Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Coś złego dzieję sie z rybami

Strona  Strona 8 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  
Autor marcel
Użytkownik
#211 - Posted: 4 Lut 2015 10:55 
Zostało 14 szt i nic nie padło. Wg zaleceń nie karmię ryb już 3 dzień i dopiero dzis zapaliłem światło więc co dalej??? Dalej podmieniać rano i wieczorem i dodawać sól czy tylko wieczorem?? Zmierzyłem NO3 w kranie i wczoraj było 10. Dodam zaraz filmik. Marcel

Autor marcel
Użytkownik
#212 - Posted: 4 Lut 2015 11:14 
A po za tym nic nie zmieniałem tylko podmiana rano wieczorem uzupełnianie soli i mierzenie parametrów. Ryby zachowują sie normalnie tylko 3 ryby są blade koło ogona i łuski nie są tak wyraziste jak np w przedniej partii ciała ale to będzie widac na filmie
Marcel

Autor admin
Admin
#213 - Posted: 4 Lut 2015 11:56 
Czyli filtracja jest zbyt wymyta, albo zbyt słaba....


Marta

Autor marcel
Użytkownik
#214 - Posted: 4 Lut 2015 12:13 
P Marto tak kminie w pracy co jest grane i chyba mam przyczynę. Klej z taśmy izolacyjnej. Mam pęknięty przewód od fluvala i nie miałem czasu tego zrobić i zaklejona jest czarną taśmą izolacyjną. Ale jestem wściekły na siebie. Niestety brak czasu i oto rezultat. Pewnie to jest przyczyna bo atman z fluvalem dawali sobie świetnie rade nic się nie działo.
Marcel

Autor admin
Admin
#215 - Posted: 4 Lut 2015 14:22 
To Fluval nie działa?

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#216 - Posted: 4 Lut 2015 14:43 

Autor marcel
Użytkownik
#217 - Posted: 4 Lut 2015 14:48 
Co dalej?? P. Marto

Autor admin
Admin
#218 - Posted: 4 Lut 2015 15:43 
No to nie zwalaj na fluval swoich problemów. Raczej na swoje działania z filtrami. Ryby wyglądaja tragicznie.

Podmieniaj wodę i szukaj przyczyny takiego ich wyglądu. Może masz stare pokarmy? Moze ta gabka coś wydziela? Działaj. To co mogę Ci poradzić to oddaj je na badania. Moze mają jakies pasożyty, ale jakie nie wiem?


Marta

Autor marcel
Użytkownik
#219 - Posted: 4 Lut 2015 19:53 
Dziękuję p. Marto za poradę następna rybcia ledwo już pływa takze jak przezyje do jutra rana to oddam ją na badania jak nie to oddam inną. Totalna bezradność pozdr.
Marcel

Autor admin
Admin
#220 - Posted: 5 Lut 2015 07:32 
Pamiętaj, ze oddajesz żywą rybę. Wyraźnie coś zatruwa twoje ryby, albo warunki w akwarium od dawna były kiepskie, albo coś jest w wodzie. Naprawdę ryby wyglądają bardzo kiepsko. Przyczyn nie znamy, a w ciemno leczyć nie ma sensu, bo tylko pogorszymy sytuację.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#221 - Posted: 5 Lut 2015 07:59 
Wiem p. Marto że żywe. Co do wody to niewiem co truje ryby już naprawde wszystko pousuwałem co jest możliwe i okaże się po badaniach co jest grane tak wiec będę na bieżąco informował
Marcel

Autor marcel
Użytkownik
#222 - Posted: 5 Lut 2015 08:04 
Więc się nie dowiem co truje moje ryby bo najbliższy ośrodek znajduje sie 180 km ode mnie chyba że sprawdzę skład wody w akwarium
marcel

Autor marcel
Użytkownik
#223 - Posted: 5 Lut 2015 09:09 
Po obdzwonieniu wszystkiego co się da niestety też w mojej dziurze nic się nie dowiem tak więc stawiam wszystko na jedną kartę. Podmieniam wodę uzupełniam sól powolutku wprowadzam pokarm może się uda je uratować
Marcel

Autor admin
Admin
#224 - Posted: 5 Lut 2015 10:31 
Dr Kazuń wykonuje badania o ile wyślesz mu rybę.

http://animalian.org/source/contact.php

Spróbuj się z nim skontaktować.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#225 - Posted: 5 Lut 2015 10:57 
Dziekuję zaraz to wykonam
marcel

Autor admin
Admin
#226 - Posted: 6 Lut 2015 09:25 
I co wykonałeś telefon?

