Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Post dla Tropheusow

Autor kruczek
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Mar 2010 14:07 
Witam.
Mam pytanko,czy jednodniowa glodowka dla mlodych ryb jest wskazana?
Moje tropheusy maja ok.5 miesiecy im poszcza raz w tygodniu,ale czy to nie wplynie negatywnie na ich rozwoj?
Pozdrawiam.

Autor Mateusz
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Mar 2010 17:37 
Dobra decyzja, głodówka raz w tygodniu jest wskazana i nawet konieczna.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Mar 2010 19:54 
Dobra decyzja, głodówka raz w tygodniu jest wskazana i nawet konieczna
nawet dla podrostkow?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 1 Mar 2010 22:44 
Ortodoksyjne przestrzeganie tego postu nie jest niezbędne. Myślę, że wystarczy dawać nieco mniej pokarmu. Patrząc na naturę - chyba same sobie tego postu nie robią, prawda? Pytanie tylko, ile zjadają pokarmu dziennie. I to może być istotnym czynnikiem w zbiorniku - czy nie dajemy im za dużo do jedzenia? Może stąd właśnie wynikła potrzeba owego postu.

Ale to tylko moja prywatna "uwaga na marginesie" :-)

Robert

Autor kruczek
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Mar 2010 10:58 
Ale to tylko moja prywatna "uwaga na marginesie" :-)
Mysle podobnie,stad moje pytanie.Od dwoch tygodni zamiast jednodniowego postu,podaje dwa razy w tygodniu mniej pokarmu(zamiast 3-4 razy karmie 1-2)
To chyba lepsze rozwiazanie niz glodzenie ryb,choc z drugiej strony jestem zwolennikiem zasady:ZDROWY TROPHEUS TO GLODNY TROPHEUS

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Mar 2010 06:16 
Ja bym powiedziała nieprzekarmiony trofeus to zdrowy trofeus. Każda przesada w jedną lub druga stronę nie jest dobra.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Mar 2010 11:34 
kruczek napisz jak tam twoje rybki? Ile ostatecznie zostało tych duboisi? Rosną szybko? może pokażesz jakieś zdjęcie?

Autor kruczek
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Mar 2010 13:43 
Nie odzywalem sie celowo,aby nie zapeszac.
W pierwszym zarybieniu wpuscilem 25szt.z czego niestety uchowalo sie tylko 17.Przetrwaly leczenie Oktozinem,mozna powiedziec ze sie dotarly.Miesiac temu dokonalem tzw.mieszania biologii,dokupilem 11szt.mlodych duboisi(ok.5-tygodniowych)
Po przeczytaniu wielu postow na ten temat na powyzszym forum,powiem szczerze ze obawialem sie tej operacji.Na oslode pozostawal mi fakt,ze ryby pochodzily z tego samego zrodla.Wpuscilem ryby metoda kropelkowa (ok.2 h)Ku mojemu zdziwieniu nowi mieszkancy zostali przyjeci spokojnie.Rybki od razu plywaly w akwarium jakby mieszkaly tam od zawsze.Dwa dominujace samce szybko pokazaly im ich miejsce w szyku.Na dzien dzisiejszy stadko liczy 28szt.,sa roznych rozmiarow,najwieksze maja ok.5-6cm.Plywaja i zeruja wspolnie,obserwacja ich to prawdziwa przyjemnosc.(nawet kupilem sobie specjalny fotel na ktorym zasiadam przed akwarium)Pokarm zawsze pobieraja bardzo chetnie,a szpinak jedza jakby karmione nim byly od urodzenia.Nie moge sie doczekac kiedy zaczna sie wybarwiac.
Co do zdjec postaram sie wkleic kilka w najblizszym czasie.
Pozdrawiam!

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Mar 2010 14:07 
Masz teraz odpowiednie stado. Szkoda, że nie pokazałeś zdjęć ich rodziców bo pisałeś, że piękne i byłem ciekaw jak wyglądają.

Skoro ryby pochodziły z tego samego stada to ryzyko było znacznie zmniejszone.

No to czekaj na paski ;-) moje już mają.

Autor kruczek
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Mar 2010 12:29 
Wiem,wiem widzialem na poprzednich fotkach.(pozazdroscic)
Super sprawa te paski,to jak zmiana skory u weza!
Te ryby mnie powalaja,moze zabrzmi to ortodoksyjnie ale dla mnie to najpiekniejsze tropheusy(choc nie tropheusy ;-))

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Post dla Tropheusow Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®