Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

czym karmić mięsożerną tangę ???

Autor darecki123
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Maj 2010 21:00 
Mam dwa pytanka

1. czy karmicie swoje rybki mrożonym sercem wołowym? pytam dlatego ponieważ słyszałem opinie że serca nie do końca są zdrowe dla rybek, dlaczego? nie wiem. ( jakie są najlepsze i najbardziej wartościowe pokarmy mięsne? )

2. jaki jest dobry pokarm suchy dla mięsożernej tanganiki? obecnie swoje rybki karmię pokarmem TROPICALA : TANGANYIKA, CICHLID COLOR ,GRANULAT WYSOKOPROTEINOWY raz w miesiącu podaję SPIRULINĘ FORTE 36%. Zastanawiam sie nad czymś z HIKARI, OSI, jbl, sera... oczywiście podstawowy pokarm stanowią mrożonki.

dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam
darecki123!

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 29 Maj 2010 21:38 
Czy ryby w naturze żywią się mięsem wołowym albo indyczym? chyba nie? Prawda?

W ostatnim MA na stronie 50 -tej właśnie na takie pytanie udzielono wg mnie świetniej odpowiedzi. Warto poczytać. Ryby nie są przystosowane do trawienia takiego pokarmu,,,itd,,,itd.

Aby na Twoje pytanie odpowiedzieć - czym karmić.... trzeba wiedzieć jakie masz ryby? Mięsozerca to dosyć ogólne pojęcie, a ryby w tej grupie różnią się nie tylko wymaganiami pokarmowymi, ale także sposobem pobierania pokarmu.

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Maj 2010 09:35 
Witam,

1. Przypomniało mi się jak miałem 13 do 15 lat i mieszkałem jeszcze w małym miasteczku takim jakim jest Przemyśl. Posiadając baniaczek o wielości 70/40/50h hodowałem tam skalary, dwa samce i jedną samiczkę. W sklepie zoologicznym były tylko dostępne rureczniki i pokarm suchy (wtedy jeszcze tylko w torebkach). Pan sprzedawca wszystkim powtarzał, by zamrozic troche mięsa wołowego i potem takie zamrożone mięsko obskrobywać i wrzucać rybom. Młody naiwny człowiek ( a takim byłem) wykonywał zalecenia "fachowca" i tak w szybkim czasie pozbyłem się moich ukochanych rybek, zresztą nie tylko ja ale również połowa miasta, która posiadała swoje "małe jeziorka" w domach.


2. Napisz jakie ryby posiadasz wtedy będzie łatwiej udzielić Ci wskazówek

Pozdrawiam
Piotrek

Autor darecki123
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Maj 2010 23:36 
- Altolamprologus compressiceps - dobrana para plus samiec
- Altolamprologus calvus black - dobrana para
- Neolamprologus leleupi - 4 szt. w tym chyba już dobrana parka
- Julidochromis transcriptus) - dobrana parka
- Paracyprichromis nigripinnis Blue Neon 3 szt. niebawem na pewno więcej
- cyprichromis leptosoma 2 szt. niebawem też więcej
- synodontis - 3 szt dokładnie nie wiem jakie
w planach neolamprologus sexfasciatus oraz neolamprologus tetracanthus

pozdrawiam wszystkich

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Maj 2010 23:51 - Edytowany przez: marti 
darecki123 Twoje ryby powinieneś karmić głównie mrożonkami :

- kryl - przede wszystkim dla Alto i neolaprologusów
- mrożona dafnia i oczlik dla "śledzi"

poza tym inne mrożonki :

- wodzień, artemia, larwy komara, gammarus, mysis, wszelkie planktony itp.

Sercem wolowym nie karm, ten pokarm jest stosowany głównie dla dyskowców, a to zupełnie inna bajka.

Na suchych szczerze mówiąc nie znam się za bardzo , bo sam karmię prawie wyłacznie mrożonkami. Ale pewnie ktoś inny Ci podpowie.

Masz mało śledzi, a to ryby ławicowe, jak pewnie już wiesz, bo piszesz że dokupisz więcej. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku musisz dysponowac sporym zbiornikiem, min. 375 litrów.
Jeśli masz mniejszy to lepiej odsprzedaj te ryby i zostaw tylko pozostałe.

