków/bez względu na wielkość płatka/ i granulatu, oraz granulatu Hikari w tym przypadku nie można mówić. Przy podaniu razem z płatkami OSI wyłapywane są właśnie płatki OSI a Omega jest ignorowana. Tak jak pisałem podeję ten pokarm dopiero tydzień, i może nieufność do niego jest przyczyną takiego stanu rzeczy, ale moim zdaniem większy wpływ ma na to intensywny rybi zapach Omegi. Jakiś miesiąc temu podałem swoim trophą OSI Angelfish i od pierwszego momentu został potraktowany jako przysmak co dowodzi temu że jeśli coś smakuje to nie trzeba się do tego przyzwyczajać. Będę podawał Omegę jeszcze kilka dni ale myślę że skończy się to odstawieniem tego pokarmu.
OSI Angelfish kupiłem po przeczytaniu opisu na stronach Rybarium i potwierdzeniu tego na stronach OSI
Podaję go raz dwa razy w tygodniu jako czystą postać i czasami zmieszny ze spiruliną jakieś 1;3.
Moje trophy są chyba uzależnione od OSI, jak podałem młodym tabletki Spirulina Nibblers to zapanowały nad nimi dorosłe i do tej pory się nimi zajadają.czy je przkleję do szyby czy połamię i wrzucę do wody znikają po paru chwilach.
Jeśli nie zrezygnuję z podawania Omegi napiszę coś za kilka dni.
Pokarm wydaje się być wysokiej klasy, no ale zobaczymy.

http://www.omegasea.net/

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 25 Mar 2009 15:17 
A czy rozważałeś podawanie Omega Marine i Marine Flakes with Garlic?

Czy płatki są tak drobne jak w pokarmach JBL?

Marta

Autor twkw
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Mar 2009 16:45 
Omegi Marine nie dostałem, te które mam to prezent.
Wielkość platków: JBL obecnie nic nie mam ale z takich popularnych produktów to podobnej wielkości jest sera flora.
Płatki są bardzo delikatne, przy OSI są bardzo cieńkie. Sypnięte na wodę mimo iż szybko nasiąkają dosyć długo pływają.Jeśli się weźmie szczyptę w palce to zapach jest tak intensywny że zostaje na palcach./ zapach ryb/

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 25 Mar 2009 17:51 - Edytowany przez: admin 
Czy na opakowaniu jest bardziej szczegółowy opis zawartości?

Marta

Autor twkw
Użytkownik
#9 - Posted: 25 Mar 2009 18:24 
Dokładnie taki sam jak na stronie internetowej jeśli chodzi o skład,
plus karmienie 3xdziennie do zjedzenia w dwie minuty, nie zanieczyszcza wody, naturalne pigmenty naturalne skladniki i takie tam reklamowe teksty.

Autor twkw
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Mar 2009 10:52 
Pokarm Omega odstawiłem, a właściwie podarowałem znajomemu. Po 2 tygodniach trophy nie wykazywały nim zainteresowania.

Przeglądałem ostatnio pokarmy tropicala i oto cytat dotyczący spiruliny forte micro granulatu
Roślinny pokarm w postaci bardzo drobnego (poniżej 500 µm), ekstrudowanego granulatu z dużą (36%) zawartością glonów Spirulina platensis. Przeznaczony dla młodych............

Czy fragment -ekstrudowanego granulatu- w tym przypadku można kojarzyć z produkcją taką samą jak w przypadku pokarmów Naturefood

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 27 Mar 2009 11:04 
Czy fragment -ekstrudowanego granulatu- w tym przypadku można kojarzyć z produkcją taką samą jak w przypadku pokarmów Naturefood


Nazwa ekstrudat jest jednoznaczna, więc być może technologia jest ta sama.

Ekstruzja jest metodą obróbki termicznej karm. Polega ona na poddaniu mieszanki paszowej działaniu wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia przez krótki okres czasu. Metoda ta należy do HTST (high temperature short time), dzieki czemu jest przyjazna w stosunku do obrabianej paszy.

Marta

Autor twkw
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Mar 2009 18:06 
Ot miałem troszkę czsu i wytropiłem
że Naturefood powiększa swój asortyment o kolejne pokarmy zarówno dla ryb morskich jak i słodkowodnych, Dainich walczy z legalizacją krilla, który jest rozsyłany na całą europę, ale w ich pokarmie coś nie może się zalegalizować, podobno za tydzień bedzie wiadomo coś więcje.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 28 Mar 2009 07:09 - Edytowany przez: admin 
Naturefood ma cała gamę pokarmów nowych, takich jak Premium Kristall, Supreme Marine http://www.naturefood-service.de/.

Nie dawno zmieniono skład Premium Plankton, dla morskich ryb, który znakomicie sprawdza sie u mnie przy karmieniu narybku planktonożernych ryb. Pokarmy Naturefood wykorzystują z duzym powodzeniem "malawiści" i hodowcy paletek (Premium Discus). Wazne jest ze każda grupa pokarmu ma inne formułę dla narybku i dorosłych ryb z odpowiednim do tego składem.

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Ceny pokarmów a jakość Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®