Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Coś złego dzieję sie z rybami

Strona  Strona 6 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next »  
Autor sander
Użytkownik
#151 - Posted: 26 Maj 2009 09:44 
IMHO nie należy robić przerwy w leczeniu w/w antybiotykiem. Taki sposób, o ile mikroby nie zginą w pierwszych dniach, może przyczyniać się do ich mutacji i uodparniania się bądź na dawkę bądź nawet na lek. Ważne jest aby przed i po leczeniu stosować sterylizację (najlepiej UV) wody, pozwala to zapobiegać wielu różnym powikłaniom, które nie muszą ale mogą występować i często ogranicza (przed) zarażanie kolejnych ryb.

Autor parzur
Użytkownik
#152 - Posted: 26 Maj 2009 16:11 
Witam,
czyli trzymać ok 5-6 dni i później węgiel i lampa UV?
Mam gzieś takie urządzenie tylko nie wiem czy obudowa jest szczelna:(

Autor parzur
Użytkownik
#153 - Posted: 26 Maj 2009 20:52 
kolejny dzien bez straty:)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#154 - Posted: 26 Maj 2009 22:55 
kolejny dzien bez straty:)

Jak sam widzisz decyzję o leczeniu należało podjąć dużo wcześniej a być może strat nie było by prawie wcale. Najważniejsze jest jednak to, że antybiotyk zadziałał i miejmy nadzieję, iż teraz będzie już tylko lepiej a nie gorzej;-).


Pozdrawiam
Łukasz

Autor sander
Użytkownik
#155 - Posted: 27 Maj 2009 06:57 
Witam,
czyli trzymać ok 5-6 dni i później węgiel i lampa UV?
Mam gzieś takie urządzenie tylko nie wiem czy obudowa jest szczelna:(


...później podmiana wody i lampa UVC - :)

Autor parzur
Użytkownik
#156 - Posted: 27 Maj 2009 09:23 
Ta dawka enrofloksacyny którą stosujesz jest dawką średnią. Podmień wodę dopełnij 50%, potem za 3 dni podmień jeszcze raz i też daj 50% dawki. 9 dni leczenia powinno wystarczyć. Leczenia antybiotykiem nie powinno się przerywać. Leczenie antybiotykami powinno trwać 7 - 10 dni (przynajmniej ja tak stosuje). Czasem ten okres jest dłuższy


Dostałem taką informację. Co o tym sądzicie?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#157 - Posted: 27 Maj 2009 09:40 
Dostałem taką informację. Co o tym sądzicie?

Moim zdaniem już nic nie kombinuj. Dostałeś informacje jak masz postępować i teraz skup się na tym. W następnej kolejności jak już ryby dojdą do siebie zajmij się odpowiednim zbilansowaniem diety a w zasadzie dodaniem balastów tylko rób to ostrożnie i nie od razu po leczeniu. Po zakończonej kuracji raczej karm ryby bardzo skromnie płatkowanymi pokarmami i dwaj sporo witamin.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor parzur
Użytkownik
#158 - Posted: 27 Maj 2009 11:56 
ok, dzięki.

Jak myślicie kiedy powinienem zacząć karmić ryby?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#159 - Posted: 27 Maj 2009 12:00 

Jak myślicie kiedy powinienem zacząć karmić ryby?


Najpierw skończ leczenie i pozbądź się leku z akwarium a później napisz jak zachowują się ryby.

Łukasz

Autor sander
Użytkownik
#160 - Posted: 28 Maj 2009 08:44 
Ryby mają niesamowite wręcz zdolności do regeneracji swych narządów. Niestety warunkiem dla tego procesu jest woda o dużej czystości, która w recyrkulatach może wystąpić tylko kiedy nie karmimy ryb. Czasem nie karmimy ryb 2 lub więcej tygodni.

