Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Dysputa- pasożyty, profilaktyka itp. - wątek przeniesiony

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 16 Maj 2010 07:24 
Nie wykazało dlatego, że nie poddałeś analizie całego organizmu ryby

Z tego co jest mi wiadomo,niestety nie jestem specem, ale rozmawiałam wielokrotnie z dr Zigler, analizuje się dokładnie przy takich badaniach tylko pewne organy i tkanki. Te które są najczęściej nośnikiem patogenów. Nie prowadzi się analizy całego organizmu.

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#32 - Posted: 19 Maj 2010 20:31 
Nie wykazało dlatego, że nie poddałeś analizie całego organizmu ryby

Zastanawiam się nad tym i nie mogę tego poskładać.
Jak dla mnie,to gdzie znajdziemy pasożyta,czy jego jaja warunkuje jego biologia.Np.nicienie z rodzaju Capillaria występują w jelitach ryb,gdzie składają jaja,które wydostają się na zewnątrz z odchodami.
Jak mogę znaleźć jaja w/w pasożyta np.w tkance mięśniowej ?
Nie znam się na pasożytach psów.Może jakiś ich rodzaj przystosował swoją strategię rozrodu,by jaja wydostawały się właśnie z mlekiem matki?Czy można to odnieść do ryb?
Proszę o wyjaśnienie wątpliwości.

Autor sander
Użytkownik
#33 - Posted: 20 Maj 2010 11:47 
Jak widzisz po nitce do kłębka :-). Teraz sam dochodzisz do bardziej zaawansowanych wniosków niż te, które mogłeś wysnuć wcześniej. Trzeba zrozumieć, że układ immunologiczny jest jak dziecko, które nieustannie uczy się nowych rzeczy, jeśli pozbawimy go tej możliwości to doprowadzimy do jego uwstecznienia i wtedy organizm ryby jest jak bańka mydlana - tylko dotkniesz i pęka.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Dysputa- pasożyty, profilaktyka itp. - wątek przeniesiony Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®