Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Wystające oczy Chipimbi

Autor lliper
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sty 2010 19:38 
Witam mam problem z moją rybką. :( Dzisiaj przychodzę z pracy i patrze że strasznie mocno wystają jej oczy przerzuciłem ją do małego akwarium i szukałem w internecie i nic nie mogłem znaleźć proszę o pomoc. Jest to tropheus chipimbi 8-10 cm samica najprawdopodobniej niżej załączę zdjęcia

Autor lliper
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Sty 2010 19:41 - Edytowany przez: lliper 


przepraszam za post jeden pod drugim

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 14 Sty 2010 20:01 
Jak dasz radę to zmniejsz fotkę.

Zacznij od zmierzenia parametrów wody: N02 i N03. Ten wytrzesz jest okropny. Podaj je jak najszybciej. Potem:


Podmień wodę w zbiorniku ogólnym i dodaj soli niejodowanej.

Jaka wodę dałeś do małego zbiornika?

Marta

Autor lliper
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Sty 2010 20:10 - Edytowany przez: lliper 
Parametry wody to: NO3-30, NO2-0
GH-300, Ph-8
wielkośc zbiornika 240l, 6 bemb, 5kaches, i 5 chipimb.
Filtracja tetra 1500, jbl i100.
Zbiornik ma ok 9 miesięcy ostatnio bęby sie rozmnożyły i przebywały w małym akwarium woda jest podmieniana zawsze środy co tydzień 40l, sól została wsypana.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 14 Sty 2010 20:18 
Teraz link nie działa:(( Nie mogę jeszcze raz oglądnąć ryby.

Chyba coś pomyliłeś z GH?

Czy inne ryby maja taki wytrzeszcz? Czym karmisz?

Ryba wygląda na to, ze ma zaburzenia gospodarki wodnej.

Podmieniłeś wodę w zbiorniku i jednym i drugim i do obu dodałeś soli?

Jak zachowuje się ryba

A tak apropos, nie możesz trzymać razem Kachese i Chipimbi, to pewna krzyżówka.

Marta

Autor lliper
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Sty 2010 20:34 
Ten wytrzeszcz dzisiaj się stał jak wróciłem z pracy, woda podmieniona tu i tu
zrobiłem zdjęcie żeby sie nie pomylić ale jak sie nazywa jedna z tych karm to nie wiem bo przesypałem do pudełka, i jedne te płatki to chyba glony ale nie jestem pewien bo to kupował mój tata ;) A z tą krzyżówką to mnie zaskoczyłaś jeszcze nie widziałem żeby się tarły ale tak ogółnie ryby zachowują normalnie bez żądnych problemów.
soli dodoałem do obydwu

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 14 Sty 2010 20:41 
Wg mnie używasz zbyt dużo granulatów. To może być problem. Które z nich namaczasz, a które nie?

Nie karm ryb przez kilka dni!! To podstawa. I tej chorej i innych. Rób codzienne podmiany wody i tu i tu. Dodawaj soli dla uzupełnienia. Podaje jej 3 łyżki od zupy na każde 100l wody i potem przy odmianie proporcjonalnie do ilości wymienianej wody.

A tabela krzyżowań jest tutajhttp://www.tropheus.com.pl/index.php?option=c om_content&view=article&id=95:schemat-krzyzowania- si-trofeusow&catid=19:tropheini-ctenochromis-troph eus-i-inne&Itemid=16

W 240l litach (a jest to za mały zbiornik dla trofeusów) ostatecznie możesz trzymać jedną odmianę!! To ryby stadne i wymagają grupy kilkunastu osobników minimum z jednej odmiany.



Marta

Autor lliper
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Sty 2010 20:54 
Aha dzięki za info. Potem z dam relacje jak wyglądają rybki.

Autor lliper
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Sty 2010 21:40 
Namaczam tylko jeden z nich Dainichii color fix

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 15 Sty 2010 06:10 
Czyli zupełnie odwrotnie. Danichi i Naturefood nie zmieniają objetości więc nie ma potrzeby ich namaczania. Pozostałe koniecznie trzeba namaczać i rozdrabniać.

Jak napisałam masz zbyt dużo granulatów. Musisz je podawać znacznie rzadziej niż płatki.

Teraz post kilka dni.

Marta

Autor kulus12
Użytkownik
#11 - Posted: 15 Sty 2010 06:57 
Witaj prześledź sobie ten temat i sposób leczenia w moim przypadku zakończyło się bardzo dobrze, a ryba zdrowa do dzisiaj :)

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&topic=2539&forum=3&page=0

Pozdrawiam Radek

Autor paula
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Mar 2010 13:52 
witam,
mam problem 2 m-ce temu założyłam akwarium.pan w zoologicznym namówił mnie na ryby-pyszczaki.kupiłam skały kamienie i tak zagospodarowałam akwarium.woda stała filtrowana przez kilka dni zanim kupiłam i wpuściłam rybki.użyłam preperatu do wody chlorowanej.kranówy.wszystko było oki.wczoraj zuważyłam że dwie rybki mają wytrzeszcz oczu.inne oki,pływają jedzą.w zoologocznym doradzili mi meronidazol.ale niewiem czy to odpowiednie posunięcie.jeszcze jedno co mam zrobić z chorymi rybkami?jak wogle się zachować w tej sytuacji?jestem całkiem zielona,mam tylko pokarm w domku spiruline z wit.b tak mi doradzili w karmieniu.nie chciałabym stracic rybek.prosze o pomoc?co kupic aby sprawdzić ph wody?jak mam się teraz zachowac,aha zauważyłam też że jedna z rybek ma obżarty ogon i leży schowana pod grzałką,zauważyłam też że niektóre rybki ocierają się od czasu do czasu o skały..niewiem od czego zacząć? prosze o pomoc.

pozdrawiam

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 18 Mar 2010 14:27 - Edytowany przez: admin 
Jaki masz zbiornik ? ile ryb? jakie parametry N02 i N03?

Jak jesteś "zielona" to po co wpuszczałaś ryby? Może warto było najpierw poczytać lub popytać?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#14 - Posted: 19 Mar 2010 10:21 
Większość tego typu problemów wynika z chęci posiadania wszystkiego na raz i/lub kupowaniu gębaczy w "parkach" lub małych ilościach. Kiedy w końcu ludzie pojmą znaczenia terminów: grupa, harem, stado...???

woda stała filtrowana przez kilka dni zanim kupiłam i wpuściłam rybki.użyłam preperatu do wody chlorowanej.kranówy.wszystko było oki

Teraz wszystkiemu winny pan z zoologicznego, bo powinien był zapisać sobie kiedy uruchomiłaś akwarium i oznajmić, że jeszcze nie dojrzało?

Rozumiem, że ludzie nie mają pieniędzy na testy, że kiedy proponuje się im test myślą o naciąganiu i odmawiają ale skoro tak musi być to czemu nie poczekają spokojnie aż zbiornik dojrzeje??? Z drugiej strony w USA jest jeszcze wiele osób, które nie wierzą w istnienie bakterii.

Autor Topielec
Użytkownik
#15 - Posted: 19 Mar 2010 13:42 
Kiedy w końcu ludzie pojmą znaczenia terminów: grupa, harem, stado...???


Przepraszam za off top. Znacie jakieś publikacje, gdzie można byłoby się bliżej zapoznać z tego typu podziałem ryb? Najlepiej akwariowych, ale niekoniecznie. Chodzi mi o kryteria klasyfikacji, rodzaje grup jakie możemy wyróżnić jeśli chodzi o ryby, jakieś przykłady itd.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Wystające oczy Chipimbi Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®