Autor admin
Admin
#161 - Posted: 28 Maj 2009 08:48 
sander


Ponieważ jesteś naprawdę kompetentną osobą proszę napisz dokładnie, bo ludzie mi nie wierzą. że ryb można naprawdę długo nie karmić. Chodzi oczywiście o uzasadnione nie podawanie pokarmu.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#162 - Posted: 28 Maj 2009 09:15 - Edytowany przez: sander 
To temat na dość obszerny artykuł :) w skrócie wygląda to tak, że ryby jak wiecie są niższymi kręgowcami zmiennocieplnymi jednocześnie przebywającymi w środowisku o dużej bezwładności. W/w prawidłowości wskazują, że ryby nie muszą tracić energii na m.in.:
- ogrzewanie organizmu
- pokonywanie siły grawitacji (plus "zwykle" pęcherz pławny)

Dodanie soli do wody w trakcie i po leczeniu dodatkowo odciąża komórki organizmu tych zwierząt, gdyż przebywanie ryb w roztworze izotonicznym zapobiega rozcieńczaniu przez wodę ich płynów komórkowych i oszczędza energię turgoru. Ryby nie posiłkują się energią cukrów, spadek zawartości glukozy w wątrobie ryby głodującej i pływającej przez miesiąc jest prawie niemierzalny.

Zgrubnie te właśnie fakty stanowią o tym, że ryby mogą nie pobierać pokarmu bardzo a to bardzo długo. (dotyczy ryb nie narybku czy larw, którym grozi PNR)

PS. Marto myślisz, że wystarczy?

Autor admin
Admin
#163 - Posted: 28 Maj 2009 09:19 - Edytowany przez: admin 
No chyba, ze napiszesz dłuższy artykuł do TM?

Problem karmienia, nie karmienia jest stałym problemem przy aklimatyzacji ryb, chorobach, stanach złych parametrów wody.

Może warto by dogłębnie wyjaśnić problem i dodatkowo ustosunkować się do zalet czy wad podawania soli. Kiedy jak i dlaczego?



Marta

Autor fishfan
Użytkownik
#164 - Posted: 28 Maj 2009 16:37 
witam dodam na samym poczatku ze ton wypowiedzi nie dotyczy adminow.moja ostatnia uwaga na tym forum poniewaz nia mam zamiaru juz wiecej w nim uczestniczyc.Uwagi na tym forum ida tylko w jednym kierunku.musza przyjmowac z pokora tylko nowicjusze i ci ktorzy nie naleza do grona wzajemnej adoracji.czyli jesli idziesz miedzy wrony krakaj tak jak one.inna pocja na tym forum nie istnieje.wszelkie wątpilwosci czy tez zpostrzezenia jesli odbiegaja o przyjetych tutaj zasad sa wysmiewane lub ignorowane.Oczywiscie jesli nie sa podparte naukowymi wywodami lecz tylko obserwacjami .Sander pelen szacunek jestes jedyna osoba na tym forum ktora nie boi sie podwazac kanonow tegoz grona.Skoro jest to grono wszechwiedzacych nie mam pojecia dlaczego nie ma pelnych wyczerpujacych odpowiedzi.dodam ze slowo''moze ktos inny ma wieksza wiedze''to tez wyczerpujaca odpowiedz ale tego stwierdzenia uzywaja tylko ludzie inteligentni.Wazelina milczy:(.Oby wiecej takich ludzi jak Ty mam wrazenie ze pchniesz to forum do przodu jak i tez podejscie ludzi do ludzi czy tez akwarystyki.Mysle ze juz niedlugo Twoje Tezy beda ich wlasnymi dlatego taka mala prosba jesli mozna pamietaj o autoryzacji.Pozdrawiam wszystkich i bez urazy .Dzialajcie ;)

Autor admin
Admin
#165 - Posted: 28 Maj 2009 17:13 
]fishfan[/b]

Teraz to ja nie rozumiem o co Ci chodzi.

Nie mam wiedzy o tych lekach, które są proponowane więc się nie odzywam. Rzadko leczę ryby, bo nie mam takiej potrzeby więc.....