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#227 - Posted: 6 Lut 2015 10:14 
Witam p. Marto. Dzwoniłem ale p. Krzysztof nie odbierał wiec napisałem maila. Dopiero będzie miał czas w środę. Wiec zobaczymy co będzie dalej z rybami. Parametry się stabilizują NO3 na poziomie 25, ryby pobierają pokarm, podmieniam dalej po 10% i dodaje sól. Od wczoraj NO3 trzyma sie na poziomie 25 czyli już nie skaczę. Zmierzę wieczorem i okaże się. Mam p. Marto pytanie czy do każdej podmiany dodaje pani sól??? I czy duże stężenie NO3 mogło tak zaszkodzić rybom?? Obstawiam na pokarm lub wodę z komunalni. Może czyścili rury i tego nie wyłapałem
Marcel

Autor admin
Admin
#228 - Posted: 6 Lut 2015 11:53 
Sól należy przez kilka dni utrzymywać na poziome 3 łyżek na każde 100 litrow wody. Czyli przy podmianach tylko uzupełnia się poziom soli do poziomu 3 łyżek/100 litrów. Takie stęzenie utrzymuje się maksymalnie tydzień do półtora. Sól nalezy używac okazjonalnie tylko w momencie problemów z wodą.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#229 - Posted: 6 Lut 2015 12:27 
Aha rozumiem. Dzis wieczorem zobaczę co dzieje sie z NO3. p. Marto później w jakiej ilości podmieniać wodę aby pozbyć się tej soli?? Wystarczy nadal 10%??
Marcel

Autor marcel
Użytkownik
#230 - Posted: 6 Lut 2015 12:30 
Przez jaki czas??

Autor admin
Admin
#231 - Posted: 6 Lut 2015 15:00 
Potem robisz regularne podmiany raz na kilka dni i w ilosci 10-15%. Sól usuwasz po prostu stopniowo. To nie lek, którego tzreba usunać szybko.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#232 - Posted: 6 Lut 2015 16:50 
Oki dziękuję ślicznie p. Marto pozdr.
Marcel

Autor marcel
Użytkownik
#233 - Posted: 12 Lut 2015 21:31 
P. Marto mam jeszcze jedno pytanie: Co jeszcze moze być przyczyną że jednego dnia NO3 wynosi 10 a za dwa dni wynosi koło 40?? Pozdr
marcel

Autor admin
Admin
#234 - Posted: 13 Lut 2015 07:13 
Źle funkcjonująca filtracja, zbyt mała filtracja, zbyt intensywne karmienie, słabej jakości pokarmy zalegające na podłożu, nie zjadane lub słabo trawione.


Marta

Autor marcel
Użytkownik
#235 - Posted: 13 Lut 2015 09:01 
Właśnie mam część takich samych pokarmów jakich państwo używacie. Nic nie zalega na dnie ale jakoś postaram się rozwiązać ten problem, ale dziękuję za informacje. Pozdr.
Marcel

Autor admin
Admin
#236 - Posted: 13 Lut 2015 11:46 
No to stawiam na filtrację. Coś nie dział tak jak należy. Tych ryb nie jest aż tak dużo, aby N03 wzrastała tak szybko.

Czy odchody zalegają na piasku?

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#237 - Posted: 13 Lut 2015 16:35 
Piasek po nocy jest czysty atman 203 ładnie dmucha + do tego fluval 405. Zobaczę co będzie dalej moze za mocno faktycznie opłukałem fluvala narazie staram się utrzymywać podmianami 10% co drugi dzień na poziomie 25. A jak nie to miałem w planach stawiać filtracje narurowa tylko właśnie tych ryb nie jest wiele tak się okaże się co dalej poza.
MARCEL

Autor marcel
Użytkownik
#238 - Posted: 23 Lut 2015 23:07 
Witam. P. Marto mam pytanie po tej mojej całej akcji zastanawia mnie co to była za choroba. Ani nicienia ani jakich kolwiek opuchlizn. Odchody normalne tak jak zawsze. Ryba zaczęła blednąc w okolicach ogona później przy odbycie gubiła łuski ale dalej normalnie jadła. Po paru dniach ryba zaczyna nie jeść odcina sie od stada i umiera. Może pani spotkała sie z takimi objawami??? Pozdr.
Marcel

Autor admin
Admin
#239 - Posted: 24 Lut 2015 07:29 
Jeżeli to było zatrucie, to nie jest to typowa choroba. Objawy mogą być zupełnie niestandardowe. Dlatego namawiałam Cię na badania. Nikt z nas nie widział Twoich ryb, nie obserwował stanów chorobowych. Więc to co możemy powiedzieć, to tylko gdybanie.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#240 - Posted: 24 Lut 2015 22:53 
Polak mądry po szkodzie. Czasu nie cofnę chodź bardzo bym chciał a mieszkam na Warmii więc tutaj nie podejmują sie jakich kolwiek badań. A jechanie teraz z rybami w państwa okolice nie wiem czy by się opłacało chodź w jednej kwestii tak bo państwa bym poznał osobiście. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ocalałe stado ma szanse odbudowania?? W tej chwili mam układ 3-6.
Marcel

Strona  Strona 8 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Coś złego dzieję sie z rybami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®