Marcin

Autor pkubek
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Maj 2010 01:32 
Hej,
sporo ryb. Jak duże masz akwarium?
Altolamprologusy, Julidochromisy i inne większe neolamprologusy bardzo lubią mrożone krewetki. Ja podaje moim rybom te koktailowe. Dla większych Alto podaje pokrojone na mniejsze kawałeczki, odpowiednio do wielkości osobnikow. Mniejszym rybom podaje posiekany "tatar" z krewetek. Ryby to uwielbiają. Szczególnie Alto, które w naturze jedzą głównie krewetki. Sexfasciatusy również w dużej mierze mają je w diecie. Kryl oczywiście podaję również, ten mniejszy, kysis i czasem artemia.
Moje ryby nie lubią larw komara ani dafni. Rybom z Tanganiki, jak można przeczytać w wielu tekstachh dotyczących żywienia, nie należy podawać także mrożonej ani żywej ochotki. Cyprochromini, jak pisał Marti to planktonożercy, wodzień, bosmina, oczlik to ulubione pokarmy moich Paracyprochromisów.

Jeśli chodzi o suche pokarmy - w moim akwarium panuje różnorodność. Sera, Hikari, Nature Food, Dainichi, Tropical Tanganika platki, Osi Platki to ulubione z suchych. Przyznam, że szczególnie lubiane są:
Dainichi Kril, ryby za tym szaleją. No i Nature Food Premium Cichlid, występuje w kilku rozmiarach, mam S- dla paracyprychromisów i podrośniętego narybku i M dla Altolamprologusów i dorosłych Julido. Nature Food jest bardzo dobrym, oszczędnym i nie brudzącym pokarmem. Podaje się rybom 1/3 - 1/2 normalnej dawki.

Tropical Tanganika to osobny przypadek, jeden z dwóch płatkowanych pokarmów, moje ryby szeleją za nim.
Ostatnio podaję też D-50 Plus dla Dyskowców. Zawiera substancje naturalne stymulują silne wybarwienie. Działa.

Dla moich ryb stosuję dietę 30% pokarmy syche (płatki, granulaty) i 70% mrożonki. Podaje kilka razy w ciągu dnia. Ale uwaga - krewetki są bardzo kalorycznym pokarmem i z reguły, moje Julidy i Alto, gdy skubną rozmrożone mięso krewetek rankiem, nie jedzą już przez cały dzień.
Co do krewetek - z czasem nabiera się wprawy i obserwując preferencje poszczególnych osobników należy wrzucać tylko tyle mięsa ile zostanie zjedzone. Pamiętaj, że to już solidny kawał żarcia i pozostawiony w akwarium, nie zjedzony, mocno zanieczyści wodę.

Autor jaosh
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Maj 2010 08:58 
Witam.

U mnie ryby karmione są:

- mrożone krewetki
- gammarus
- kryl
- mysis
- artemia

suchym pokarmem jaki stosuje jest:

- Tropical - tanganyika
- Tropical - krill flake
- Tropical - spirulina
- Tetra Cichlid - Shrimp Stick
- Naturefood - Premium Marin
- Naturefood - Premium Cichlid
- Naturefood - Premium Color plus

Dwa razy również ( i tu niektórym może wydać się, że to nie humanitarne :D) wpuściłem do akwarium żywe krewetki.
Koszt krewetek (30 sztuk) 15 PLN
Koszt transportu 5 PLN
Widok polujących Alto - Bezcenny :D

Pozdrawiam
Piotrek

Autor pkubek
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Maj 2010 10:51 
powiedz, czy któraś przeżyła? wpuściłeś wszystkie na raz? gdzie je kupiłeś?:)

Autor darecki123
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Maj 2010 11:20 
dzięki wszystkim za rady, są naprawdę bezcenne dodam tylko że posiadam zbiornik 450L.

pozdrawiam.

Autor jaosh
Użytkownik
#10 - Posted: 31 Maj 2010 11:24 
Krewetki spędziły w akwarium max 10 minut. Do baniaczka wpuściłem na początku 3 sztuki, ale nawet nie dopłynęły do dna bo Cyprichromisy je zadziobały, więc poleciałem hurtowo i 27 sztuk wpuściłem w jednym rzucie. Trochę zostało wyłapanych w toni ale kilku osobnikom udało się schować pomiędzy kamieniami i wtedy zaczęły się podchody :D

Kupiłem w Krakowie, taki chłopaka sprzedawał je na allegro, zadzwoniłem, podjechałem i kupiłem wszystko co miał stąd miałem taką cenę :D

Autor marti
Użytkownik
#11 - Posted: 31 Maj 2010 13:18 
dodam tylko że posiadam zbiornik 450L.

W takim razie mozesz spokojnie dokupić śledzi i cieszyć się pieknym akwarium :)

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / czym karmić mięsożerną tangę ??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®