Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Padly 4 male Maswy

Autor rapez
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Kwi 2010 19:02 - Edytowany przez: rapez 
Po powrocie z pracy zauwazylem brak w stadzie Duboisi, padlo 6 sztuk, sprawa jest tego typu ze od 2 dni praktycznie nic jadly (oprocz skubania kamieni). Mam je od 3 tygodni, male, 3.5 cm jeszcze nie wybarwione, baniak dojzewal 3 tygodnie, wczoraj oprocz nie spozywania pokarmu nic nie wskazywalo na jakies zgony, tlumaczylem sobie ze sa male a ja juz mam troche glonow ktore caly czas skubia. Trupki maja zaczerwienione skrzela () Pozostale nie wykazuja zadnych oznak choroby. Zostaly mi 4 wiec prosze o pomoc. Jest to moja druga Tanganika, w Polsce mialem 9 miesiecy te same trofki i zadnych problemow, po kilku latach naszlo mnie zeby je tutaj miec i lipa, moze to ta angielska woda ? herbate maja zajebistą ;)

Akwa 150 l
Swiatlo 12/24 Arcadia 2x18 w (noc 3 niebieskie diody)
Filtr zewn. 24/h Aqua-Pro 1SP 740 l/h, deszczownia, 3 wklady ("pumeks", rurki ceramiczne + koral, 2 gabki)
Podloze, dosc drobny bialy piaseczek (zalewany wrzatkiem, plukany)
Kamienie oceaniczne (plaskie jak piaskowce) ok 20 kilo
Pompka 6 godz dziennie (2 kostki)

NO3 - 20
NO2 - 0
pH - 7,8 -8
KH - 240 ppm(mg/L) 13,4'
GH - 180 ppm(mg/L) 10'

No i to tyle, jezeli cos pominalem to dajcie znac.

Rapez.

Edit: Pokarm Cichlid Spirulina Sticks (Nutrafin), Vegetable (Tetra PRO)
Edit: Rosliny Valisinera (chuba tak to sie pisze) Anubias nana
Edit: Fotka trupka http://img28.imageshack.us/img28/4809/dsc0034rj.jp g
Edit: wlasnie padla nastepna, zostaly 3, czerwone skrzela nie sa oznaka choroby, te 4 wczesniejsze widocznie padly rano i zbyt dlugo przebywaly w wodzie a ja bylem w pracy, doslownie ten co sie teraz przekrecil nie ma czerwonych skrzel. No to po Trofkach, ch.... wie o co chodzi, prosze o pomoc.

Autor iwanek
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Kwi 2010 20:49 
Nie jestem specjalista(czekalam az ktos madrzejszy sie odezwie), ale zawsze zaczyna sie od podmiany wody.

Bardzo Ci wspolczuje...

Moze to by nic nie zmienilo, ale trofki ZAWSZE sa glodne. Nie jedza - znaczy chore.

pozdrawiam

Autor salmo70
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Kwi 2010 21:44 
Miałeś je z jednego źródła?Jak zakładałeś zbiornik?Dałeś syfek,lub wkłady,lub wodę z innego akwa?
Zadaję te pytania,bo problem wygląda na łączenie różnych biologii i namnażanie u ryb bakterii.

Rozumiem,że te 150 l to przejściowy zbiornik dla młodzieży?

Pozdrawiam.Robert.

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Kwi 2010 07:31 
Kamienie oceaniczne (plaskie jak piaskowce) ok 20 kilo

To mogło być problemem. Zawsze powtarzam, że skały oceaniczne (i grys koralowy) nie nadają się do akwariów słodkowodnych. Niestety ludzie, którzy chcą je oglądać w akwarium nic sobie z tego nie robią i od czasu do czasu zdarza się podobny jak tutaj przykład.

Autor salmo70
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Kwi 2010 08:21 
skały oceaniczne (i grys koralowy) nie nadają się do akwariów słodkowodnych.

Nie rozumiem,co masz na myśli.Rozwiń proszę tę myśl.
U mnie już od kilku lat głównym medium filtracyjnym jest właśnie grys koralowy.
Nie widzę by grys koralowy działał ujemnie na ryby.Pomijam tu kwestie estetyczne używania koralowców do aranżacji zbiornika.

Pozdrawiam.Robert.

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 16 Kwi 2010 10:56 
Materiały pochodzenia "oceanicznego" mogą zawierać ponad 70 różnych związków chemicznych wśród których są te niebezpieczne dla życia ryb słodkowodnych. Poza tym materiały te mogą tworzyć koloidy uszkadzające narządy oddechowe u ryb słodkowodnych. Często jest i tak, że nawet skumulowane w żywej skale ładunki, po uwolnieniu, powodują kompletne załamanie systemu w morskim zbiorniku.

Nie widzę by grys koralowy działał ujemnie na ryby

Nie zawsze występuje ujemna reakcja ryb na ten materiał ale często tak jest więc nie polecam.

Autor michal1313
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Kwi 2010 12:19 
sander a to mnie zaskoczyłeś ponieważ tak jak salmo70
posiadam grys koralowy w kuble lecz wynikało to z informacji na tym forum. mógłbyś podać co Ty posiadasz w swoich kubłach lub co najbardziej polecasz?

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 16 Kwi 2010 13:21 
Ja w kubłach mam tylko keramzyt i nic więcej. Na wloty mam nałożone gąbki z filtrenu TM.

Autor Dark_27
Użytkownik
#9 - Posted: 16 Kwi 2010 17:54 
Odnośnie keramzytu to dobry wybór i tani z tego co się orientuję.
Poza tym:
- neutralny chemicznie
- o strukturze porowatej,
- trwały mechanicznie i chemicznie.

Też go używam, ale przy okazji niestety z tego co powyżej przeczytałem skałek z Chorwacji osobiście wyselekcjonowanych i uparcie przywożonych co roku :)

Ahh mam nadzieję, że naturalna sól pozbawiła je właściwości zabójczych :)

Autor salmo70
Użytkownik
#10 - Posted: 16 Kwi 2010 21:21 
Często jest i tak, że nawet skumulowane w żywej skale ładunki, po uwolnieniu, powodują kompletne załamanie systemu w morskim zbiorniku.

Czy to zjawisko występuje nawet po dobrym odgazowaniu skały?

Autor sander
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Kwi 2010 15:48 
Tak, to nie ma nic wspólnego z żywami organizmami skały.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Padly 4 male Maswy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®