Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Deformacje płetw i ciała u ryb..

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor JacekK
Użytkownik
#31 - Posted: 6 Lut 2006 11:48 
Leszeku tych stron jest wiecej :).
Tam dane do przeczytania z lat 31 do 75 .
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#32 - Posted: 6 Lut 2006 12:23 
Kurcze otworzyłeś mi oczy na pewną sprawe! Ale pokolei. 29 stopni to tęperatura która jest w słoneczne dni w mom akwarium w nocy spada do 27 teraz przy chłodnych dniach mam w akwarium 26 stopni. Nie dawniej jak tydzień temu padła mi grzałka i temperatura wody spadła do 24. wiesz jaki był efekt? W przeciągu trzech dni wytarły mi sie dwie samiczki chipimbi cztery duboisi i eretmondusy. teraz juz kupiłem nową grzałkę i stopniowo podnosze temperature . Wczoraj ustawiłem termostat na 27 ale od dzis chyba zaczne pomału schodzić w dół : )
Marcin.T
Jak sądzisz czy obniżenie temperatury na kilka dni stymulowało ryby do tarła?
Taką temperatyre miały od piątku do poniedziałku wieczorem jak już dostałem grzałke.

Autor rufus1
Użytkownik
#33 - Posted: 6 Lut 2006 12:26 
Zgadzam sie z Tobą Jacku że stron jest wiecej, na pewno wszystkich nie przeglądałem ale szukam i może kiedyś odnajdę ;-).
Ostatnio znalazłem ciekawy raport o rybołówstwie nad Tanganiką (ale to tak na marginesie). Czytałem, oglądałem (pisałem o tym w poście wcześniej), te dane są już "wiekowe". Klimat sie zmienia, to i dane się będą zmieniać. Ciekawe jak bardzo? Ciekawą informacje podała Marta o fitoplanktonie.
Pozdrawiam Leszek

Autor JacekK
Użytkownik
#34 - Posted: 6 Lut 2006 12:37 
Marcin dopisz to co napisales w poscie ..podsumowanie nr 1.
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#35 - Posted: 6 Lut 2006 12:46 
Ja tam jacku pisałem o regeneracji energi zużytej w ciągu dnia i o spowolnieniu metabolizmu. Ale jak to sie ma do stymulacji tarła?
Marcin.T

Autor timus
Użytkownik
#36 - Posted: 6 Lut 2006 12:47 
Przepraszam za to że wyszło mi Jacku z małej litery ; )
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#37 - Posted: 6 Lut 2006 12:54 
jest to jeden z czynnikow wplywajacych na to :).
Wachania temperatur ........
pamietasz watek Marty jak pisala o tarle z samego rana ...dlaczego ryby z odlowu wycieraja sie najczesciej nad ranem ....bo jest wolne dno a dlaczego jest wolne dno bo w tym czasie formy fitoplanktonowe leca do powierzchni a za nimi zooplankton a za zoo ryby i jest ranna wyzerka wszystkich..a dno wolne do tarla...a kiedy ryby poznaja ta wyzerke ..poznaja przez cyrkulacje wody doba/temperature/

Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#38 - Posted: 6 Lut 2006 13:14 
Czyli ryby myślą tak .
Chłodno czyli wszyscy popłyneli jeść to można spokojnie sie wytrzeć zanim chałastra wruci.: )
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#39 - Posted: 6 Lut 2006 13:22 
wielki usmiech ....
Marcin cos w tym jest .....
a raczej mysla tak ..,,,lekki przeciag/temperatura/ i swiatlo zmienilo widmo/ksiezyc-slonce/..to czas na male co nieco ..,,:)
Pozdrawiam

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Deformacje płetw i ciała u ryb.. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®