Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

w końcu jest pełny skład maluchów do karmienia :)

Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lut 2010 20:15 
witam
i w końcu nabyłem swoje stado w większości od Jarka i Łukasza za co im serdecznie dziękuję, a więc są to cmmaluchy od 2 do 4 cm;
- petricola 8 szt.
- tropheus chipimbi 15 szt.
- eretmodus cyanostictus mpimbwe 11 szt.
i moje pytanko jak to wszystko karmić, aby było zadowolone i najedzone.

czy dla petricoli rzucać na noc np. granulat, napoczone płatki, cyklop (mam dość silny nurt z atmana wiec nie wiem czy zdąży opaść) czy wtedy będzie też jadł eretmodus ponieważ teraz to widzę że w większości jedzą trofki gdy podałem w ciągu dnia

czy dla takich maluchów wszystko moczyć?

posiadam 10 różnych pokarmów tych co polecane są na forum. czy mam podawać codziennie osi spirulinę raz dziennie i później w ciągu dnia jeszcze dwa razy coś innego tak aby im codziennie mieszać pokarmy

czy takie maluchy jedzą już Shrimp-mix?

dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam,
michał

ps. może jest jakaś formułka, tabelka podawania papu

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Lut 2010 20:24 
Rozumiem, że pytasz dlatego, iż nie dostałeś takich informacji tam, gdzie kupiłeś? Byłoby to dziwne.

Robert

Autor salmo70
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Lut 2010 20:48 
Witam.

Moczenie pokarmów nie szkodzi.Ja moczę każdy pokarm,nawet płatki.Przynajmniej nic nie pływa po wierzchu.Jeżeli chodzi o częstotliwość karmienia,to takie maluchy powinny jeść często i małymi porcjami(mają duże zapotrzebowanie,bo rosną).Tak jak napisałeś jest ok.Można urozmaicać pokarm w ciągu dnia,jednak przyzwyczajać do nowych pokarmów należy ostrożnie i powoli.

Pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Lut 2010 20:54 
Najważniejszą sprawą teraz jest karmienie ryb w taki sposób jak robili to sprzedający.
I tak pomieszałeś biologię więc może być problem. Zaraz po zakupie ryb się nie karmi, zwłaszcza trofeusów.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Lut 2010 21:44 
admin
szczerze mówiąc to nie zapytałem i czekam na maila, ale chciałbym poznać sposoby forumowiczów wiem, że to nie zaszkodzi im wiecej wiedzy tym lepiej

trofki nie były karmione w sumie trzy dni tzn. przed poróżą dwa dni i jeden u mnie . dzisiaj dałem troszkę spiruliny O.S.I.

salmo70
dziekuję za odpowiedź

michał

Autor michal1313
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Lut 2010 21:51 
admin
pomieszałeś biologię w sensie, że ich środowisko z moim w zbiorniku czy, że ryby z różnych regionów

michał

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 3 Lut 2010 06:07 
Pomieszałeś ryby od różnych ludzi, czyli maja rożną florę bakteryjną. Pisaliśmy o tym milion razy na tym forum:))

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Lut 2010 08:10 
no tak lecz z niektórymi gatunkami jest ciężko w Polsce

michał

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Lut 2010 08:47 
Myślę, że adminom zwyczajnie smutno jest że mimo trudu wkładanego w edukację i korektę forum jego użytkownicy lub/i czytelnicy nie stosują się do wskazówek pozwalających bezpiecznie opiekować się rybkami z Tanganiki :-(.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 3 Lut 2010 09:03 
Kuba,

Smutno, bo potem same problemy. Potem leczenie ryb i często jak wiesz ich padanie.

Piszemy o tym od kilku ładnych lat, ale wiedza jakoś nie dociera.

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / w końcu jest pełny skład maluchów do karmienia :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®