Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

ospa czy leczyć

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor yarosan
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Lip 2009 14:36 
Witam
Zauwazyłem u swoich tropheusów białe kropki na płetwach podejrzewam ze to ospa. Paramery w normie ale dokupiłem ryby. Czym to leczyć?

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 31 Lip 2009 09:28 
Ospa u pielęgnic afrykańskich to zjawisko bardzo rzadkie. Czy jesteś pewien, że to ospa? Jeśli tak to podnieś temperaturę wody do 29 C i podaj czystą krystaliczną zieleń malachitową (5mg/100L) lub jeśli jej nie potrafisz zdobyć to Green Ichtio zoolek-a.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 31 Lip 2009 10:02 
Ospa u pielęgnic afrykańskich to zjawisko bardzo rzadkie.


Tak to prawda, dlatego najlepiej gdybyś zrobił zdjęcia tych kropek.

Wtedy łatwiej będzie cokolwiek powiedzieć.

Marta

Autor yarosan
Użytkownik
#4 - Posted: 31 Lip 2009 10:04 
oki postaram sie dzisiaj zrobic fotki

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 31 Lip 2009 10:05 
No i jeszcze jedno - czy chorują ryby nowe czy stare? Ryby kupowałeś w sklepie?

Marta

Autor yarosan
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Lip 2009 10:08 
najpier ocierały sie o przedmioty podmieniłem wode bo no3 było 65. Po podmiance spadło do 20 ale wyskoczyły białe kropki na płetwach. Mam jeszcze akwaria z innymi rybami i miałem już takie przypadki kiedy występowały te obiawe i leczyłem je na ospe po paru dniach te kropki znikały.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 31 Lip 2009 10:11 
Zapytałam czy chorują tylko nowe czy stare ryby i czy ryby kupowałeś w sklepie. Wtedy prawdopodobieństwo ospy jest wyższe niestety.

Marta

Autor yarosan
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Lip 2009 10:11 
Zaczeło sie to po kupnie nowych ryb ze skepu.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 31 Lip 2009 10:19 
zrób zdjęcia pooglądamy ale na wypadek zaopatrz się w to co napisał Sander.

Marta

Autor yarosan
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Sier 2009 15:14 
To najlepsze zdjęcie jakie udało mi sie zrobic ta biała kropka zaraz za okiem i potem dalej na ohonie trzeba powiekszyc zdjęcie będzie lepiej widać

http://img231.imageshack.us/i/dsc07422.jpg/%5D%5Bi mg=http://img231.imageshack.us/img231/2042/dsc0742 2.th.jpg%5D%5B/url%5D

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 2 Sier 2009 13:50 
Czy kropki są nadal tylko dwie? Czy ich przybywa?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 2 Sier 2009 14:28 
To co widać na zdjęciu to nie jest kulorzęsek.

Autor yarosan
Użytkownik
#13 - Posted: 2 Sier 2009 20:02 
Nie kropek nie przybywa dzisiaj nawet zniknely wlalem pół dawki co na opakowaniu Tropikala MFC ale nadal sie ocierają o przedmioty i niestety młodzież popadałą.

Autor sander
Użytkownik
#14 - Posted: 3 Sier 2009 13:40 
Wróciłem do fotografii i niepokoi mnie nasada płetwy u ryby z kropką. Zdjęcie jest marne i nie widać dokładnie ale to mi wygląda na gnicie. Jeśli tak jest faktycznie trzeba będzie podać antybiotyk (flumequine).

Autor yarosan
Użytkownik
#15 - Posted: 3 Sier 2009 14:02 
Ale to raz jest raz tego niema.

Autor sander
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Sier 2009 14:19 
Ogólnie skoro padły Ci rybki musi być tego powód. Jeśli jesteś pewien, że parametry wody są O.K to na tyle co da się wycisnąć z fotki widzę tą nasadę ogona i stopienie płetwy odbytowej u tej rybki co zwykle jest następstwem albo nieprawidłowego ph albo obrażeń mechanicznych.

Autor yarosan
Użytkownik
#17 - Posted: 3 Sier 2009 14:22 
PH mam 8 wczoraj sprawdzałem. Popadała mi młodzież na której zauwazylem te kropki.

