Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

ospa rybia - problemy w leczeniu w akwarium tanganickim - gorąca prośba o poradę

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor sander
Użytkownik
#31 - Posted: 16 Kwi 2010 10:46 
Skuteczność tego środka jest bardzo wysoka jednak pisząc:

podałem około 45ml zieleni na akwarium 450l

Nie podałeś informacji dotyczącej ilości wprowadzonego leku. Gdybyś wprowadził 45ml krystalicznej zieleni do tak małej objętości wody to twoje ryby padły by zanim 1/10 tej soli uległa by rozpuszczeniu. Jeśli dbasz o swoje ryby to nie łącz z Tropheus-ami innych ryb.

Autor zipo4
Użytkownik
#32 - Posted: 16 Kwi 2010 10:56 
butelka zawiera 30 ml i jest na 300 l podałem środek firmy zoolek o nazwie zieleń ;)

wiem w zbiorniku pływają niemal same tropheusy bocje kupiłem do walki ze ślimakami a neonki to pozostałość po dawnej obsadzie ale juz sie ich pozbyłem bo i tak się męczyły w wysokim ph

Autor sander
Użytkownik
#33 - Posted: 16 Kwi 2010 11:06 
Preparat jest bardzo dobry jak z resztą inne tego producenta (wbrew opinii internautów). Tylko zwykle trzeba podwajać ilość tego środka i oczywiście podnieść temperaturę, zwiększyć napowietrzanie. Zwykle na drugi i trzeci dzień trzeba nieco uzupełnić stężenie ale to wymaga pewnego doświadczenia właśnie żeby nie przesadzić.

Autor zipo4
Użytkownik
#34 - Posted: 16 Kwi 2010 11:10 
w związku z tym co mówisz żeby nie przesadzić dodam 15 ml połączone z podmiana wody

nie wspomniałem że w akwarium są też rośliny które wchłaniają preparat
głównie anubiasy ale za to całkiem spore

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / ospa rybia - problemy w leczeniu w akwarium tanganickim - gorąca prośba o poradę Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®