Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Preis coly

Autor rambowskixx
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Cze 2009 13:35 
http://www.preis-aquaristik.com/pol/lekarstwa/hmpr eiscolykonzentrat.html

Temat był kiedyś poruszany i może od tamtego czasu ktoś stosował na mniejszą lub większą skalę ten preparat no i dodatkowo chciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo często zdarza nam się kupić ryby czy to z odłowu czy z rodzimej hodowli a problemem jest z reguły sytuacja gdy ryby pobierały pokarm u wcześniejszych właścicieli natomiast u nas nie wykazują zainteresowania nawet "delicjami". W takich wypadkach najczęściej większość z nas stosuje typowe leczenie jak w przypadku chociażby "bloat" no i ryby po takiej kuracji za zwyczaj wracają do formy. Nie mniej jednak jest to dosyć inwazyjny sposób i pytanie czy ktoś stosował ten preparat w podobnych sytuacjach i z jakim skutkiem?


Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 18 Cze 2009 13:50 
Łukaszu

stosowałam i stosuję ten preparat podobnie jak inne tej firmy. Generalnie uważam, że wiele stanów uszkodzeń, infekcji i inwazji pasożytów można nimi wyleczyć. Preparaty te są szeroko stosowane w akwarystyce morskiej.

Marta

Autor kokos
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Cze 2009 11:39 
Witam,
Marto, skoro stosowałaś ten lek to chciałem sie dowiedzieć, bo w opisie tego Preis coly w kilku sklepach jest mniej więcej tak:


W sposób bezpieczny chroni przed pasożytami żerującymi na skrzelach i w jelitach ryb w wodzie zarówno słodkiej jak i morskiej. Uznany w świecie produkt do pielęgnacji ryb dyskowych; okoni Malawi, Tanganika i okoni pstrych, oraz wszystkich ryb morskich.

W trakcie leczenia tym preparatem likwidowane są w niezawodny sposób pasożyty żerujące na skrzelach i w jelitach, jak również robaki atakujące skrzela i jelita. Konieczne jest przeprowadzenie takiej terapii we wszystkich przypadkach nowego importu.

Czyli moje pytanie dotyczy tego czy likwidowane są te pasożyty takie jak wiciowce, bakterie odpowiedzialne za objawy dotyczące szeroko pojętego zespołu objawów "bloat" u tropheusów, czy raczej chodzi o pasożyty typu nicienie, przywry skrzelowe,przywry skórne.
Pozdrawiam Tomek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 20 Cze 2009 12:10 
To wyraźnie jest preparat do tzw skórnych i skrzelowych pasożytów. Ja przynajmniej stosowałam do takich infekcji z powodzeniem.

Nie stosowałam go w infekcjach układu pokarmowego- nie mogę więc w tej materii odpowiedzieć.

Marta

Autor Lucek1987
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Cze 2009 20:36 
Kilka dni temu do pracy ktoś przyniósł nam chore dyski, z infekcją skórną i właśnie przewodu pokarmowego. Dodawaliśmy codziennie po zakrętce tego specyfiku do serca wołowego i dzisiaj stan ryb jest już znacznie lepszy. Myślę, że za 2, 3 dni ryby całkiem wyzdrowieją. Wcześniej używaliśmy go do leczenia różnych ryb morskich, też z dobrym skutkiem. Pozdrawiam,
Łukasz

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Preis coly Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®