W czym w takim razie problem dla Ciebie? Że nie odpowiedziano Ci jak redukuje Aeromomonas - nie wiem więc nie odpowiedziałam - może inni tez nie wiedzą, a może przeoczyli Twoje pytanie, bo nie to było istotne w tym temacie. Leczono ryby na odległość - to raczej nie jest sprawa prosta ale wielka odpowiedzialność?

Twoja wola :))

Marta

Autor fishfan
Użytkownik
#166 - Posted: 29 Maj 2009 16:52 
witam dodam na samym poczatku ze ton jak i treść wypowiedzi nie dotyczy adminow
bez urazy

Autor admin
Admin
#167 - Posted: 29 Maj 2009 19:30 
fishfan - spróbuj z nieco większym dystansem podejść do tego. To akwarystyka, która nie powinna kłócić ludzi z błahych powodów. Dystans też dobrze mieć względem siebie :-)

Nikt tu nie kreuje się na super mędrca. Ludzie mają swoje doświadczenia - lepsze/gorsze. Natomiast ich sposób wypowiedzi nie musi być dla wszystkich sympatyczny, prawda? Każdy robi to inaczej.
Jak to mówią - wyluzuj, chłopie:-)

Robert

Autor bemben99
Użytkownik
#168 - Posted: 30 Maj 2009 08:06 
Hej parzur co tam w zbiorniku? Jak zdrowie ryb? Sukcesy?

Tomek

Autor parzur
Użytkownik
#169 - Posted: 30 Maj 2009 12:23 
Witam,
od początku leczenia żadna ryba nie padła. Co prawda kilka jest słbszych, widać to po sposobie poruszania się, ciągle się chowają no mają cienkie przeźroczyste i ciągnące się odchody. Reszta żwaw pływa po całym akwarium a jak tylko się zbliżę to podpływają i czekają na pokarm:)

Planowałem dzisiaj lub jutro wrzucić węgiel i włączyć lampę.

Pozdrwiam

Autor fishfan
Użytkownik
#170 - Posted: 31 Maj 2009 17:52 
Robert
uzupełnij wiedze a nie truj dupy
[i]Jak to mówią - wyluzuj, chłopie:-)

Autor admin
Admin
#171 - Posted: 31 Maj 2009 18:22 
fishfan

Widzę, że jednak masz zły humor. Szkoda:((

Marta

Autor wookash
Użytkownik
#172 - Posted: 18 Cze 2009 21:34 
parzur i jak,wyzdrowiały? Nic więcej nie padło?,przeczytałem cały ten temat i jestem ciekaw jaki finał,pozdrawiam.

Autor kooesnczv
Użytkownik
#173 - Posted: 1 Sier 2012 22:21 
cześć, mam bigg problem, otóż nie wiem czemu ale w moim akwarium zaczęła się wojna domowa i ryby wczesniej nie atakujące się, pogryzły(dosłownie) najstarszą i duża rybę giętkozęba, zjadły jej prawie płetwę na grzbiecie, przy ogonie, ogólna maskara! oddziliłem rybe od reszty w akwarium bo była już bardzo słaba, koleś ze sklepu zoologicznego-wędkarskiego poradził mi leczenie jej biseptolem 120, 1,5tab/120l co 24h, nie wiem czy dobrze zrobiłem,zasugerowałem się wiedza tego kolesia, jego radą, bo ryba mi już pływała brzuchem do góry. I co się stało...hm... ryba pływa o własnych siłach, nie wypływa brzuchem do góry ale ... no własnie, po tym leku chyba zniknęła jej reszta płetwy która była pogryziona, jakby rozpłynęła się, jakby ja rozpuściło, skóry nie ma w ogóle na grzbiecie,widze jej ości, no jakaś maskara, ogon jest bez skóry, kurdy u ludzi wystepuje po niektórych lekach toksyczna martwica naskórka np.po biseptolu, paracetamolu, ale kurde obawiam się,że jak tak dalej pójdzie kiedyś jak przyjdę do domu zastanę sam szkielet, POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

Autor admin
Admin
#174 - Posted: 2 Sier 2012 06:24 
Może napisz jaką masz obsadę, wielkość akwarium, kto pogryzł,?