Autor sander
Użytkownik
#18 - Posted: 3 Sier 2009 14:29 
Zobacz tak wygląda ospa


Autor yarosan
Użytkownik
#19 - Posted: 3 Sier 2009 14:36 
oki to nie ospa tak to nie wyglądało były to pojedyńcze kropki. Skoro znikneły to mam coś robić zostało tylko ocieranie o przedmioty i bujanie.

Autor sander
Użytkownik
#20 - Posted: 3 Sier 2009 20:48 
Ryby się bujają? Potrząsają głowami? A jakie wymiary ma twoje akwarium?

Autor yarosan
Użytkownik
#21 - Posted: 3 Sier 2009 21:33 
200x60x70 tak bujaja sie i ocieraja o przedmioty robia to tylko bremby reszta oki

Autor sander
Użytkownik
#22 - Posted: 4 Sier 2009 07:13 
Bujanie to niepokojący objaw. Bujanie zwykle spowodowane jest występowaniem NO2 w wodzie lub przekarmieniem. Napisz jakie podajesz pokarmy i w jakich ilościach. Ogólnie teraz nie karm ryb.

Autor yarosan
Użytkownik
#23 - Posted: 4 Sier 2009 07:39 
Tetra mind i rubin sera vegetables jbl granulat i jbl spirulina HIKARI EXCEL
dodaje vitaminy sery do pokarmu raz dziennie. Ale jest problem na innych rybach pojawiły sie znowu te białe kropki ale teraz jest ich dużo wiecej biłych kropek i teraz przypominają te ze zdjęcia. Robiłem wczoraj testy no2 oki no3 miałem 40 zrobiłem podmiane wody. PH 8. Juz naprawde niemam pomysłu co im jest.A to co zauwazyłes na zdejciu gnicie znikneło.
Masakra boje sie o moje kasangi F0

Autor sander
Użytkownik
#24 - Posted: 4 Sier 2009 07:51 
Nie karm ryb (nie widzę twoich ryb więc nie mam 100% pewności ale jeśli to faktycznie ospa) podejmij szybko leczenie ryb wg instrukcji podanej w drugim poście tego topic-u. Dodatkowo możesz podać do wody sól tej soli możesz podać nawet 800g.

Autor yarosan
Użytkownik
#25 - Posted: 4 Sier 2009 08:03 
oki tak zrobie postaram sie nagrac dzisiaj film i podam ci linka.
Dzieki za pomoc .

Autor admin
Admin
#26 - Posted: 4 Sier 2009 08:13 
Masakra boje sie o moje kasangi F0


Dlaczego mając ryby z odłowu dokładasz ryby ze sklepu nie robiąc im kwarantanny? Wg mnie kwarantanna ryb jest w takim wypadku jak i w innych konieczna. Potem są tylko same problemy.

Zasady łączenia różnych ryb i przygotowywania kwarantanny były juz wielokrotnie omawiane. To nie jest wymysł ale konieczność!

Marta

Marta

Autor yarosan
Użytkownik
#27 - Posted: 4 Sier 2009 08:16 
Ryby które kupiłem były najpierw przez 2 miesiące w innym zbiorniku bo były za małe zeby je wpuścic do kasang i nic im nie było objawi pojawiły sie po 2 tyg od momentu przeniesienia tych ryb.

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 4 Sier 2009 08:54 
A mieszałeś wodę pomiędzy zbiornikami? Kwarantannę robiłeś Ty czy była robiona w sklepie?

Nie rozumie co dzieje się w Twoim zbiorniku. Ospa , jeżeli to jest to u trofeusów to wyjątek. U nas przez 6 lat działania i posiadania ogromnej ilości ryb nigdy ospy nie mieliśmy.

Marta

Autor yarosan
Użytkownik
#29 - Posted: 4 Sier 2009 09:27 
do zbiornika gdzie byłe te bremby dolewalem wody ze zbiornika ogolnego.
Kwarantarne była robiona w zbiorniku jak kupiłem bremby ze sklepu i byly w tym zbiorniku 2 miesiace.

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 4 Sier 2009 09:35 
A przynosiłeś jakieś rośliny, ślimaki? inne ryby?

Marta

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / ospa czy leczyć Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®