Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

cos naroslo

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Sty 2010 09:10 
Witam!
mam pytanko codo frontek. Od pary mesiecy jeden s samcow ma cos na pletwie (z przodu)
http://www.youtube.com/watch?v=Ece2W8sEduM

a jedna z samic jakis babekek na gebie

http://www.youtube.com/watch?v=-xhW_0R-7Cw

co to moze byc?
Dzieki
Al.

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Sty 2010 11:05 
Trudno stwierdzić na podstawie filmu. W przypadku samca podejrzewałem bliznę ale kiedy zobaczyłem samicę zmieniłem zdanie. Kilka razy widziałem u frontek podobne narośle na końcu pyska może to być konsekwencją częstych mechanicznych uszkodzeń tkanek w tym miejscu ale pewność dał by obraz mikroskopowych wycinka tej narośli. Nie można wykluczyć też zmian nowotworowych co zdaża się u ryb i ma różne podłoża. W przypadku samca można by wyciąć zmianę skalpelem (nie będzie bolało ryby) i obserwować czy nie wyrasta nowy twór w przypadku samicy radzę zostawić jak jest.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Sty 2010 11:13 
wyciąć zmianę skalpelem (nie będzie bolało ryby)
a po skalpelu czyms smarowac?

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Sty 2010 11:22 
Posmarować:

Autor Topielec
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Sty 2010 12:04 
(nie będzie bolało ryby)

nie?

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Sty 2010 13:20 
Al nie obraź się ale może jeszcze dodam, że przy manipulacjach z frontkami poza wodą, należy je trzymać owinięte w czysty, zmoczony wodą z akwarium ręcznik. Taki sposób trzymania dużych ryb akwariowych zabezpiecza je przed ewentualnymi urazami wynikającymi z naszej winy lub braku odpowiednio szybkiej reakcji na zrywy ryb. Wolałem to napisać żeby wszystko było jasne do końca.

Topielec

nie?

nie :-)

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / cos naroslo Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®