Bez tego nie pomożemy, nikt tutaj nie jest jasnowidzem


Marta

Autor Klaudiaaa_
Użytkownik
#175 - Posted: 29 Paź 2013 02:44 
Witam wszystkich :)

Od niedawna interesuję się akwarystyką na dobry początek mogę napisać że mam akw. tylko 45 l. i trzymam w nim parkę molinezji żaglopłetwej, parkę molinezji ostrodziobej, gupiki 4 samiczki i trzy samce, parkę platek, samca mieczyka, 6 neonek, 4 kiryski dwie tygrysie, albinoske i padne oraz glonojada i bocie. Ostatnio coś dziwnego dzieje się z rybkami próbowałam się dowiedzieć, ale nic z tego musiałam się zalogować tutaj mam nadzieje, że mi pomożecie :) W przeciągu tygodnia padły mi trzy ryby samiczka mieczyka oraz platki i neonka z tego samego powodu. Niby było z nimi wszystko w prządku normalnie pływały i nagle zaczęły pływać w miejscu rzucało nimi na boki i spadały na dno odbijamy się od powierzchni płynęły w górę obkręcając się i spadały na dno i w taki sposób mi padały. Akurat padały na moich oczach nie wiem co się im mogło stać.

Autor admin
Admin
#176 - Posted: 29 Paź 2013 07:10 - Edytowany przez: admin 
To chyba jakaś wypucha, bo nie sadzę, aby takie akwaria ktoś miał w realu.

Co o tym sądzicie forumowicze? O 2:44 nie piszą dzieci, bo raczej powinny spać, a dorośli chyba myślą nieco?

A my mówimy, że 45 litrów to zbyt mały zbiornik dla pary brevisów:)


No ale Klaudia: W 45 litrach zostaw sobie tyllko neony, powieksz do 10 sztuk. Resztę oddaj zanim zdechną wszystkie. A zdechną szybko, bo z Twojej wiedzy wynika, że nic nie wiesz:(( Rób to szybko, bo ryby zdechną Ci wszystkie.


Marta

Autor marcel
Użytkownik
#177 - Posted: 1 Lut 2015 10:15 
Witam serdecznie. Nie wiem co jest grane ale moje rybcie dosłownie bledną i po paru dniach zdychają juz straciłem pół obsady i jestem bez silny. Moje akwa to standardowa 375 pływają w niej tropheusy bemba.zbiornik mam juz 5 latek żadnych problemow z nim niebylo aż do teraz. Podmiany raz w tygodniu 20%. Filtracja fluval 405 z ceramika i koralem i atman 203 z dużą gąbka. Parametry w akwarium to ph8.5 kh12 gh26 no2 0 no3 10-25 testy kropelkowe sera. Karmie dwa razy dziennie następującymi pokarmami osi cichlid flakes sera flora d-allio plus spirulina super forte tetra phyll raz na tydzień strip mix w postać szpinaku witamin brokul. Proszę o szybką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam

Autor admin
Admin
#178 - Posted: 1 Lut 2015 12:27 
A moze napiszesz jakie mają objawy, pokażesz jakieś zdjecia, film?

Skąd mamy wiedzieć co im dolega jak nic nie napisałeś?

Opisz wszystko wg tego watku http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=831

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#179 - Posted: 1 Lut 2015 13:19 
P. Marto właśnie to jest dziwne że pobierają normalnie pokarm i na pierwszy rzut oka jest wszystko oki pływaja normalnie. Wczoraj przy karmieniu blady samiec nie dał rady już pływać wiec został wyłowiony i dziś zdechł. Podejrzewam dwie rzeczy albo w wodzie miejskiej coś wlali że tego niewyłapałem albo pokarm bo żona kupiła uzupełniacze.

Autor marcel
Użytkownik
#180 - Posted: 1 Lut 2015 13:20 
Oki cyknę parę fotek lub nagram filmik i wstawię pozdrawiam

Strona  Strona 6 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Coś złego dzieję sie z rybami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®