Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

O.S.I. granulat

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor ozi99
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Sty 2006 11:48 
Czy ktos z was podawał O.S.I. w granulacie swojm trofciom chodzi mi czy jadły chętnie i czy widac jakies wyniki np w ubarwieniu ryb po dłuzszym stosowaniu

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Sty 2006 12:14 
Ja postawił bym go na podjum tuż obok Hicari z przewagą dla OSI !
Jest niezły polecam.
Marcin.T

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Sty 2006 12:40 
Ja swoje ryby karmie tym granulatem gdzieś od listopada. Kupiłem go specjalnie dla "specjalnych" ryb :-), przy okazji inne równiez korzystają. Na początku ryby podchodziły do niego z niechecią, ale to nic dziwnego, cos nowego a do nowości moje ryby podchodzą z ostrożnością :-). Teraz wcinaja aż sie woda "gotuje". Jeżeli chodzi o widoczne zmiany u ryb to na pewno wzrosła witalność ryb. Mimo pobierania duzych ilości pokarmu ryby nie maja problemów z trawieniem. Co do ubarwienia to trudno powiedzieć poniważ moje dostaja również Tetra Rubin.
Pokarm należy dość długo moczyć. W moim przypadku jest to ok. 3 godzin a czasmi dłużej jak zapomne o nim ;-), ale warto ponieważ później rozpada sie na mniejsze kawałki i ryby mogą lepiej przyswajać ten pokarm.
Leszek

Autor ozi99
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Sty 2006 13:03 
Właśni dzisiaj zakupiłem go zobaczymy

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Sty 2006 14:16 
Nie zawiedziesz się!
Marcin.T

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Sty 2006 14:40 
Ile czasu moszysz granulki Leszku??? 3 godziny a czy one nie zaczynaja sie juz psuc po takim czasie?

Łukasz

Autor JacekK
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Sty 2006 14:42 - Edytowany przez: JacekK 
...,,W moim przypadku jest to ok. 3 godzin a czasmi dłużej jak zapomne o nim ;-), ale warto ponieważ później rozpada sie na mniejsze kawałki i ryby mogą lepiej przyswajać ten pokarm. ...,,

Nie mam tego pokarmu /jeszcze/ wiec zapytam
Leszek po 3 godzinach moczenia jaki ma kolor woda w ktorej jest moczony ten pokarm ??
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 27 Sty 2006 14:55 
Ja odpowiem, woda jest prawie biała, po Hikari mocno zielona

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Sty 2006 14:57 
To juz napewno go sobie sprawie ....dzieki.
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Sty 2006 15:10 
A i mala rada odnosnie moczenia.... niestety proces moczenia niektorych pokarmow skytecznie ,,wytraca,, witaminy w nich zawarte... ja robie tak ze po moczeniu w wodzie z zbiornika wywalam pokarm na takie male siteczko do artemi i przed samym podaniem pokarmu ryba mocze pokarm w witaminach /z lodowki/ .
Oczywiscie robie to co pewien czas.
Pozdrawiam

Autor ozi99
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Sty 2006 15:12 
To tyle czau trzeba moczyc granulat O.S.I. nie wystarczy 30min jak naprzykład Hikari albo granu green??

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Sty 2006 15:16 
Ja Jacku natomiast dodaje 3-4 kropli sera fischtamin do strzykawki w której jest wsypany pokarm i zaciągam wode z akwarium i po około 30 minutach wstrzykuje zawartosć rybom. czy Twoim zdaniem coś jest nie tak w takiej metodzie? I dlaczego należy trzymać witaminy w lodówce? Tego nie wiedziałem!
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#13 - Posted: 27 Sty 2006 15:17 - Edytowany przez: JacekK 
ozi
wyobraz sobie ze obok zoladka ryby jet pecherz plawny , jelita... zaldek ryby ma tendencje do rozciagania ... zauwazyles jak moczone pokarmy pecznieja ... nieraz powiekszaja swaoja objetosc dwu krotnie ... jesli to pecznienie nastapi w zaladku to rybaka w tym czasie bedzie bardzo zle sie czuc .
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#14 - Posted: 27 Sty 2006 15:18 
Marcin
wiekszosc witamin podlega jakby procesom samorozkladowym od roznych czynnikow jednym z nich jest temperatura.

Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 27 Sty 2006 15:20 
Wiedziałem że witaminy tracą swoje właściwości na skutek nasłonecznienia o temperatuże natomiast nie miałem pojęcia!
Marcin.T

Autor ozi99
Użytkownik
#16 - Posted: 27 Sty 2006 15:21 
Dziękuje wszystkim za odp. i pozdrawiam za pare dni napisze czy rybciom smakuje

Autor ozi99
Użytkownik
#17 - Posted: 27 Sty 2006 15:24 
mogli byscie przy okazj ocenic moje parametry wody w akwie czy sa ok bo napisałem posta ale cos malo osob sie wypowiedziało zzgory dzieki

Autor rambowskixx
Użytkownik
#18 - Posted: 27 Sty 2006 19:38 
Jesli O.S.I trzeba moczyc 3 godziny to teraz wiem napewno ze nigdy nie kupie tego pokarmu bo mosial bym wstac rano namoczyc a po 3 godzinach wrocic do domu i nakarmic ryby potem znowu namoczyc itd. Troche to syzyfowa praca jak dla mnie i lekka przesada. Moze ktos kto tym karmi mogl by mi powiedziec ile czasu mozna minimalnie moczyc te granulki bo zamierzalem sobie kupic ten pokarm jak mi sie hikari skonczy. Najwyzej kupie w platkach.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor tasma
Użytkownik
#19 - Posted: 27 Sty 2006 19:58 
Karmie granulkami OSI od dwoch miesiecy.
Co do czasu moczenia. Po godzinie granulki wydaja sie miekkie i napeczniale. Ja jednak podobnie jak przedmowcy staram sie moczyc dwie do trzech godzin. Pokarm jest rewelacyjny.
Dla Ciebie Łukasz lepsze beda platki. To chyba ten sam sklad.
Pozdrawiam
Przemek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#20 - Posted: 27 Sty 2006 20:09 
Faktycznie dobrze ze nie kupilem granulek. Moczenie 3 godzinne to zdecydowanie nie dla mnie. Tyle szczescia ze sa platki.

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 27 Sty 2006 20:18 
Granulat jest rewelacyjnym pokarmem. Zwłaszcza znakomity jest dla petrochomisów. Przy rybach z odłowu ma jeszcze jedno ogromne znaczenie. Część kulek tonie, część pływa po powierzchni. Moga go jeść i ryby nauczone zbierać pokarm z toni i ryby, które tylko przeszukują podłoże. Ja nawet Hikari moczę kilka godzin.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#22 - Posted: 27 Sty 2006 20:34 
Hikari juz po 20 minutach jest wg mnie rozmoczony wystarczajaco. Moczenie 3 godzinne jest raczej dla kogos kto siedzi caly dzien w domu i poswieca czas tylko rybom. Nie mowie ze granuli O.S.I sa zle ale mysle ze jak zakupie platki to nie beda sie one niczym roznic od granulatu poza tym ze nie wymagaja moczenia.

Łukasz

Autor ozi99
Użytkownik
#23 - Posted: 27 Sty 2006 20:38 
Pokarm własnie dotarł ja tam moge go moczyc i te 3 godz byle jadły hhee hee MARCIN

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 27 Sty 2006 20:53 
Ja namaczam pokarm rano i karmie nim po południu. Nie ważne czy to pokarm dla trofci, czy pokarm dla pielegnic.

Marta

Autor ozi99
Użytkownik
#25 - Posted: 27 Sty 2006 21:11 
Mam jeszcze jedno pytanie ile razy w tygodniu podajeci granulat trofciom ja podaje 2 razy nie za mało

Autor rambowskixx
Użytkownik
#26 - Posted: 27 Sty 2006 21:23 
Ja podaje codziennie.

Łukasz

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 27 Sty 2006 22:10 
Dokładnie tak, na zmianę Hikari i OSI reszta posiłków przemiennie różbne inne pokarmy.

Marta

Autor ozi99
Użytkownik
#28 - Posted: 28 Sty 2006 07:17 
Dziekuje wszystkim za pomoc

Autor ozi99
Użytkownik
#29 - Posted: 28 Sty 2006 09:56 
Podałem dzisiaj granulat O.S.I. wcinały az miło !!

Autor rufus1
Użytkownik
#30 - Posted: 29 Sty 2006 00:47 
Witam !!!
kurcze przysnąłem temat. Chyba za bardzo "siedziałem w rybach", tyle u mnie ostatnio przeprowadzek i nowe zbiorniki.
Dla mnie granulki są w gotowe do podania kiedy po namoczeniu i podaniu rybom, częściowo sie one rozpadaja pod wpływem złapanie do pyska i wyplucia i znowu ponownego złapania. Są wtedy mniejsze "kęsy" i widze że ryby takie wybierają, oprócz oczywiście petrochromisów. Te łobuziaki łapia całe kule. Zapewne pokarmy różnych firm będziemy różnie moczyć. A tak na marginesie nieźle pęcznieją (OSI). Ja równiez mocze pokarm w witaminach.
Uwielbiaja je również xenotilapie i inne "piaskowace" gdzie w ich diecia musi być pokarm rożlinny. Dla tych ryb granulki OSI lub Hikari przeciskam przez sitko o oczkach ok. 1 mm i taka papkę podaję rybom. Szaleją za nią. Zawiesine z sitka daję maluchom, czyli nic sie nie zmarnuje ;-). Pokarm ten naprawdę utzrymuje ryby w dobrej kondycji.
Leszek

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / O.S.I. granulat Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®